Gelinliğinizi aldınız. Ayakkabınız, çiçek buketiniz de tamam. Peki ya takılarınız?

Bir düğününün olmazsa olmazı gelinlik, gelinliğin tamamlayıcısı ise aksesuarlardır. Gelinliğinizin modeli, düğününüzün konsepti tüm etkenler takı seçiminizi etkileyebilir. Gelinliğinizin modeli ile uyumlu takılar seçmek sizin güzelliğinizi öne çıkaracak minik ama çok önemli ayrıntılardır.

Seçtiğiniz takıları bir ömür boyu kullanmalısınız. Fazla gösterişli takılar hem sizi geri plana atar, hem de her zaman kullanamazsınız. Gelinlik buketinizle bütünleşen zarif bir yüzük ya da bileklik, saç stilinize uygun küpeler, gelinliğinizin yakasını vurgulayacak bir kolye büyüleyici detaylardır.İşlemeli bir gelinlik tercih ettiyseniz takı konusunda sadeliğe yönelmelisiniz. Tektaş bir kolye ve küpe kombini yapabilirsiniz.

Sade bir gelinliğiniz var ise sadeliğinizi gölgelemeyecek çok gösterişli olmayan takıları tercih edin.Gelinliğinizin modeli straplez ve hafif dekolteyse tria pırlanta kolye takarak hem kendinizi hem de gelinliğinizi ön plana çıkartabilirsiniz.

Başka bir önemli detayda, damadın geline hediye olarak takacağı takıdır. Hediyeler aileden aileye farklılık gösterse de bu gibi durumlarda ilk akla gelen hoş bir yüzüktür. Bu yüzük göz alıcı bir tektaş ’da olabilir, alımlı bir yakut veya göz alıcı bir safir de…
alıntı