Sibel Can izdihamı !

Sibel Can’ı görmek için birbirini ezen vatandaşı ne polis ne biber gazı durdurdu..Başkentliler'e unutulmaz bir gece yaşatan Sibel Can ve Ferhat Göçer konseri sırasında izdiham yaşandı. Yaşanan izdihamdan dolayı bazı vatandaşlar ezilmekten son anda kurtuldu. Arada sıkışan vatandaşlar polis ekipleri ve güvenlik görevlileri tarafından bulunduğu yerden çıkartılarak konser alanından uzaklaştırıldı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı kutlamalarda, bazı alkollü vatandaşlar Kızılay Meydanı'nda bulunan saati kırdı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından konser düzenlendi. Altınpark'ta başlayan 'Sevgi Seli Korteji'nin Kızılay Meydanı'nda sona ermesinin ardından havai fişek gösterisi gerçekleştirildi. Lazer gösterilerinin ardında başlayan konserde sahneye ilk olarak ünlü sanatçı Sibel Can çıktı.

Polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı konserde, ünlü sanatçı Sibel Can, birbirinden güzel parçalarını hayranları ile birlikte söyledi. Sibel Can'ın konseri sırasında kendisine ulaşmak isteyen hayranları ile güvenlik görevlileri arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Yaşanan izdihamdan dolayı bazı vatandaşlar ezilme tehlikesi geçirirken, kalabalığı dağıtmak için çevik kuvvet ekipleri bir gazı kullandı.

Yaşanan izdihamdan dolayı arada kalan vatandaşlar, polis ekipleri ve güvenlik görevlileri tarafından bulunduğu yerden çıkartılarak konser alanından uzaklaştırıldı. Hayranlarının yoğun ilgisi ile karşılaşan ünlü sanatçı Can, kendisini Başkentliler ile buluşturan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e teşekkür ederek, sahneye ünlü sanatçı Ferhat Göçer ve Başkan Melik Gökçek'i davet etti. Sahneye çıkarak çocukların bayramını kutlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dünyada tek çocuk bayramının Türkiye'de olduğunu belirterek, bu nedenle ülke olarak ayrı bir özelliği sahip olduklarını belirtti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı dünya çocuklarına armağan eden Mustafa Kemal Atatürk'e minnettarlığını sunduğunu belirten Başkan Gökçek, "Biz ne kadar burada eğleniyor olsak da bizim için canını veren şehitlerimizi de rahmetle anıyoruz" dedi. Melih Gökçek'in konuşmaları sırasında konsere katılan vatandaşlar hep bir ağızdan 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' diye slogan attı. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği kutlamalara katılan ünlü sanatçılardan Sibel Can ve Ferhat Göçer'e çiçek veren Başkan Gökçek, eşi Nevin Gökçek'i de sahneye davet ederek, "Bundan böyle Ankara'da bayramlar hep böyle yaşanacak" dedi.

Ünlü sanatçı Sibel Can'ın ardından sahne alan Ferhat Göçer, sevilen şarkılarını seslendirdi. Başkan Melih Gökçek'i sahneye davet eden Göçer, Gökçek ile birlikte 'Bir Başkadır Benim Memleketim' adlı şarkıyı birlikte okudu. Kızılay Meydanı'nı dolduran kalabalığın kendisine gösterdiği ilgiden dolayı şaşkınlığını gizleyemeyen Göçer, kutlamalar sırasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ünlü sanatçı Sibel Can ve Ferhat Göçer'in konserinin sona ermesinin ardından kimliği belirlenemeyen bazı alkollü şahıslar Kızılay Meydanı'nda bulunan saati kırdı. Vatandaşların verdiği bilgi doğrultusun da şahısların aranmasına başlandı.

haber3