Göz Kalemleri
Göz Kalemleri

Hangi renk göz kalemi kullanmalısınız?
Kozmetik sektörünün gelişmesiyle birlikte, makyaj ürünlerinde renk sınırı tamamen ortadan kalktı Mavi, gri, yeşil, pembe, beyaz hatta sarı olabilir. Siz yinede göz, ten ya da giyilen kıyafetin renginize uygun bir göz kalemi bulmak mümkün. Bu anlamda renkler vurgulamak istediğiniz noktalarla sınırlı. Açık mavi ve beyaz ile daha iri gözlere sahip olabilirken, yeşil ile daha çekici bakışlara kavuşabilirsiniz.

Elbette siyahın vazgeçilmezliği ve cazibesi göz ardı edilemez bir gerçek. Siyah göz kalemi, özellikle siyah saçlı, esmer bayanlar için ideal. Kumral ve açık tenliler ise daha az belirgin olmasını isterlerse, siyahtan farklı olarak kahverengi ya da gri tonlarını kullanabilirler.
Ayrıca, siyah kalem uyguladıktan sonra, daha yumuşak bir etki için çizgiyi parmağınızla veya bir pamuklu çubuk yardımıyla dağıtabilirsiniz. Bu, daha buğulu ve çekici gözler elde etmenize yardımcı olacaktır.

Göz Kalemi kullanırken Yapılmaması gerekenler
Nurgül Kolukırık olarak tavsiyelerine ederim ki Çizgi ile kirpik arasında kesinlikle boşluk olmamalıdır. Ayrıca, bu çizgi göz kuyruğunda sona ermeli, dışa doğru uzamamalıdır. Kalem asla gözün köşesine doğru uzatılmamalı ve göz makyajını gölgede bırakacak kadar belirgin olmamalıdır;
Eğer gözler küçük ya da birbirine yakınsa, Göz kalemi asla kalın çizgi şeklinde uygulanmamalıdır. Göz kalemi yerine, göz farı kalem gibi kullanılacaksa, doğru fırça seçilerek, abartıdan kaçınılmalıdır.
Göz Kalemleri

Göz Kalemleri


makyaj.me