Gösteriden dönen Anadolu Ateşi dans grubu üyelerini taşıyan midibüsün Boğaziçi Köprüsünde kaza yaparak devrilmesi sonucu 10 dansçı yaralandı.
Bostancı Gösteri Merkezinde sahneye çıkan Anadolu Ateşi grubu üyelerini taşıyan 34 FUG 59 plakalı midibüs, Boğaziçi Köprüsünde bir otomobilin arkadan çarpması sonucu kontrolden çıkarak, devrildi.
Kazada, midibüste bulunan 20 dansçıdan; Damla Ürk, Ali Gökler, Kadir Avcı, Serpil Akbulut, Gaffar Almaz, Can Güngör, Pınar Coşkun, Ayşegül Damaoğlu, Sibel Şabanoğlu ve Ömer Öktem yaralandı.
Ambulansla Florance Nightingale Hastanesine kaldırılan yaralılardan Şabanoğlu ve Öktem, daha sonra Metropolitan Florance Nightingale Hastanesine sevk edildi.
Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, hastaneye gelerek yaralıların sağlık durumları hakkında bilgi aldı.
Erdoğan, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, grup üyelerinin, Bostancı Gösteri Merkezinde gösteri sunduktan sonra Avcılar servisiyle evlerine giderken kaza geçirdiklerini söyledi.
Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğunu belirten Erdoğan, ''Ancak, hastanede yapılacak tetkiklerin ardından durumları netlik kazanacak. Şu anda röntgenleri çekiliyor'' dedi.
Mustafa Erdoğan, kazayla ilgili olarak da ''Çok hızlı gelen bir araba arkadan çarpmış. Alkollü olduğunu da söylüyorlar. Bakalım, araştırıldıktan sonra netleşecektir'' şeklinde konuştu.

milliyet