2009 yaz sezonu; renkleri, aksesuarları, detayları ile fark yaratıyor! Bir dönemin izlerini taşıyan püsküller değişik formlarda karşımıza çıkıyor. Bu yaz trendi olmak istiyorsanız, püsküllere yer açın!
Püsküller Yine Moda!


Western tarzla birleştirilen püskül modası tüm kıyafet ve aksesuarlarda görülebiliyor. Sandaletlerde kullanmaya alışık olduğumuz püsküller, yüksek topukları ayakkabıları da ele geçirdi! Ayakkabının ön yüzünde, bilek kısmında hatta topuklarında bile püsküllere yer veriliyor. Yazın modası mini elbiseler ve kısa şortlarla birlikte giyebilecek en ideal ve trendi parçalardan.
Püskül modası, kuralları alt üst ediyor. Desenli elbise giydiğinizde, düz renkli ayakkabı ve çanta kullanmanız emir gibidir. Püsküllerde ise aynı kural geçerli değil. Elbisenizde püskül varsa, aksesuarda püsküllü olmalı. Aynanın karşısına geçip baktığınızda harika durduğunu göreceksiniz.
2009 yaz modasında renklerin yoğun olarak kullanıldığını önceki yazılarımda sizinle paylaşmıştım. Püsküller yaz modasının yörüngesine girmiyor. Canlı renkler yerine doğal ve mat tonlat tercih ediliyor. Canlı renklerden vazgeçemiyorsanız sezonun renklerinden seçim yapmaya özen gösterin. Narçiçeği, turkuaz, mavi gibi renkler püsküllü kıyafet ve aksesuarlarda hoş görünecektir.
Aksesuarlarda kullanılan püsküller, giyilen kıyafete sofistike bir hava katıyor. Sade bir elbiseyi, püsküllü bir kolyeyle tamamlayarak yepyeni bir hava katabilirsiniz.
Kendi püskülünüzü kendiniz yapmak istiyorsanız, işiniz çok basit. Deri ya da penye kumaşları makasla püskül şeklinde kesin. Ayakkabı, çanta, elbisenize dikin ya da yapıştırıcı ile tutturun. Sadece bir kez kullanmak istiyorsanız, çengelli iğneyle tutturup marjinal bir görünüm yaratabilirsiniz.
Kısa şortlar bu yazın en favori parçalarından biri. Püsküllü sandaletlerle ve yeleklerle giymek içinse biçilmiş kaftan. Western modasını tarzınızda yaşatmak istiyorsanız, kışa şort üzerine uzun beyaz bir gömlek ve püsküllü kısa yelek giyin. Ayaklarınızda mutlaka püsküllü sandalet ya da topuklu ayakkabı olsun!
Püskülle zenginleştirilmiş kıyafetlerin ofis ortamın için uygun olduğu söylenemez. Hafta sonu gezmeleri ve gece davetlerindeyse rahatlıkla giyebilir, modayı takip ettiğinizi net bir şekilde gösterebilirsiniz. Özellikle gece davetlerinde yüksek topuklu püsküllü bir ayakkabı ve uzun bir elbiseyle göz kamaştıracağınızdan emin olabilirsiniz!