+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Böyle olduğuma bakmayın kötü döverim

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Magazin Haberleri Forumunda Bulunan  Böyle olduğuma bakmayın kötü döverim Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Paylaşimci Üye zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Bulunduğu Yer
  bende bilmiyorum
  Mesajlar
  1.392
  Tecrübe Puanı
  7590807

  new Böyle olduğuma bakmayın kötü döverim

  Sahnelerin sessiz sakin ismi Yılmaz Morgül, bu görüntünün yanıltıcı olduğunu söyledi.


  Morgül, "Böyle durduğuma bakmayın, adamı estetik gerektirecek kadar döverim, dövdüm de" dedi.
  Çocuğu duvara fırlattım
  Yılmaz Morgül, yıllar önce başından geçen olayı ilk kez Kelebek'e anlattı: "16 yaşındayken Adana'da Büyük Sürmeli Oteli'nin solistliğini yapıyordum. Bir gece ses düzeninin hazır olmadığını gördüm. İlk yarım saat çıplak sesle şarkı söyledim. Kulise döndüğümde tesisatçı çocuk bana terbiyesizlik yaptı. Üzerine gidince anneme küfür ettiğini duydum. Ne olduysa ondan sonra oldu. Çocuğu kaldırıp duvara fırlattım. Kafasını iki bacağımın arasına sıkıştırıp, sağlı, sollu vurmaya başladım."
  Ersoy'un mezarlıkta işi ne
  Sanatçı, sanat dünyasındaki bazı isimleri kızdıracak iddialarda da bulundu. İşte bunlardan bazıları...
  * Zeki Müren rahmetli oldu. Hâlâ birileri çıkıp "O benden daha mı üstündü" diyor. Bu camia ölüyü bile rahat bırakmaz.
  * Bülent Ersoy'ın adını lügatımdan sildim. O gitsin, sabah namazlarında mezarlıklarda gezmeye devam etsin!
  * Vakıf için konsere davet edildiklerinde bile orkestra parası diye 22 milyar isteyenler var. Herhalde 50 kişilik senfoni orkestrasıyla sahneye çıkacaklar!
  * Alaturka yarışmalarında jürinin tek amacı para kazanmaktır. Mesela, oradan aldıkları 40-50 bin YTL ile onlarca çocuğu yetiştirebilirler. Ama nerede! Bu müzik daha büyük kitlelere ulaşsın diye hangisi mücadele vermiş?

  Bob Geldof’u örnek aldım

  Yedinci albümü "Türk Sanat Müziği Klasikleri-1"i geçtiğimiz günlerde çıkaran Yılmaz Morgül, sessizliğini bozdu. Açlığa karşı mücadele eden ünlü rock yıldızı Bob Geldof’u kendine örnek aldığını belirten Morgül, "Tek hayalim Yılmaz Morgül Vakfı adında bir vakıf açmak. Bakımevi, hastane yapmak istiyorum. Kendimi bunlara adadım" diyor.
  n Gerçekten güzel bir albüm yapmışsınız...
  - Teşekkürler. Bu albümde tam anlamıyla istediğim her şeyi yapabildim. Başta hocalarım olmak üzere, bütün musikiseverlerin yıllardır beklediği tarzda bir albüm oldu. Ayrıca bu albüm, son 40 yılda yapılan en ciddi çalışmadır. İkincisi yoktur.
  n Hangi anlamda?
  - Sanat müziği adı altında yapılan bütün albümlerde hep Batı müziği enstrümanları kullanılmıştır. Benim albümümde sadece Türk sanat müziği enstrümanları kullanıldı. Yine bu albümde bütün şarkılar orijinal nota ölçüsünde okundu ve ona göre çalındı.
  n Bir de çok bağırmadan, sakin seslendirmişsiniz parçaları...
  - Evet, buna da çok dikkat ettik...
  n Siz neden alaturka yarışmalarında jüri üyesi olmuyorsunuz? Tabii teklif aldınız mı, önce onu sorayım...
  - Teklif aldım ama kabul etmedim. O programlarda seslendirilen şarkılar, gerçek Türk müziği formlarında hem yorum olarak hem de altyapı olarak doğru icra edilmemektedir. Sanat müziğinden söz edilmektedir ama ortaya çıkan iş, sanat müziği değildir. Dolayısıyla ben o koltuğa oturup, o yola çıkan arkadaşlarıma, "Hayır efendim, senin elbisen olmamış, çorabının rengi niye böyle, makyajın çirkin" gibi müzikle uzaktan yakından ilgisi olmayan konuşmalar yapıp, reyting savaşlarına dáhil olmak istemiyorum. Bu bir jüri şovudur, oradan çok yüksek paralar alınmaktadır, o çocuklar, o programlardan sonra sokaklara bırakılmaktadır. Jürinin buradaki amacı para kazanmaktır, gençleri yetiştirmek değildir. Hepsi sanat müziğine gönül vermiş havasında dolaşıyor. Soruyorum size, Türk sanat müziği daha popüler hale gelsin, daha büyük kitlelere ulaşsın diye hangisi mücadele vermiş? Şu jüri üyeliğinden aldıkları 40-50 bin YTL ile onlarca çocuğu yetiştirebilirler. Ama nerede! Hep bana, hep bana! Ben nelerini gördüm... Bilmem ne vakfı için konsere davet edildiklerinde bile orkestra parası için 15 bin dolar isteyenler var. Bu isimleri açıklasam, kıyamet kopar.
  n Niye açıklamıyorsunuz?
  - Niye açıklayayım? Hepsi kendilerini biliyorlar. Son dönemde çıkan popüler isimler kimse, onlar işte. Hepsi, "Benim 22 bin YTL orkestra bedelim var, bunu karşılıyorsanız geleyim" diyor. Herhalde 50 kişilik senfoni orkestrasıyla sahneye çıkacaklar. Bir orkestranın bedeli bu kadar tutmaz. Büyük bir yalan. Çok ayıp! Ben bu ülkede sanatçı olduğum için inanın utanıyorum.
  n Siz ne yapıyorsunuz?
  - Ben orkestramın parasını bile sponsorlara ödetiyorum. Vakıfların kasasından benim orkestrama beş kuruş çıkmamıştır. Benim tek bir hayalim var o da; Yılmaz Morgül Vakfı adında bir vakıf açmak... Bakımevi, hastane yapmak istiyorum. Ben kendimi bunlara adadım. Bu anlamda örnek aldığım tek kişi de Bob Geldof’tur.
  n Bu arada inanılmaz zayıfsınız, spor mu yapıyorsunuz?
  - Düzenli spor yaptığım için 10 yılda 20 kilo verdim. Biliyorsunuz benim ağabeyim milli boksör. Dedem de olimpiyat şampiyonu bir güreşçi... Sporcu bir ailenin çocuğuyum yani. Dolayısıyla spor yapmadan yaşayamam. Ama ben boks ve güreş yapmıyorum. Daha farklı spor dallarıyla ilgileniyorum.
  n Boksu, güreşi sevmiyor musunuz?
  - Sevmiyorum değil de ilgi alanıma girmiyor. Ama böyle olduğuma da bakmayın. Tek başıma beş kişiyle mücadele edebilirim. Gücüm, kuvvetim yerindedir yani...
  n Hiç kavga ettiniz mi?
  - Tabii ettim. 16 yaşında Adana’da Büyük Sürmeli Oteli’nin solistliğini yapıyordum. Bir gece ses düzeninin hazır olmadığını gördüm. Kulübe müşterilerin alınmasına az bir zaman vardı ama tesisat daha kurulmamıştı. Hiçbir şey hazır olmadığı için ilk yarım saat çıplak sesle şarkı söylemek zorunda kaldım. Sesim o kadar yoruldu ki! İlk yarı olunca kulise girdim, tesisatçı çocuğun karşımda sırıttığını görünce deliye döndüm. Sırıtmakla kalmayıp bir de bana, "Bir gecede onlarca yere gidip tesisat kuruyorum, makine miyim ben, çıplak sesle oku lan!" deyince bende ipler tamamen koptu. Çocuğun üzerine doğru gidince, anneme küfür edildiğini duydum. İşte ne olduysa ondan sonra oldu. Çocuğu kaldırıp duvara fırlattım.
  n Sonra?
  - Ağabeyimden aldığım boksörlük eğitimi de var tabii. Sonra çocuğun kafasını iki bacağımın arasına sıkıştırıp, sağlı, sollu vurmaya başladım. Bu çok utanç verici bir durum ama konu annem olunca hiçbir güç beni durduramaz.
  n O kadar kibar ve nahifsiniz ki, kimse sizin böyle bir şey yapacağınızı aklına getiremez...
  - İstanbul beyefendisiyim, doğru. Ama terbiyemin sınırlarını zorladılar. Hiç kimse yedi çocuğunu tek başına büyüten anneme hakaret edemez.
  AŞKIMI SADECE SİBEL CAN BİLİYOR
  n Adamı hastanelik ettiniz yani?
  - Adam ayaklarımın arasından kurtulup, mutfağa giderek döner bıçağı alıp geldi ve bıçakla bana saldırdı. Elinden bıçağı alıp, çok daha kötü dövdüm. Her yer kan içinde kaldı. Bütün otel başıma toplandı, yine de çocuğu elimden alamadılar. Dişleri, burnu kırıldı, ağzı parçalandı, kaşı yarıldı. Öyle fena dövmüşüm ki, estetik ameliyatı olmak zorunda kaldı. Hatta estetik parasını da benden istedi. Bunun için tazminat davası açtı. Ama kazanamadı.
  n Yargılandınız mı peki?
  - Hayır, şikáyetçi olmadı. Karakolluk olduk, hákim karşısına çıktım... Hákim her iki tarafı dinleyince ve adam da şikáyetçi olmayınca, olay kapandı. Bu kavga hayatımın tarihi olayıdır. Ondan sonra da bir daha hiç kavga etmedim.
  n Bugün aynı şey olsa yine aynı tepkiyi gösterir misiniz?
  - Tabii ki gösteririm. Söz konusu olan annem. Şan, şöhret hiç umurumda olmaz. Zaten 10 yıldır o kadar büyük acılar yaşıyorum ki sanat dünyasında...
  n Ne gibi acılar?
  - Yıllardır beni sahnelerden uzaklaştırdılar, gazinolara çıkarmadılar. Benim için bir sürü dolaplar çevirdiler.
  n Bunu hep söylersiniz. Peki, neden başkası değil de sizinle uğraşıyorlar?
  - Benimle sanat dünyası değil, sanat müziği camiası uğraşıyor. Çünkü Türk sanat müziğinde hiç kimse birbirini sevmez. Herkes en iyi olduğunu iddia eder. Bu camia ölüyü bile rahat bırakmıyor.
  n Son olarak biraz aşk hayatınızdan konuşsak...
  - 13 yıldır birisine aşığım, onu çok seviyorum. Bu kişi de ünlü... Ama platonik bir aşk bu. Mezara kadar devam edecek. Çünkü ondan başka hiç kimseye aşık olamıyorum. Onun kim olduğunu bugüne kadar bir tek Sibel Can’la paylaştım. O da kimseye söylemeyeceğine dair yemin etti. Aşkımı sadece şarkılarda yaşıyorum. Bu albümde de onun için okuduğum çok şarkı var. Duygusal anlamda 13 yıldır ondan başka kimse hayatıma girmedi, girmeyecek de. Ona aşık olarak bu dünyadan göçüp gideceğim...
  Bülent Ersoy neden sabah
  namazlarında mezarlığa gidiyor

  n "Benimle uğraşıyorlar" diyorsunuz. Sizi kim istemiyor mesela?
  - İsim vermem...
  n Bülent Ersoy?
  - O ismi lügatımdan sildim. Bana ondan söz etmeyin. 13 yıldır her yerde saygımı gösterdim. Ama o hep bana saygısızlık yaptı. O benim en büyük düşmanımdır. O gitsin, sabah namazlarında mezarlıklarda gezmeye devam etsin. Tıpkı bana yaptıkları gibi.
  n Bülent Hanım mezarlıklarda niye geziyor, büyü mü yapıyor?
  - İşte bilemeyeceğim efendim. Suçlamak istemiyorum ama o ne yaptığını iyi bilir. Ona sadece neden sabah namazında mezarlıklarda dolaştığını sorun. Herhalde dua etmek için dolaşmıyor! Dua etse, rahmetli Zeki Müren’e dua ederdi. Ama onu bile rahmetle anmıyor.

  Masraflarımı manevi ailem karşılıyor
  n Menajerinizle yaptığınız bir anlaşma yüzünden 10 yıldır sahnelere çıkamıyordunuz. Ama her zaman sizi marka kıyafetler içinde gördük... Nasıl para kazandınız?
  - 13 yıl içerisinde tam 1825 vakıf konseri yaptım... Hiçbirinden de bir kuruş para almadım. Benim vakıflarla her zaman aramda manevi bir bağ olmuştur. Ailemin durumu belli. Bayramlarda ya da normal zamanlarda bizim kıyafetlerimizi, yiyecek ihtiyaçlarımızı hep vakıflar karşılardı. Şöhret olduktan sonra bu vakıflarla çalışmamak ihanet olurdu.
  n Yani sahneye çıkamadığınız 10 yıl boyunca yine size vakıflar mı yardımcı oldu?
  - Ailem... Üç ağabeyim ve üç de albümüm var. Onlar destek oldu...
  n Peki eviniz var mı?
  - Hayır, yok... Vakıf binasında, kirada oturuyorum. Bugüne kadar bütün kiralarımı, giyim masraflarımı hem ailem karşıladı hem de Türkiye’nin önde gelen çok seçkin bir ailesi var, onlar. O aile benim manevi ailem. 12 yıldır her şeyimi karşıladılar.
  n Kim bu aile?
  - İsim veremem. Bakın ben hiçbir zaman terbiyemi ve beyefendiliğimi bozmadım. Böyle biri olmasam bu kadar cemiyet beni ortamlarına alır mı? Onlar gerçek Yılmaz Morgül’ü gördüler, sevdiler. Bu anlamda çok geniş bir aileye ve çevreye sahibim.
  hürriyet magazin

 2. #2
  Demirbaş LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  Isvicre/Zürich
  Mesajlar
  636
  Tecrübe Puanı
  4201151

  Tanımlı Ce: Böyle olduğuma bakmayın kötü döverim

  Bu adam neden her programda agliyor ben onu merak ediyorum : )

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. döverim seni
  By uziso in forum Komik Videolar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-22-2009, 18:23
 2. Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 04-15-2009, 08:17
 3. Hata yapanı döverim!
  By aLone.anqeL in forum Besiktas
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-01-2008, 11:04
 4. Hülya seni evire çevire döverim
  By XxCANISIxX in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 05-29-2008, 14:37
 5. hayat hikâyemle döverim seni
  By sitare in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-04-2008, 12:58

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375