Altın madalyalı işbirlikleri

Pekin Olimpiyatlarında sadece mücade ve rekabet yok, aynı zamanda dünyanın en büyük tasarımcıları için kendilerini gösterebilecekleri bir arena var.


Ralph Lauren, Puma, Gucci, Prada Olimpiyat ateşini körükleyen markalardan bazıları.4 milyar kişinin izlemesinin beklendiği, 3 milyon kişinin Pekin’e gideceğinin tahmin edildiği Olimpiyat oyunları, aynı zamanda marka tanıtımı için de büyük fırsat.
Fırsattan istifade eden markalar şöyle:

Prada- Markanın İlkbahar/Yaz Sport Tricks adlı koleksiyonu Olimpiyatlar ilham alınarak yapılmış. Naylon çantalar, cüzdanlar, anahtarlıklar, üzerlerinde Olimpiyat maskotu ayıyla süslenmiş. Bu ürünler sadece İtalya, Japonya ve Uzakdoğu’da satılıyor.
Polo Ralph Lauren- Amerikan Olimpiyat takımının resmi kıyafet sponsoru Polo. Ralph Lauren klasik stilini açılış kıyafetleri için korudu. 20’ler ve 30’lardan esinlenilen parçalar moderinize edilmiş. Kapanış kostümleri ise daha sportif olacak.Gucci- İtalyan markanın ilk dijital saati I-Gucci Frida Giannini’nin Olimpiyatlar için özel olarak tasarladığı 8 üründen biri. Bunların arasında deri bir panda, ikili bavul seti, spor ayakkabısı bulunuyor.
Puma- Spor markanın Olimpiyat temalı 3 çantası mağazalarda Ağustos ayından itibaren satışa çıkarken, marka 3 ülkeyi destekliyor. Ayrıca “Beijing Jian” kampanyası sayesinde Puma’nın Çin web sitesine giren herkes kendi maskesini tasarlayabilecek.


Lane Crawford adlı Uzakdoğu mağazaları da oyunlar için "Kollektif sinerji" temasıyla ünlü tasarımcılara Olimpiyatlara uygun kıyafetler yaptırdı.

Kaynak: forbes