İnce Görünmenin Püf Noktaları

Birbirini tanımayan 10 kadını bir araya getirsek ne konuşurlardı? Söz mutlaka moda ve fazla kilolardan açılırdı. Kendinizi olduğunuz gibi kabullenip doğru tercihler yaparak daha ince görünebilirsiniz.

FashionKıyafet ve ayakkabı seçimi yapmadan önce aynanın karşısına geçip bedeninizi analiz edin. Boyunuz ne kadar uzun, basen bölgeniz istediğiniz kadar ince değil mi, beliniz kalın mı gibi sorulara en doğru yanıtları verin. Bu sayede kendinize uygun kıyafetler seçerek daha ince görünebilirsiniz.
Pantolon Seçimi
Kalça ve basen bölgeniz genişse çok dar ve bilekte biten modelleri tercih etmeyin. Vücudu tamamen saran pantolonlar daha geniş görünmenize neden olur. Çok bol pantolonlar giymek de aynı etkiyi yaratacaktır. Sizin için en uygun pantolonlar bedeninize tam oturan, boru paça kesimli olanlardır. Böylece genel görüntünüzde dengeli bir bütünlük yakalarsınız.
Beden Seçimi
Alışverişe çıktığınızda zayıflarım ya da kilo alırım düşüncesiyle size küçük ya da büyük gelen bedenlerde kıyafetler satın almayın. Tam bedeninize uygun seçimler yaparsanız olduğunuzdan daha ince ya da geniş görünmezsiniz.
Etek Seçimi
Uzun boyluysanız ve daha ince görünmek istiyorsanız uzun etekleri tercih edebilirsiniz. Boyunuz kısaysa diz üstü etekler daha uzun görünmenizi sağlar.
Bacaklarınız istediğiniz kadar ince dizin hemen altında biten eteklerden uzak durmaya çalışın. Uzun ya da mini etekler ince görünmenize yardımcı olur.
Desen Seçimi
Kadınların birçoğu bilir ki enine desenli kıyafetler daha geniş gösterir. Kesinlikle doğrudur! Boyuna çizgili kıyafetler daha uzun ve daha ince görünmenizi sağlar.
Desen seçimi göğüslerinizi daha büyük göstermek için de etkilidir. Kıyafetlerinizin göğüs bölgesinde geometrik, puantiyeli desenler olursa daha büyük görünecektir.
Kemer Seçimi
Beliniz istediğiniz kadar ince değilse kalın ve geniş kemerler kullanmaktan uzak durun. İnce ve tek renk kemerler daha ince görünmenizi sağlar. Çok ince beliniz varsa geniş kemerleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Ayakkabı Seçimi
Boyunuzu uzun, bacaklarınızı ince göstermek istiyorsanız tek yapmanız gerek topuklu ayakkabı giymektir. Ayakkabının topuğunun ince olmasına özen gösterin.
Model Seçimi
Vitrinlerde gördüğünüz pilili elbise ve etek modellerini satın almadan önce mutlaka deneyip, üzerinizde nasıl durduğunu gözlemleyin. Hareket ederken açılıp kapanan pililer daha geniş görünmenize neden olur. Eğer basen ve kalça bölgeniz ince değilse pilili modellerden uzak durun.
Yaka Seçimi
Gömlek, bluz ve tişörtlerinizde V yaka kesimli olanları tercih ederseniz genel görüntünüzde fark edilir bir incelme sağlayabilirsiniz. Özellikle büyük göğüsler için V yaka seçimi idealdir.