Adidas, dünyanın ilk akıllı ayakkabısı adidas_1’ın basketbol tutkunları için hazırladığı yepyeni modeli adidas_1 Basketbol’u satışa sunuyor.

Ayakkabıyı giyen kişinin kilosuna ve zeminin özelliğine göre kendisini sürekli ve otomatik olarak ayarlayabilen adidas_1 basketbol, hissedebilme, algılayabilme ve uyum sağlayabilme özellikleri ile oyuncunun maç esnasında ve molalardaki hareketlerini adım adım takip ediyor. Oyuncunun özgün stilini algılayan ve farklı ihtiyaçlarına uygun çözümler sunan adidas_1 Basketbol, sahada koşarken, ribaunda çıkarken veya top çalıp baskete giderken mükemmel rahatlık ve performans imkanı yaratıyor.Koşu ayakkabısında olduğu gibi adidas_1 Basketbol’da da, topuk kısmındaki manyetik sensör, topuğa uygulanan baskının derecesini sürekli olarak algılıyor. Baskının derecesi ile ilgili bilgi bir mikroişlemci aracılığıyla ayakkabının beynine gönderilirken ayakkabının içinde yer alan motorlu kablo sistemi, ‘ihtiyaca göre daha yumuşak veya daha sert hale gelen darbe önleyici mekanizmayı ayarlıyor.

Koşu ve basketbol ayakkabıları arasında dış taban ve üst malzemelerde bazı farklılıklar bulunurken, ‘adidas_1 Basketbol’un sahip olduğu akıllı sistem bileşenleri, basketbola özgü ihtiyaçların karşılanabileceği şekilde değiştirilmiş. Devre aralarını, molaları aklında tutabilen adidas_1 Basketbol, topuk kısmında beş dakika boyunca hiçbir baskı hissetmezse “stand by” moduna geçiyor. Basketbolcunun oyun stilini bir kez tanıyan ayakkabı, oyuncu, koşudan top çalmaya veya sıçramadan koşuya geçtiğinde kendisini sürekli ve hızlı bir biçimde duruma adapte edebiliyor.

Adidas Beyoğlu, Akmerkez, Nautilus ve Armada mağazalarında satışa sunulan adidas_1 Basketbol’un fiyatı 460 YTL.