Makyaj Temizliği


Makyaj Temizliği

Profesyonel bir Makyöz olarak Makyaj temizliğine çok öenm veririm. Müşteriler yapılan her makyaj sonra gerek Makyaj fırçaları gerek kullandığım tamponlar vs vs bunların hepsini olması gereken şekilde dezenfektasyonunu sağlarım.
Daha sonra şunu düşündüm. Benim müşterilerim ya da beni takip eden güzelliğine değer verip makyaj yapan müşterilerim acaba Makyaj fırçalarını temizliyorlar mı ya da ciltlerindeki makyajı temizleyip öyle mi yatıyorlar?
Ayrıca şu da çok önemli …
Hanımlar,
kesinlikle makyajınızı yaparken cildinizi ezerek makyaj yapmayın ya da başkalarına yaptırmayın. Göz kapaklarını çekiştirmeden özenle far sürmelisiniz. Göz altına kapatıcı kullanırken de aynı şekilde yana doğru değil ovalar tarzda sürmelisiniz. Özellikle hergün makyaj yapmak zorunda olan iş kadınları için söylüyorum. Sürekli yapılan makyaj yüzde deformasyona neden olur.
Ayrıca her makyaj sonrası yüzünüzü yıkamalı temizleme jelleri ile temizleme ve nemlendiricinizi uygulamalısınız. Yoksa sürülen fondöteni yüz emer ve sivilce oluşumuna neden olur. Gözlerinizdeki Rimel kalırsa eğer kirpik dökülmesine sebep olur.
Makyaj Fırçalarını ise her hafta yıkayın. Her kulanımdan sonra ise ıslak mendil üzerinde temizleyin. Hem de böyleyece renklerin birbirine karışmasını engellemiş olursunuz.


makyaj.me