İlkbahar – Yaz sezonunda saatler oldukça dikkat çekici. Lüks ve sadeliği, işlevsellikle zarafeti aynı tasarımda toplamayı başaran saatlerden en beğendiklerimiz bu haberde…

Canlı renklerTechnoMarine, pırlanta ve plastiği kullanarak kısa zamanda bir ikon haline dönüşen Cruise koleksiyonunu 1999’da yarattı. Şimdi de yeni Cruise Gem koleksiyonu için DNA’sında var olan renkleri ve değerli taşları fantastik bir tarzda yorumluyor. Bu yeni koleksiyon, topaz ametistin şekersi doğası ve ultra renkli kayışlarla daha da ön plana çıkıyor.

Pop art esinti
Dolce & Gabbana Time’ın 2009 İlkbahar – Yaz sezonunda vitrinlere çıkan BB koleksiyonu, 60’ların Pop Art desenlerini çağrıştırıyor. Çelik halkalar, kasa ve tokaları birleştirirken, saate ışık ve zarafet katıyor. Modeller kırmızı siyah ve beyaz renkte kayışlarla tamamlanıyor ve aynı malzeme kadranda da tekrarlanıyor.Sokaktan gelen yaratıcılık


Sokak modasının öncülerinde ünlü Fransız tasarımcı Grems; street club akımını yarattığı tasarımıyla bu yıl Swatch severlere benzersiz bir Club saat sunuyor. Swatch adının sanatla birleştiği bu ürününde, sokaktan gelen bir yaratıcılık ve modern tasarımların hayal gücü hakim.


Feminen zarafet
GC saatleri Driver Chic Ceramic Serisi ile sportif şıklığa zarafet katıyor… Feminenliği ve fonksiyonelliği kombine eden ve yüksek kalite seramikten üretilmiş olan bu saat, beyaz ve siyah olmak üzere iki renk alternatifiyle sunuluyor. Swiss made kronograf makine kullanılan saatte; takvim göstergesi, dakika ve saat göstergeleri ve kronograf bulunuyor. Kurma kolunda yer alan G logoları ile GC saatlerin imzasını taşıyan bu model, 34 mm ve 38.5 mm olmak üzere iki farklı boyutta tasarlanmış.

Mücevher saatMücevher saat markalarının buluşma adresi Arte, özel markaların koleksiyonlarını Akmerkez ve Four Seasons Bosphorus’daki butiklerde sunuyor. Arte mağazalarında satılan Frank Muller Master Square, kare şeklindeki dizaynı, pırlantalarla süslenmiş kasası ve Roma rakamlarıyla rafine bir şıklık simgesi.Özel tasarım

Hysek; sadece 10 adet ürettiği büyük bir saatle adeta dünyayı bileklerde döndürüyor; Hysek – Earth Colosso… Saatin kadranının üzerinde kristal bir kabarcık içerisinde dönen üç boyutlu dünya küresi dikkat çekiyor. Tasarım ve ustalık eseri olan bu dünya, sürekli dönüyor ve yerel saati ve GMT’yi gösterebiliyor.


Lüksün cazibesi

İsviçreli saat markası Maurice Lacroix’nın Masterpiece Phase de Lune modelinin yeni pırlantalı versiyonu, lüks ve feminenliği aynı çizgide buluşturuyor. Beyaz ya da mor ile göz alıcı pırlantalar, kadın doğasının parlak ve çarpıcı mücevherleri taşıma arzusunu tatmin ediyor.