+ Konu Cevapla
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Makyajın Altın Kuralları

 Hanımların Yeri Katagorisinde ve  Makyajın Püf Noktaları Forumunda Bulunan  Makyajın Altın Kuralları Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375454

  ;;) Makyajın Altın Kuralları

  Makyajın Altın Kuralları
  Özellikle çalışan kadınlar için makyaj artık yaşantımızın bir parçası. Gerçi yapılan piyasa araştırmaları gösteriyor ki Türkiye genelinde bakıldığında makyaja pek de meraklı değiliz; kadınların yaklaşık %50'si makyaj ürünleri kullanıyor. Ama ben gene de özel bir toplantıya, özel bir geceye makyajsız katılacak kadın sayısının pek az olacağına inanmıyorum.
  Genellikle kullanılan ürünler ise ruj, göz kalemi ve rimel olarak sıralanıyor. Ekonomik yetersizlikten ve (hadi açık konuşalım) tembellikten kaynaklanan bir durum da var ki, o da makyajda doğru ürünleri kullanmamamız. Makyajın 10 adımı olarak tanımladığımız rutini pek azımız yapıyoruz. Genellikle "rujumu süreyim, çıkayım" eğilimindeyiz. İşte size güzelliğe giden yolda 10 adım...
  Aslında makyaja başlamadan önce yapmamız gereken çok önemli bir işlem var ki o da cilt bakımı. Unutmayın, bakımsız bir cildi en güzel makyaj bile kurtaramıyor. Cildinizin temizlenmesi, toniklenmesi ve nemlendirilmesinden oluşan bu ön hazırlık, yalnızca cildinizin daha iyi görünmesini sağlamakla kalmaz, kalıcı bir makyaj için mükemmel bir baz oluşturur.

  1. Adım: Kusur Kapama:
  Gözünüzün alt kısmına kapatıcı stiğinizi küçük noktalar halinde uygulayın. Yüzük parmağınızı kullanarak yumuşak hareketlerle yayın. …

  2. Adım: Fondöten
  Doğru fondöten kullanımı nemlendirme ile başlar. Fondöten kullanmadan önce cildinize mutlaka nemlendiricinizi sürünüz. Böylelikle fondötenin daha doğal ve kusursuz görünmesini sağlarsınız. Saç diplerinde ve çene çizgisinde fondötenin bir hat halinde kalmamasına dikkat edin. Eşit bir uygulama için fondöten süngerleri bayağı işe yarıyor ve sonuçta ellerinizin de kirlenmesini engelliyor.
  Fondötende doğal cilt renginize yakın bir ton seçin. Yazın daha koyu bir ton seçmenizde fayda olabilir. Mükemmel fondöten gözle farkedilmemelidir. Çoğumuz cildimize kusursuz bir görünüm vermek için makyaj yaparız. Mükemmel bir cilt izlenimi vermek isteriz, mükemmel bir fondöten izlenimi değil! Fondöteninizi, alın, burun, yanak ve çene üzerine birer damla sürün. Parmak uçlarınız veya bir sünger yardımıyla yayın. Nemli sünger, fondöteninizin daha güçlü bir kapatma özelliğine sahip olmasını sağlar.
  Ne kadar kapatma istediğiniz size kalmış. Daha çok kapatma için krem tipi, daha hafif kapatma özelliği için losyon tipi fondötenler ya da renkli nemlendiriciler kullanabilirsiniz.

  3. Adım: Pudra
  Sıkıştırılmış veya Toz Pudralarından bir tanesini, alnınızdan başlayıp burun ve yanaklarınıza ve daha sonra çenenize hafif bir tabaka halinde uygulayın. Pudra cilde mat bir görünüm verir ve yumuşak bir yüzey oluşturur. Böylece allık için hazır pürüzsüz bir doku sağlar.

  4. Adım: Allık
  Allığınızı, gözün altından yanağın merkezinden başlayarak saç çizgisine doğru yukarı ve dışa doğru hareketlerle yayın. Yayma işlemini parmak uçlarınız veya bir fırça yardımıyla yapın. Allığın daha doğal görünmesi için geniş uçlu bir fırça kullanın.
  Makyajın Altın Kurallar-2
  Güzelliğimize düşkün olsak da, makyajın 10 adımı olarak tanımladığımız rutini pek azımız yapıyoruz. Şimdi de gözler ve dudaklarla devam edeceğiz.
  Aslında makyaja başlamadan önce yapmamız gereken çok önemli bir işlem var ki o da cilt bakımı. Unutmayın, bakımsız bir cildi, en güzel makyaj bile kurtaramıyor. Cildinizin temizlenmesi, toniklenmesi ve nemlendirilmesinden oluşan bu ön hazırlık, yalnızca cildinizin daha iyi görünmesini sağlamakla kalmaz, kalıcı bir makyaj için mükemmel bir baz oluşturur.

  5. Adım: Eyeliner
  Göz kapaklarınızın üstüne eyeliner sürmek hem bakışınıza derinlik katar, hem de kirpiklerinizin daha uzun ve gür görünmesini sağlar. Düzgün eyeliner çekebilmek mükemmel sonuçlar doğuran bir beceridir ve becerinin sırrı eyeliner'i ince çekmektir. Titremesiz bir sürüş için dirseğinizi sert bir düzeye dayayarak kolunuzu destekleyin. Eyeliner'ı kirpik çizgisine, dış uçtan başlayarak uygulayın. Daha yumuşak bir görünüm için bu çizgiyi yayın. Eğer bir hata yapmışsanız, göz makyajınızı hemen silmeyin. Bir kulak pamuğuna fondöteninizden damlatın ve fondöteni hata yapılan bölgeye sürün. Böylece eyeliner'ınızı tekrarlamanız için alanınız açılmış olacak.

  6. Adım: Göz farı
  Koyu renk olan göz farını eyelinerın üzerine, gözkapağının dış katından içeriye doğru uygulayın. Daha açık olan farı ise göz kapağının iç köşesinden başlayıp yukarı doğru devam ederek kaş altına uygulayın. İki rengi birbiriyle dikkatlice karıştırın.
  Sürülen farın en fazla bozulma şekli zamanla göz kapağınızın üzerinde çizgiler ve kırıklar oluşturması şeklindedir. Eğer far doğrudan veya fondöten sürülmemiş cilt üzerine uygulanırsa, bu şekilde kırılmalar ve çizgilenmeler oluşur. Bunu engellemek için göz kapağınıza fondöten sürdükten sonra pudra uygulayın. Ayrıca pudra, cildinizden gelen yağı da kurutmayı sağlar. Pudrayı göz kaleminizi sürdükten sonra uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Böylece kalemi matlaştırıp, sabitleştirebilirsiniz.

  7. Adım: Rimel
  Rimeli önce üst kirpiklerinize, fırçayı yatay tutarak uygulayın. Fırçayı dikey tutun ve fırçanın sadece tepesini kullanarak alt kirpiklerinize uygulayın. Gerekiyorsa kısa kirpikleri fırçayla birbirinden ayırın.

  8. Adım: Dudak Kalemi
  Dudak Kalemi ile üst dudağın dış kenarına ortadan başlayarak düzgün bir çizgi çizin. Üst dudağın diğer kenarında da aynı işlemi tekrarlayın. Alt dudağın dış kenarına da bir köşeden diğerine düzgün bir çizgi çizin. Bu çerçeve rujunuza bariyer görevi görecek ve dudağınızın ruju emmesini engelleyecektir. Böylelikle rujun dudak çevresindeki kırışıklıklara dolarak kötü bir görüntü oluşturmasının önüne geçebilirsiniz.


  Dudak Makyajı

  9. Adım: Ruj
  Kadınların en çok kullandıkları makyaj malzemesi rujdur. Bu hiç şaşırtıcı değil, çünkü ruj yüzünüzde anında bir fark yaratabilir.
  Rujunuzu sürmeden önce mutlaka dudağınızın üzerindeki sertleşmiş kabukları temizleyin. Rujunuzu kalemle belirginleştirdiğiniz dudak çevresinin içine sürün. Dudak çevresine çizdiğiniz kalemi ve ruju dikkatlice karıştırarak dudak kaleminin gözü rahatsız edecek şekilde belirgin olmasına engel olun. Rujunuzu daha rahat sürebilmek için bir fırça kullanın. Ruju gereğinden fazla sürerseniz bulaşmasını ve çıkmasını hızlandırırsınız. Ruju sürdükten sonra bir mendille fazlasını alarak makyajınızı tamamlayın. Unutmayın! Parlak ya da pastel tonu açık renkler dudakları vurgular ve daha büyük gösterirken, koyu ve mat tonlar dudakları daha küçük gösterir.


  10. Adım: Oje
  Makyajınız tırnaklarınızı renklendirmeden tamamlanmış sayılmaz. Daha sağlıklı ve güçlü tırnaklar için tırnak cilanızı kullanmadan önce tırnaklarınıza bakım ürünleri uygulayın. Tırnak cilasının altına süreceğiniz tırnak koruyucu ürünler, hem ojenizin daha rahat sürülmesini, hem de daha kalıcı olmasını sağlar. Tırnak cilalarını mümkün olduğu kadar az dokunuşla, tırnak diplerinden uçlara doğru yayarak uygulayın. İki ya da üç kat uygulanmış oje bir tek kalın kata göre hem daha güzel görünür, hem de daha uzun ömürlü olur.

 2. #2
  ~Yorgun Düşlerin Kadını~ SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2007
  Bulunduğu Yer
  Charnel House
  Mesajlar
  3.621
  Blog Yazıları
  20
  Tecrübe Puanı
  107374652

  Tanımlı

  tam anlamıyla makyaj yapanlar için güzel anlatılmış bu tarz makyaj yapanlar okumalıdırda bu yazıyı bence onlar için güzelce her şey anlatılmış paylaşım için saol

 3. #3
  ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  12.087
  Blog Yazıları
  75
  Tecrübe Puanı
  107375191

  Tanımlı Ce: Makyajın Altın Kuralları

  cok guzel emegine saglik paylasım için saol

  evet Selen cok haklısın

 4. #4
  Paylaşimci Üye çerkez_kızı Baktabul'un Çılgını çerkez_kızı Baktabul'un Çılgını çerkez_kızı Baktabul'un Çılgını çerkez_kızı Baktabul'un Çılgını çerkez_kızı Baktabul'un Çılgını çerkez_kızı Baktabul'un Çılgını çerkez_kızı Baktabul'un Çılgını çerkez_kızı Baktabul'un Çılgını çerkez_kızı Baktabul'un Çılgını çerkez_kızı Baktabul'un Çılgını çerkez_kızı Baktabul'un Çılgını çerkez_kızı - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Mar 2008
  Bulunduğu Yer
  yüreğimin götürdüğü yer
  Mesajlar
  1.278
  Tecrübe Puanı
  24329021

  Tanımlı Ce: Makyajın Altın Kuralları

  arkadaşlar bende size katılıyorum emeğine sağlık

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Dekorasyonun altın kuralları
  By Hüzün in forum Ev Dekorasyon-iç mimarlik
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 07-02-2010, 15:05
 2. dekorasyonun altın kuralları
  By DarkNess in forum Ev Dekorasyon-iç mimarlik
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06-13-2010, 13:51
 3. Makyajın Altın Kuralları.
  By SonsuzL'uA in forum Makyajın Püf Noktaları
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 10-30-2009, 16:50
 4. Hayatın altın kuralları
  By DarkNess in forum Güzel Sözler, Mesajlar, Mesajları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-24-2008, 19:11
 5. MSN Korumanın Altın Kuralları
  By єηєSS in forum MSN Messenger
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-05-2008, 23:21

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375