Avşar TMSF'yi mafya sanıyor
08 Nisan 2008 Salı 13:28
TMSF'ye parasını kaptıran Hülya Avşar fena halde kızgın...


Türkmax kanalında yayınlanan ’Hülya Avşar Stüdyosu’ programının konuğu televizyoncu Metin Uca idi.

Hülya Avşar, Star TV ile yaptığı film anlaşmasının ardından kanalın TMSF’ye geçmesi ile kurumla karşı karşıya kalmıştı. Avşar kızı, mahkemeye taşıdığı olayda TMSF’nin 300 bin dolar karşılığında 2 milyon dolar tahsil ettiğini belirtti ve kızgınlığını ifade etti.

TMSF’YE MAFYA İMASI

TMSF için ’mafya’ benzetmesi yapan Avşar, şunları söyledi:

TMSF ile benim problemim var. Zorla paramı aldılar, zorla... Gerçekten ben bu halkın haline üzülüyorum. Zorla diyorum, çünkü zorla aldılar. Yani 300 bin doların çıkarılan 2 milyon dolar... Ne oluyoruz yaaa! Ne oluyoruz yani! Ben kimseyi soymadım, ki haklıyım. Mukavelede haklıyım. Ama TMSF, ’Ben TMSF’yim kardeşim, ben o şirket değilim, banane benim paramı geri ver’ deyip resmen bir mafya sistemi şeklinde üstüme geliyorlar.

AVŞAR VE UCA PROGRAM YAPABİLİR

Hülya Avşar, Metin Uca’nın siyasi hicivlerini bir hayli övdükten sonra, neden sabahları program yapmadığını sordu. Uca, kanal yöneticilerinin iktidarı kızdırmamak için muhalif seslere pek sıcak bakmadığını ifade etti ve "Haftada bir güncük de olsa belki de burada bir şey yaparız" diye konuştu. Hülya Avşar da "Ben yapamam hiciv. Sana pas veririm sen de gol atarsın. Böyle bir program yapabiliriz aslında" şeklinde konuşarak teklife olumlu yaklaştı.
(Kaynak: televizyongazetesi)

internethaber