Memati Polat'ın önüne geçti mi?

Memati karakterini canlandıran Gürkan Uygun, Kurtar Vadisi Pusu'nun merak edilenlerini yanıtladı

SKYTURK’te Cengiz Semercioğlu’nun Full Ekran programına konuk olan Gürkan Uygun, Kurtlar Vadisi izleyenlerinin yakından tanıdığı bir isim.

Memati karakteriyle çok konuşulan Uygun, özellikle bakışlarını farklılaştırabilmek için yırtıcı kuşları incelediğini söyleyerek şöyle konuştu:

"Hazırlanma döneminde internette falan bir kaç yere baktım. Daha çok avcı kuşlara baktım. Şahin gibi, kartal gibi kuşların bakışlarına, tepkilerine, bir takım avcı hayvanların tepkilerine, sese karşı duyarlılıklarına baktım ve verdikleri tepkileri falan inceledim. Onlardan beslendiğim doğrudur. Doğada varolan tepkiler olduğu için çok daha doğru olabileceğini düşündüm. Şimdi de olsa yine böyle bir inceleme yapabilirim. Mesela timsah, çok güzel bir katil. Sessiz ve derinden giden. Memati öyle değil, çok daha direkt ve net ifade ediyor."

Mizacının sert olmasının yanısıra oynadığı karakterden de kaynaklı olarak sokakta karşılaştığı insanların şaşırdığını anlatan Gürkan Uygun, "İnsanlar o mu değil mi diye bir tereddüt yaşadıktan sonra şaşırıyorlar. Biraz değişik geliyor ve tepkilerini de gösteriyorlar. ’Orada göründüğünüz gibi değilsiniz’ diyorlar bana" diye konuştu.

Polat’ın önüne geçen karakterler niye ölüyor?

Kurtlar Vadisi’nde Oktay Kaynarca’nın oynadığı Çakır karakterinin hiç beklenmeyen ölümüyle ilgili olarak Gürkan Uygun şunları söyledi:

"Çakır’ın bu kadar çabuk öleceğini düşünmüyordum ama öleceğini biliyordum ilerleyen bölümlerde. Biraz belki çabuk olmuş olabilir ama sonuçta bir mafya oluşumunu anlatıyoruz ve belirli bir hedefimiz var. O hedefe çıkacağımız yolda bir takım karakterler olacak ve yavaş yavaş elimine olacaktı hepsi. Çakır da bunlardan bir tanesiydi ve öldü. Daha sonra da devam etti. O kadar çok karakter öldürdük ki hangisini konuşalım?"

Memati, Polat’ın önüne geçti mi?

Cengiz Semercioğlu, internette yapılan bir araştırmada, Memati’nin adının 1 milyon 890 bin yerde geçtiğini, buna karşılık Polat’ın adının ise 1 milyon 660 bin kez kullanıldığını söyleyerek "Memati bu durumda Polat’ın önüne geçmiş gibi görünüyor" diyerek Polat’ın önüne geçen karakterlerin ölmesine gönderme yaptı. Gürkan Uygun ise şunları söyledi:

"Bu istatistiğe göre ölmüş olmam gerekiyor ama yaşıyorum. Bizim hikayemizde karakterler çok önemli değil. Karakterlerden ziyade senaristler hikayeleriyle yola çıktılar ve o da ortada zaten. Kurtlar Vadisi öyle bir dizi aslında. Bütün karakterler ölebilir ve bence başrol ölse bile bu dizi devam edebilir. Çünkü bir tane başrolümüz yok bizim bir çok başrol var. Sürekli yeni ve sivri, altı çizili karakterler ekleniyor."

Dizi ne kadar devam edecek?

Kurtlar Vadisi Pusu dizisini sevenlerin de çok merak ettiği soruya Gürkan Uygun, "Sanıyorum bir sezon daha devam eder. Bir bilgi yok ama öyle görünüyor. Çünkü daha hikayemiz bitmiş değil, sonuna gelmiş değiliz. Zaten yeni başlıyor gibi bir şey. Çünkü bu yeni bir serüven olduğu için bu kadar kısa süreceğini düşünmüyorum ben" açıklamasını yaptı.

haber3