Önümüzdeki sezon 80’ler yine rağbet görecek

2012 İlkbahar-yaz sezonunda vatkalı ceketler ve taytların ön planda olduğu 80’lere yine rağbet var.

Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) Genel Sekreteri Fulden Güney, 2011 İlkbahar-Yaz sezonunda 80’lerin moda olacağını belirterek, sarı, yeşil, saks mavisinin olduğu rengarenk bir sezonun yaşanacağını belirtti.

Rahatlığın ön planda olacağını söyleyen Güney, ceketlerin klasik halinden çıktığını belirterek, vatkalı, geniş omuzlu, kolları kıvrılmış, bele oturan ceketlerin bu sezon gözde olacağını ifade etti.

Şalvar modasının devam ettiğini belirten Güney, klasik kumaş pantolonların şalvara uyarlandığını söyledi. Güney, pantolon paçalarının daraltıldığını, kemer altındaki kısma bol ceple büzgü vererek şalvar modeli verildiğini dile getirdi.

Bu sezon her renk pantolonun olacağını ifade eden Güney, sarı, fıstık yeşili, kırmızı, mor, mavi, pembe pantolonların vitrinleri süsleyeceğini söyledi.

Güney, leopar deseninin bu sezon çanta, pantolon, taytlarda görülebileceğini belirtti.

Taytların siyah ve kahverengi dışında her renkte olacağını söyleyen Güney, dantel işlemeli, cepli taytların bu sezon müşterilerin beğenisine sunulacağını anlattı.

Bol, uzun, pileli elbiseler
Elbiselerin boyunun uzunlaşacağını belirten Güney, "Bol, dökümlü, pileli, fırfırlı elbiseler olacak. Elbiselerin göğüs altında kemerler, şeritler olacak" dedi.

Şortların ilkbahar-yaz sezonunda yaygınlaşacağını ifade eden Güney, kısa eteklerin yerine spor, klasik şortların tercih edileceğini söyledi.

Aksesuarlara ilişkin ise Güney, kemerlerin pantolonların kendi kumaşından yapılacağını söyledi. Şapkanın yazın vazgeçilmezi olacağını vurgulayan Güney, bu aksesuarın kıyafetleri tamamlayacağını belirtti.

Rahatlık ön planda
Keten kumaşın rağbette olacağını ifade eden Güney, pamuklu, ince kumaşların giysilerde kullanılacağını söyledi. Güney, dantelin bu sezon da vazgeçilmezler arasında yer alacağını söyledi. Rahatlığın ön planda olacağına işaret eden Güney, "Dar tişörtler kalmadı. Salaş, dökümlü, uzun, bol tişörtler olacak" dedi.

Erkeklerde spor ceket
Erkeklerde pantolon kesiminin aşağıya doğru daralacağını belirten Güney, ceketlerin ise sporlaştığını, bele oturduğunu, vatkalı olduğunu söyledi. Güney, kalın kravatların yerini ise ince kravatların aldığını ifade etti.


Milliyet