Elbise için Ayakkabı Seçimi

Ayakkabı SeçimiStil Danışmanına Gelen Soru:
Fotoğrafını gönderdiğim kahverengi desenli elbisemin altına giyebileceğim ayakkabı konusunda kararsız kaldım. Tam bir kombin yapamıyorum.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Teşekkürler,
Gülşah
Stil Danışmanının Önerileri:
Sevgili Gülşah,
Öncelikle elbisenin fotoğrafını paylaştığın için teşekkür ederim. Bu sayede uygun ayakkabı seçimini daha kolay yapabilmiş olacağız.
Elbisenin kumaşı şifon ve desenli olduğu için özel davetlerde giyeceğini düşünüyorum. Bulunacağın ortamları göz önüne alarak topuklu ayakkabı giymen uygun olacaktır. Elbisenin diz üstü ve boyundan askılı oluşu; ucu açık ayakkabılarla kombinleme kolaylığı sunuyor.
Kahverengi, toz pembe, krem rengi gibi farklı renkli bir arada bulunduran desenli elbisenle birlikte; elbisenin renklerinden bir ayakkabı tercih edebilirsin. Ayakkabı seçimini kolaylaştırmak için senin için 2010 yaz modasının en popüler renklerden örnek modeller hazırladım. Pudra, ten rengi, krem ve dore rengi ayakkabılarla elbiseni kombinleyebilir, dengeli bir bütünlük yakalayabilirsin.
Ayakkabı seçiminde dikkat etmen gereken en önemli nokta ise; tek renk modelde ayakkabılar tercih etmek olacaktır. Elbisen desenli olduğu için ayakkabı ve çanta seçimlerinde tek renk kullanmak hem şık hem de sade bir görünüm sergilemene yardımcı olur. Elbise ve ayakkabıda desen kullanmak; karışık bir görüntüye sebebiyet vereceği için uzak durmanız tavsiye ediyorum.