2008 Yılı Galibi Gene Skinny Mi Olacak?


Yazar Elvan Dink
Pazar, 25 Mayis 2008

2008 yaz sezonunun yaklaştığı şu günlerde kot modası ile ilgili pek çok modeller piyasada yerini almaya başladı. Geçtiğimiz yıl modayı takip edenlerce başı çeken skinny jeanler kreasyonlardaki yerlerini bu yıl da korurken bir yandan da bol paçalı kotlar vitrinlerdeki yerlerini almaya başladılar.
2008 yazı için pek çok seçenek sunan kot firmaları vücut tipinize tarzınıza en uygun kotu bulmanız için ellerinden geleni yapmışlar gibi gözüküyor.

Uzun boylu ince bacak yapısına sahip zayıf bayanlar için düşük belli skinny jeanler iyi bir tercihken; kilolu bayanlar için yüksel beller, bacak boyu kısa bayanlar için de topuklu ayakkabılarla uyumlu kullanılabilecek bol paça kotlar alıcıları için özenle hazırlanmış sahiplerini bekliyorlar.
Diesel Skinny JeansPeki sizce bu yılın galibi kotlar skinnyler mi bol paçalar mı, düşük beller mi yoksa göğüs altına kadar gelen yüksek bel modeller mi olacak? Geçtiğimiz yıl en çok rağbeti gören skinny tarzdaki düşük beller yerini yüksek bel bol paçalara bırakacak mı?

Bu sorunun cevabını yaz geldiğinde net bir şekilde göreceğiz, ama bana sorarsanız modadaki bu çeşitlilik, sunulan çoklu seçenekler alıcılar için çok iyi bir fırsat. Sadece moda olduğu için bedenimizle alakasız kesimleri bizi daha şişman, daha kısa vs. gösteren giysileri giymek külfetinden kurtuluyoruz bir kere…Ki bu da artık moda da bir şeylerin yerine oturduğunu ve aldığımız kıyafetlerin modasının her sene geçmeyeceğini gösteren bir işaret gibi.
Peki bu kadar çok seçenek içerisinden vücut yapımıza uygun olan kotu nasıl seçeceğiz? Biraz önce de söylediğim gibi kilolu bayanlar yüksek bel kotlarla daha ince gözükürken kısa boylu bayanlarda bol paça kotları topuklu ayakkabılarla boylarını kombinleyip boyarlını dikkat çekmeyecek şekilde uzatabilirler.
E bir de vücut yapınızla uygun kesimli kotu bulursanız hepinizin hayatınızın vazgeçilmezleri arasına girecek en sevdiğiniz kotu bu sezonda bulabilmeniz kaçınılmaz.

Ayrıca değinmeden geçmek istemediğim bir konu daha var; bu denli çeşitlilik içinde Mavi Jeans’in öncülük ettiği, çevreye ve insana duyarlı organik denim hareketi de bu sezon kendinden bahsettirecek gibi duruyor.

Hemen hemen her yerde kullanabildiğimiz, hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen kotlar için firmaların bu denli geniş çeşitliliğe sahip tasarımlar hazırlaması açıkçası benim çok hoşuma gitti. Böylece bize yakışanın yanı sıra moda olanı giyme lüksüne de beraber kavuşmuş olacağız

nyc2ist