Gelinlere Hızlı Rehber!
Düğün günü; hayatınızın en özel anlarından biridir. Aylar öncesinden hazırlık yapmaya başlarsınız ancak son dakikalarda bazı aksilikler yaşayabilirsiniz. Beklenmedik durumlar için pratik çözümler; gelinlere hazırlık rehberinde!


Gelinlere Hızlı Rehber!
Gelin makyajınızın dayanıklı olması ve fotoğraflarda güzel görünmesi için kozmetik ürün, renk seçimi önemlidir.

Işığı yansıtan ancak parlamayan bir fondöten tercih edin. Kalıcı olmasını sağlamak için fondöten uygulamadan önce açık renkli kapatıcıyla karıştırın.

Yağlı cilde sahipseniz; makyaj yapıldıktan sonra yüzünüzde parlamalar olabilir. Fotoğraflarda yüzünüzün parlak görünmesini önlemek için makyaj bitiminde pudra sürdürmeyi unutmayın.

Yaz düğünü yapıyorsanız karşınıza çıkabilecek sorunlardan biri terlemedir. Yüz terlemesinde rimeliniz akabilir ve makyajınız bozulabilir. Düğün bitiminde ailenizle vedalaşırken kendinizi tutamayıp ağlamaya başlarsanız; gözyaşlarınız rimelinizin akmasına neden olur. Elbette ki günün en özel kadını sizsiniz ve istediğinizi yapmakta özgürsünüz. Ağlayabilirsiniz, gülebilir, dans ederken terleyebilirsiniz… Güzelliğinize gölge düşürmemek için suya dayanıklı rimel tercih edin.

Dudaklarınız için renk seçimi yaparken; ten renginiz ne olursa olsun kahverengi tonlardan uzak durmalısınız. Kahverengi hem yorgun gösterir hem de fotoğraflarda donuk görünür. Pembe ya da kırmızı tonları gelin makyajı için uygundur.

Düğün anında yorgunluğunuza rağmen canlı görünmek, makyaj tazelemeyle vakit kaybetmemek için krem allık kullanın. Krem allık daha kalıcıdır, tokalaşma sırasında istediğiniz kadar insanı öpebilirsiniz ve canlılığınız aynı kalır.

Gelin makyajınızın yüzünüzde nasıl daha durduğunu önceden görmek için makyaj provası yapabilirsiniz. Üzerinize beyaz bir bluz giyip gelinlik görüntüsü yakalayıp planladığınız renkleri yüzünüze uygulayın. Hayal ettiğiniz gibi durmayan noktalar varsa düğün gününden önce değiştirebilirsiniz.