Hızlı bir makyaj için önce nemlendiricili bir temizleyici ile işe başlayın. İki veya üç makyaj malzemesine önem vermeniz gerekiyor. Malzemelere nasıl karar vereceksiniz? Issız bir adada sevgilinizle buluştuğunuzu hayal ederek, yanınızda bulunduracağınız olmazsa olmaz malzemeleri belirleyebilirsiniz. Ona nasıl görünmek isterdiğiniz sorusuna vereceğiniz yanıt, acil durumlarda kullanabileceğiniz malzemeleri belirlemenizi sağlayacak. Kısa sürede makyaj yapmanızı sağlayan uzman tavsiyeleri ise şöyle; Eğer gözlerinizin altındaki siyahlıklar sizi rahatsız ediyorsa, hemen bir kapatıcı uygulayın. Bununla birlikte maskara ve dudak parlatıcı da sürdükten sonra hazırsınız!Eğer soluk bir cildiniz varsa, hafif allık uygulayarak, rujunuzu sürüp çıkabilirsiniz.

Eğer bronz veya esmer bir tene sahipseniz, canlı görünmüyorsanız krem gibi yumuşak ruj ile yanaklarınıza biraz allık sürerek güne başlayabilirsiniz.

Cildinizde kılcal damarlarınız belirginse bu büyük bir problem..

Bu kusurları kamuflaj hileleri ile kapatın, en sevdiğiniz ruj, göz kalemi ve farlarınızı sürdükten sonra çıkabilirsiniz.