Jeande Nip/Tuck devri

Jeanin paça boyunu dilediğince manipüle etmek bu araların yükselen değeri. Nip/Tucklamak ise bir şeyle oynamanın, değiştirmenin yeni terimi.Estetik kültürümüze engin bilgiler sığdıran Nip/Tuck dizisinin ismi, yeni bir terim olurken, jeanin paçaları bacaklarda istediği hükmü sürmeye doğru gidiyor.Gladyatörlerin içine paçalar sokuluyor diye haber verdik, sonra erkek arkadaştan jeanler geliyor dedik, şimdi ise paçayı kıvırma, hatta paçayı ister simit yapma ister tekini kalınca yukarıya alma devri diğer trendlerin yanında başladı.
Katie Holmes erkek arkadaş jeanini rulo yapıyor, Saraj Jessica Parker tek paçayı kalın bir biçimde kıvırıyor, Rachel Bilson’da mini kıvrıklarla bu trendin öncüsü oluyor.

Skinny (dar) jeanler kadar vücuda yapışmayan, ancak kumaş pantolon gibi de olmayan yeni rahat kalıplarda uygulanan paça kıvırmalarının incelikleri:
- Kıvırmaya başlamadan önce, paçası geniş olmayan bir jean seçiniz (bu asla Mc Hammer pantolonu olmamalı). Bu noktada erkek kalıpları yardımcı olacaktır.
- Kıvırmanın incesi ve düzgün olmayanı makbul.
- Bu modelde silüet kalçaya tam oturmayan, biraz aşağısında kalan bir şekilde olmalı. Bu model, ince fizikliler ve kıvrımlı hatları olanlar için uygun. Fakat minyonlar ve kısa bacaklılar çok daha az kıvırmalı, yoksa proporsiyonlar bozuluyor.
- Erkeklerin askılı t-shirtleri, bol t-shirtler (burada 80’leri anıyoruz) ya da bluzlar kıvrık paçalı jeanler ile iyi gidiyor. Hatta üst tarafı pantolonun içine sokunca görünüm tam oluyor.(gözünde canlandıramayanlar hemen 80’lerin birkaç fotoğrafına baksalar olayı yakalayacaklar.)
- Bu model jean kalçadan biraz düştüğü için, cool bir kemer düşmeyi engelleyecektir. Deri ve vintage kemerler gündüz, ince rugan kemerler akşam için idealdir. Yakalanan maskülen görüntüye feminenlik katmak adına t-shirt üzeri inciler veya broşlar önerilir.
- Ayakkabılar bu ara o kadar gösterişli ki, bu kıvırma modelli jeanler ayakkabı şovu için ideal. Gladyatörler, platformlar ya da babetler kıvırmanın yanına iyi gider. Görüntüyü iyice bulandıracak şey ise, bilekte biten botlar olacaktır.
Yeni trendler ne olursa olsun şunu unutmamak lazım ki; aldığınız eser nitelikli ayakkabıları göstermekten çekinmeyin, proporsiyonlarınıza göre trendleri uygulayın ve eğer nip/tuck ayarını tuturamayacaksanız kendinizi nip/tucklamış şekilde sokağa atmayın.


ntvmsnbc