Fondöten nasıl uygulanır?


Pek çok renk ve çeşitlerde sunulan fondötenleri sürmek için makyaj uzmanı olmaya gerek yoktur. Basit ipuçlarıyla pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Likit fondöten

Likit fondötenler en hafif görünümü yansıtır. Bu tür fondöteni parmaklar yardımıyla uygulamak gerekir. Avucunuza aldığınız bir parça fondöteni parmak uçları yardımıyla yüzünüzün etrafına dokundurun. Ardından bir sünger yardımıyla eşit şekilde dağıtın. Böylece fazla fondöten de süngere geçmiş olacaktır.

Krem fondöten

Daha derin etki bırakmak için yoğun krem şeklindeki fondötenler kullanılabilir. Bu fondöten pek çok yağ ihtiva eder ve bu nedenle kuru ciltler için oldukça uygundur. Bu fondöteni parmak uçları veya sünger ile sürebilirsiniz.

köpük fondöten

Köpük fondöten likit fondöten ile hemen hemen aynı etkiyi yaratır ve bir sünger yardımıyla uygulanması gereklidir.

Kalem fondöten

Pek çok renkte mümkün olan kalem fondötenler yüzün özellikle bir kaç bölgesinde tercih edilir. Ancak bu fondöten kesinlikle göz çevresinde kullanılmamalıdır. O bölgeye kapatıcı benzeri ürünler daha uygundur.

Pudralar

Pudra pek çok kişinin tercih ettiği bir tür kapatıcıdır. Ancak kuru ciltler için uygun değildir. Ayrıc pudra kırışık ciltler için kullanılmamalıdır. Aksi takdirde çizgiler daha belirgin hale gelecektir.


milliyet