DKNY


DKNY Jeans Türkiye genelindeki 6 mağazasında şehrin en karanlık noktasından en aydınlık noktasına geceyi resmeden yeni koleksiyonuyla kültleşen hikâyelerin peşinden gitmiş…


DKNY Jeans 2008 Sonbahar 2009 Kış Koleksiyonu
Basketbol Günlükleri (The Basketball Diaries)
Bol kesimli kapüşonlu atkılı parlak kemerli modeller lisede fırtına gibi esen ve ileride parkelerin yıldızı olmak isterken bir anda kendisini uyuşturucular içinde çabalarken bulan Jim Carroll’ın (leonardo DiCaprio) gerçek yaşam öyküsünden kesitler sunan “The Basketball Diaries/Basketbol Günlükleri” filmi ikonlarıyla DKNY Jeans’in yeni koleksiyonlarına ilham kaynağı oldu. Düşlediğimiz şeylere ölçülü ve kontrollü yaklaşmamız için siyah ve griyi ağırlıklı olarak ön planda tutuyor. Bayanlarda taytlar üzerine parlak trençkotlar maskulen kesim şortlar geniş paçalı pantolonlar kemerli elbise tişörtler ve aksesuar olarak ince atkılar kullanılıyor.


Erkeklerde okul üniformalarına benzer yün paltoların içine giyilen kapüşonlu üstler daralmış spor ceketler ve uzun atkılar dikkat çekiyor.


Taksi Şöförü (Taxi Driver)
Bol yeşil kahve ve çikolata renkleri yama cepler imitasyon kürklü parkalar Robert De Niro’nun canlandırdığı taksi şoförü şehrin kendisiyle verdiği mücadelede cesur yüreklilikle gecenin karanlıklarında yol alıyor. Unutulmayan bu ikon askeri bir hava veren pilot ceketlere yamalı çıt çıtlı fermuarlı kıyafetlere çikolata rengine bol yeşile yer veriyor. İmitasyon kürklü büyük beden parkalara zıtlık oluşturan elbise tişörtler feminenliği ön plana çıkarıyor.


DKNY Jeans erkekler için geleneksel iş kıyafeti tarzını yeniden yorumluyor; kahverengiyle sıcak gölgeleri karıştırıyor yünle deriyi kombine ediyor ve parlak denim kumaştan kabarık ceketler oluşturuyor. Kargo pantolonların üzerine sade tişörtler ve askeri görünümlü ceketler dikkat çekiyor.


Ciao Manhattan
Metalimsi renkler bisiklet ceketler asimetrik desenler bol bedenler… Şehrin temposu düştükçe gecenin karanlık sokaklarında dolaşırken karşınıza çıkan bir başka ikon; hayata başkaldıran bir başka genç Edie Sedgwick. Andy Warhol’un hayran olduğu ‘fabrika kızı’; asimetrik üstler işlenmemiş etek uçları düşük kemerli beller fermuarlı ve düğmeli modeller içinde yeniden hayat buluyor.


Skinny dar jean pantolonları fermuarlı cepleri imitasyon kürklü parkaları canlı mesaj taşır nitelikte grafik desenli kıyafetleri ile bu sezonda DKNY Jeans geleneksel yaratıcılığı ile karşımıza çıkıyor.