Bu yılın sonbahar makiyajının paletinde üstünlük pembeli mor-lila,altın ve kırmızı - turuncu tonlara veriliyor.Fakat bu rengler hafif olmalı,yani parlak olmamalı.
Mor-lila tonları esasen esmer hanımlara tavsiyye olunuyor: hafif fondöten,seffaf pembeli-lilalı allık ve ayni tonlarda ruj ve ya parlatıcı.Göz makiyajı çekici olmalı : mor rengli farlara bir az sim kata bilirsiniz ve gözleri rimelle tamamlaya bilirsiniz.
Altın tonlu makiyaj hem esmerlere,hem kumrallara hemde beyaz tenlilere uygun:bronz rengli fondöten,altın - kırmızı -turuncu tonlarda allık,kahvenin tüm tonlarında farlar ve rujlar.Püf nokta simler: yanaklara,göz kapaklarına,dudaklara - her yere uygulaya bilirsiniz.
Rengli gözlü sarışın hanımlara < Tisianın madonnası > üslubu tavsiyye olunuyor:açık rengli seffa fondöten ve ya pudra,uçuk pembeli-şeftali tonlarda far,ipek açık tonlarda allık ve şeffaf dudak parlatıcısı.
En son kırmızı tonlu makiyaj : esmer bronzlaşmış bayanlara tavsiyye olunuyor:bronz rengli fondöten,kırmızı be ya kahve rengli allık,kırmızı ruj.
Akşam makiyajı için tüm bayanlar illuminatör ( yüz parlatıcı ) uygulaya bilirler : büyük fırçayla yüzün ve dekolte bölgelere hafif hareketlerle süre bilirler.
Akşam makiyajında simlerde kullanıla bilir:farlarda,rujlarda,rimellerde,allıklarda.

Fransız dergisinden alıntı