Yeni sezonun en göze batan trendlerinden biri de tulumlar. Üstelik gece için olanları bile var.Tulum modası 2009 yazında ortaya yeniden çıktı. Üstelik ne çıkmak! Yerli ve yabancı markaların bütün koleksiyonların da tulum vardı. Hal böyle olunca 2010 modasında da tulumlara rastlıyoruz.

En bilineni kot kumaşından olan tulumların, bu sene ipek dahil olmak üzere farklı kumaşlardan tasarımları yapıldı. Özellikle Chloe, BCBG, Moschino, Pucci gibi dev markalar ipek kumaşlardan ve parlak renklerden çok şık tulumlar dizayn etmişler. Bu tulumları, topuklu ayakkabılarla gece özel bir yere giderken dahi rahatlıkla giyebilirsiniz.Tulum giymenin avantajları ve dezavantajlarına gelince... Tulumlar kombin yapma derdini ortadan kaldırıyor, böylece "ne giyeceğim" diye düşünmüyorsunuz. Hem boyunuzu olduğunuzdan daha uzun gösteriyorlar, hem de kadınsı bir görünüm elde etmenizi sağlıyorlar.

Peki, dezavantajı var mı? Tabiki var. Sürekli moda olmayacağı için kullanımı biraz riskli. Ayrıca kalça kısmınızı olduğundan daha uzun ve düz gösterebilir.

Bence iyisinden güzel bir tulum her dönem giyilebilir. Karar sizin...