Adım Adım Makyaj


Makyaj yapmaya yeni başladığınızda önce hangi adımı uygulamanız gerektiği konusunda bilgilere ihtiyaç duyabilirsiniz. Ellerinizle yüzünüzü güzelleştireceğiniz pratik makyaj kurallarına göz atın, kendinizi güzellik merkezinde hissedin!
Adım Adım Makyaj


Makyaj yapmaya başlamadan önce giyeceğiniz kıyafeti ve saç modelinizi belirleyin. Kıyafetinizin rengi, saç modeliniz makyajınızla uyum içinde olmalıdır.
Aynanın karşısına geçip gözlerinize ve kaşlarınıza bakın. Eğer kaşlarınızda fazlalıklarla varsa cımbızla geçerek alın. Kaşlarınızın tamamen alınması gerekiyorsa ve bu konuda yetenekli değilseniz bir uzmandan yardım alabilirsiniz.
Cilt tipinize uygun bir temizleme ürünü ile cildinizi ve boyun bölgenizi yıkayıp temizleyin. Hafif bir nemlendirici sürerek makyaja zemin hazırlayın.
Cildiniz nemlendirici kremi emdikten sonra cilt renginizden bir ton açık ya da bir ton koyu fondöten sürün. Pürüzsüz görünmesi için fondöten süngerinizin temiz olduğuna emin olun.
Fondöten sürme işleminden sonra bir miktar pudra uygulayarak cildinizin matlaşmasını sağlayın. Pudra, makyajın daha uzun süre bozulmadan kalmasını sağlar.
Gözaltlarınızda koyu halkalar varsa kapatıcı ürün kullanarak gizleyin. Böylece göz makyajınız daha iyi görünecektir.
Göz makyajına başlarken önce göz renginize uygun bir far kullanın. Deneyip görerek en doğru rengi bulabilirsiniz.
Göz kapaklarınızı aydınlatmak ve daha derin bakışlar kazandırmak için bronz farları kaş kemiğinize uygulayın.
Gözlerinizi belirginleştirmek için gözlerinizin üstüne ya da diplerine göz kalemi çekin.
Sadece elmacık kemiklerinize cilt tipinize uygun allık uygulayın. Allığın daha iyi görünmesi için allık fırçanızın büyük ve gerçek kıldan yapılmış olmasına dikkat edin. Sentetik allık fırçaları allığın yüzünüzde parçalar halinde toplanmasına neden olur.
Dudak makyajı için rujunuzun rengi seçin. Kalıcı olmasını istiyorsanız rujunuzdan bir ton koyu dudak kalemi ile dudaklarınız çevresini çizin. İçini rujla doldurun