En pahalı çantalar -
Fendi ,Burberry ,hermes,YSL,Prada,Zac Posen ,Ralph Lauren ,ChloeFendi'den "B bag", Burberry'den "Warrior" ve Hermes'den "Birkin" ile başlayan lüks tüketimin zirvesindeki bu nadide parçalar, fiyatlarına göre sıralanıyor.En pahalı çantalar aynı zamanda en çok taklit edilenler arasında. Hızlı tüketime odaklı zincir perakende markalarında da bu çantaların benzerlerini sıklıkla görüyoruz. Zirveye oynayanların fiyatının yüksek olmasının sebebi, malzeme olarak timsah derisinin kullanılması.
Lüks tüketimin en gösterişli parçası çantadır. Çanta ayrıca parfümden sonra lüks moda evinin sezondaki en büyük gelir kaynağını oluşturur.
Son yıllarda çantalar bir ikona adanıyor ve rock yıldızı muamelesi görüyor.

1- Fendi B bag- $27.000
Sıra başı Fendi'nin baget çantasından sonra tasarladığı ve geçen sene meşhur olan B bag. Bu çantanın özellikle siyah timsah derisine bu fiyat biçiliyor.


2- Burberry Warrior- $26.000
Basına pahalılığı yüzünden yeni konu olmuş bu çanta, ebat olarak diğerlerinden küçük. Model, metal plakalar ve timsah derisinden oluşuyor. Timsah derisi tercih etmeyenler çantayı daha ucuza alabiliyorlar. Ayrıca Burberry moda evinin gelirinin %31'ini çantalardan elde ediyor.


3- Hermes Birkin- $20.000
60'ların moda ikonu ve ünlü İngiliz aktristi Jane Birkin'den adını alan çanta, bir klasik olarak hiç bir zaman gözden düşmedi.


4- YSL Muse- $ 19.000
İçi oldukça geniş olan ve bowling topu çantasını andıran bu modeli ünlüler çok sık kullanıyor. Beyaz timsah derisi için bu fiyattan söz ediliyor.


5- Prada Frame bag- $15.000
Bu çanta ilk defa 2006 Milano Moda Haftasında görücüye çıktı. Çerçeve modeli çok tuttu. Fiyatı kullanılan malzemeye göre değişiklik gösteriyor.


6- Zac Posen Alexia- $15.000
Tasarımcının ilk koleksiyonlarından birinde yer alan bu model, 70'li yıllardan esinlenerek tasarlanmış.


7- Ralph Lauren Ricky- $14.000
Ralph Lauren'ın bu modeli adını tasarımcının karısından alıyor. Son yıllarda üretilen bu çantanın özellikle turuncu rengi Japonya'daki mağazasında bulunuyor.


8- Chloe Paddington-$12.880
Paddington son yıllarda çıkan, en çok arzu edilen ve en iyi bilinen model oldu. Çantayı bu kadar meşhur eden üzerindeki dev kilit olabilir mi? Çikolata kahvesi ve timsah derisi olanı için Bergdorf Goodman'da hala bekleme listesi var.ntv