+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

sacımı nasıl kestırsem

 Hanımların Yeri Katagorisinde ve  Moda Forumunda Bulunan  sacımı nasıl kestırsem Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Aranan Üye CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu Yer
  *izmir*
  Mesajlar
  1.649
  Tecrübe Puanı
  1255679

  :okur: sacımı nasıl kestırsem

  Saçımı nasıl kestirsem?
  Hangi yüze hangi saç modeli yapılmalı? Bunun için önce yüz şekillerini bilmeliyiz. Yedi çeşit yüz şekli vardır. Bir yüzü oluşturan yedi şekil aşağıdaki gibidir.
  Saçımızı kestirmeye karar vermeden önce ne istediğimize karar vermeliyiz. Saçımız mı ön planda olsun, yoksa yüzümüz mü? İşte yüz şekillerine göre ideal saç kesimleri.
  YUVARLAK YÜZ
  Dengeli yumuşak bir yüz yapısıdır. Suratta değişiklik yapmaz. Ama yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçi iseniz ve bunu biraz olsun inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Böylece saçınız ön planda olup, yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalacaktır. Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlarda yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.
  KARE YÜZ
  Kare yüz yapısıda yuvarlak yüz gibi dengelidir. Sertlik ön plandadır. Kare bir yüze saç kesimi yaparken eğer yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız size en uygun olanı yine kare bir kesimdir. Fakat yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak, dengelemek istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller kestirmelisiniz. Bunu yaparken saçınıza yuvarlak bir kesimli kahkül ve şakaklarınıza inen saç tutamları yaptırabilirsiniz.
  DİKTÖRTGEN YÜZ
  Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmiyen bir yüz şeklidir. Eğer yüzünüzü biraz kısalmak amacı ile kesim düşünüyorsanız çene kemiğini geçmeyecek şekilde kesim yaptırabilsiniz. Şakak kemiğini örtecek şekilde kesilen kesimler ile dendgeli, uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.
  ENİNE DİKTÖRTGEN YÜZ
  Bu yüz şeklinde yüzünüzü biraz uzatmak ver şakak kemiklerinizin ön plana çıkmasını istemiyorsanız uzun saç modelleri ya da saçınızda yukarlara verilecek volümlerle saçınızın biçimini dikdörtgen şeklinde kesimler vasıtası ile yüzünüzü inceltebilir ve yüz yapınızda birazda olsun değişiklikler yapabilirsiniz.
  TERS ÜÇGEN YÜZ
  Surat yapısını tamamen değiştirebilen yüz şeklidir. Bu tip yüz şekillerinde daha modern kesimler yapmak mümkündür. Makyaj için ise en elverişli yüz biçimidir.Kişileri çok enerji dolu gösteren bu yüz şekline eğer yüz biçimini değiştirmeden daha bir güçlülük katmak istiyorsanız, saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirerek, saç tepesine volüm vererek kesilen saç modellerini tercih etmelisiniz. Ama kendinize biraz dengeli, uyumlu ve yumuşak bir yüz ifadesi vermek istiyorsanız tam tersi enselerde daha çok volümü olan ve saçın tepesine doğru volümü azaltılmış saç modellerini tercih etmelisiniz.
  ÜÇGEN YÜZ
  Saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimidir. Kişileri enerjisi zayıflamış ve yorgun gösterir. Bu tip yüz şekillerinde negatif olan yüz biçimini saçınıza verilecek pozitif enerji ile dengelemelisiniz. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak yaptırabilirsiniz. Küçük kare kesimler yaptırabilirsiniz.
  BAKLAVA YÜZ
  En meşur yüz biçmidir. Bu yüz biçiminde saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kahküllü modelleri uygulayabilirsiniz. Sadece bunları uygularken kuaförünüz ile diyalog kurarak boyunuza, kilonuza ya da yüzünüzde nerenin ön planda, nereniz arka planda kalmasına karar vererek saç modelinizi bulmalısınız.
  DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
  Yüz şekline göre saç kesilirken kuaförünüzle uzun uzun bir diyalog yapmalı, yüzünüzü mü, saçınızı mı ön plana çıkarmak istediğinizi belirtmeli, kilo, boy, giyim tarzınız ve hatta kişiliğinizi bile konuşmalı ve ona göre saç kesimi yaptırmalısınız.

 2. #2
  Aranan Üye CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu Yer
  *izmir*
  Mesajlar
  1.649
  Tecrübe Puanı
  1255679

  :okur: hangi sacın kadını


  Hangi saçın kadını?

  Yüzyıllardan bu yana, kadınlar ve erkekler aynı dertten yakınıp durdular: "Kendilerine en uygun saç biçimini bulmak…"
  Günün modasına göre saçlarını kazıdılar, pudraladılar, peruk taktılar ya da boyadılar. Ancak bugün artık sağlıklı, güzel ve ışıl ışıl saçları elde etmenin dertsiz tasasız yolları da var.

  Kuru saçların neme ihtiyacı vardır, bu nedenle etkili bir saç kremi her şampuanın kesinlikle olmazsa olmazı. Saçınızın kökleri dışında her yanına boydan boya uygulayın. Yaklaşık üç dakika bekleyin, ardından kayganlığı gidinceye dek durulayın.
  • Saç maskeleri ışıltıyı artırmak için muhteşem bir çözüm, ancak saçta beş dakikadan uzun süre bekletildiği takdirde işe yarar.
  • Kimyasal maddeler ve saç kurutma makinesiyle aşırı derecede kurutma en aza indirilmeli. Öte yandan gölge ve renk, gereğince yapılırsa ışıltıyı ve saçın kalitesini artırabilir. Kullanılan ürünlerdeki peroksit düzeyinin de az olmasına dikkat edilmeli.
  • Boyamadan sonra saç renginin korunması için, daima boyalı saçlar için geliştirilen ürünler kullanılmalı. Bu ürünler alkol içermez ve pH dengesini korur, böylece saçın fazla kurumasının önüne geçilir.
  İnce ve cansız saçlar
  Saç serumları kırılan uçları düzleştirmede son derece işe yarar. Parmaklarınızın arasına bir damla alarak yıpranmış saç uçlarına uygulayın.
  • Hacimsiz saçlar çoğu zaman fazla ürünün, özellikle de saç kremlerinin kullanması sonucu ortaya çıkar. Daha hafif bir ürüne geçin ya da birkaç gün boyunca hiç kullanmayın.
  • Saçlara hacim ve hareket kazandırmak amacıyla, saç diplerine (geri kalan yerlere değil) köpük sıkın. Saç kurutma makinesiyle şöyle bir kurutun.
  Yağlı saçlar
  Saç derisinde biriken sebum adlı yağ hücrelerinin fazlalığı düzensiz şampuanlama, terleme ya da hormonal dengesizlikten kaynaklanıyor olabilir. Saç derisindeki bezlerden gelen salgılar saç tellerinin üzerini kaplar, toz ve kirler saçta toplanır, böylece saçınız yağlı, cansız ve donuk bir görünüme bürünür. Çaresi: saçınızı her gün arındırıcı bir şampuanla yıkayın. Krem içermeyen şampuanlardan kullanın.
  Dalgalı saç
  Saç türleri arasında en yaygın olanı budur. Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 60’ı değişen oranlarda dalgalı saça sahiptir. Dalgalı saç genellikle kuru olur, bu nedenle nemlendirici içeren şampuan ve kremlere gerek vardır.
  • Islak saça uygulanan serumlar saç tellerini yumuşatır.
  • Serum ve köpükler saçtaki kıvrımları vurgular.
  • Saçın ıslakken düz taranması, jöle sürülmesi ve kendi kendine kurumaya bırakılması da izlenebilecek başka bir yöntemdir.
  Saçla ilgili önemli ipuçları
  Saçınızın sağlığını yitirecek kadar kötüleşmesine izin vermeyin. Güneşten kaçının, özellikle de saçınız boyalıysa…
  • Her zaman nazik şampuanlar ya da kremler kullanın. Saç tipinize ya da saçınızın durumuna uygun ürünler seçin.
  • Saçınızı sert havlularla kurulamak dalgaları kıvırcık hale getirebilir.
  • Saç tipinizden emin değilseniz kuaförünüze ya da uzman teşhisine başvurun.
  Saç kesiminin önemi
  İnce telli ve düz saçlar cesaret ister
  Saçınızı omuzlarınızdan aşağıya uzatmayın; zekice kesilmiş katlar saçınızı daha kalın göstererek hareket kazandırır. Yüz şeklinize uygun bir perçem de iyi fikirdir.
  Kalın ve sert saçlar
  En kolay saç tipi, ama sürekli bakım ve kontrol gerektirir. Fazla kısa kesmeyin, yoksa çim adama benzersiniz.
  Dalgalı saçlar
  İnceden kalına doğru uzanır, bu yüzden kesim ve uzunluk tamamen yüz şekline bağlıdır. Ne kadar uzatırsanız, dalgaları o kadar azalır.
  Kıvırcık saçlar
  Bu saçların yapısı büyük çeşitlilik gösterir, ancak önünüzdeki seçenekler sınırlıdır. Doğal haliyle bırakın, iyi bakın ve örme, topuz gibi stil tekniklerini öğrenin ya da düz hale getirin. Bu sonuncusu kimyasal işlem gerektirdiğinden, saçınızı sağlıklı tutmak için sürekli bakım uygulamanız gerekecek. Düzleştirme işlemini profesyonellere bırakmanız en iyisi.

 3. #3
  Aranan Üye CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ Baktabul'un Çılgını CUÇİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu Yer
  *izmir*
  Mesajlar
  1.649
  Tecrübe Puanı
  1255679

  :okur: büyüleyici saclar

  Büyüleyici saçlar…
  Schwarzkopf Professional, Essential Looks’un en son koleksiyonu Glamorous Reality ile gerçekliği yarattı.
  Sonbahar / Kış 2005 Glamorous Reality Collection, modadaki yeni TARZI müjdeleyen dört güçlü ve farklı trendle karşımıza çıkıyor. Modernist’ten cilveli Hollywood parıltılarının yansıtıldığı Starlet’e, zahmetsiz saçlar ve büyüleyici hatlar modaya yön veriyor.
  Schwarzkopf Professional takımı bir kez daha Londra, Paris, Milan ve New York podyumlarındaki modanın özünü yeni sezonun dört ana trendine taşıdı. Modanın önde gelen tasarımcıları tarafından yaratılan Essential Looks, kuaförlere sezonun en yeni saç trendlerini sunuyor. Essential Looks ile saç modasına global standart getiriliyor.
  Black tekrar geri dönüyor ve sert, kendinden emin ve kontrast grafiksel bakışlarda kadın ve erkeği birleştiriyor; dar, vücuda tam oturan kıyafetler ve saç kesimdeki belirgin çizgiler, kare katlar yazın rahat kıyafetlerinin yerini koyu bir şıklığın almasına izin veriyor. Starlet, siyah beyaz ekranın ikonlarının sahip olduğu stili bizimle buluşturuyor; uzun katlara eşlik eden karmaşık dokular Hollywood’dan esinlenilen kıyafetlerle tamamlanıyor. Modernist kısaca şöyle tanılanabilir : zeki & sofistike, bu trendde klasik hatlar modern dokularla dengeleniyor; sıcak kumral tonlarla ekstra dokunuşlar yaratılıyor. Voluminous, günlük saç stillerinden çok daha geniş; bu sezon karşımıza çıkan bütünsellik eğiliminin altını çiziyor. Özgür, rahat ve gevşek katlara, kabarık kırık uçlar eşlik ediyor, böylece saçlarda doğal dalgalar ortaya çıkıyor.

  Schwarzkopf Professional tarafından yılda iki kez hazırlanan ve tüm dünyada eş zamanlı olarak tanıtılan Essential Looks sezonun en son yaratıcı kesim, renklendirme ve şekillendirme trendlerini kuaförlerle birleştiriyor.
  Black
  Black, Essential Looks Sonbahar / Kış 2005 için hazırlanan Glamorous Reality koleksiyonunun dört ana trendinden biri. Kontrast ve kendinden emin, sert, güçlü ve katı; bütün bunlar kadın ve erkekleri dar, vücuda tam oturan kıyafetlerde birleştiriyor, yazın hafif kıyafetlerinin yerini koyu bir şıklık alıyor.
  Moda
  ‘Black’ trendini en iyi yansıtan çarpıcı tasarımlar hem erkek hem de kadın modasında karşımıza çıkıyor. Tema ve renk, doku ve kumaşların zekice bir araya getirilmesiyle yeniden keşfediliyor (Gucci’nin parlak, dar pantalonları ve dantelli korseleri, Dior’un ince çizgili siyah ceketleri…) Hiç kimse siyahı bu şekilde harmanlayarak yaratmamıştı. Bu tasarımlar simsiyah kış gecelerinde bile değerinden hiçbir şey kaybetmeyecek.
  Saç
  Bu klasik saç kesimi güçlü çizgiler ve modern dokulardan oluşuyor. Essential Looks Glamorous Reality’de kadınlar için Black, klasik bir graduasyon kesim… Abartılmış yuvarlak kaküller ve iç kısımlarda uzun saçlar, dekolore edilmiş ince tutamlar ve siyahın hakimiyetiyle tamamlanıyor. Erkeklerde ise kare katlar, keskin kırık uçlar ve göz hizasındaki kaküller ön plana çıkıyor. Mat kumral tonlarla kesime derinlik ve kontrast katılıyor. Kesim nasıl olursa olsun, koyu ve şurupsu renkler, kışkırtıcı dokular, sağlıkla ışıldayan ve canlı saçlar bu trendin ana unsurları olarak karşımıza çıkıyor.
  Makyaj
  Sonbahar/Kış 2005’te eyelinerlar ile gözler ön planda, Alexander McQueen’de gördüğümüz ellilerin hafif çizgilerinden grafiksel gözler yaratan kontürlere. Yüzün geri kalan kısımları oldukça kla**** böylece bütün dikkat güçlü göz makyajına çekiliyor.
  Modernist
  “Tanım olarak modern daima ‘in’ ama bu trendde farklı bir boyut kazanarak taviz vermeyen kalite kazanıyor.” diyor Schwarzkopf Professional Essential Looks’un artistik danışmanı Steve Hogan…
  Moda
  Zarif modern kesimler; Lanvin’in yumuşak hatlı ceketleri ve düz etekleri ile Miu Miu’nun kolalı ve feminen beyaz bluzları ve diz boyundaki etekleri ile karşımıza çıkıyor.
  Saç
  “Zeki & Sofistike” Modernist… Bu trendde klasik hatlar modern dokularla dengeleniyor; sıcak kumral tonlarla ekstra dokunuşlar yaratılıyor. Essential Looks Glamorous Reality’de Modernist yansıma A-hatlı bob kesim, düz iç katlar, uzayan dış hatlar ve asimetrik kaküllerden oluşuyor. Kaküllerde kullanılan zengin bakır tonu bu bölgeyi daha da vurguluyor.
  Makyaj
  Essential Looks Makyaj Uzmanı Maria Olsson modernist trendinin makyajını şöyle özetliyor: “Doğal makyaj yapabilmek bir sanat, herkesin mutlaka hakim olması gereken yumuşak, taze ve feminen bakışlar yaratan bir sanat. Mükemmel bir kapatıcı seçin ve cilt renginize en uygun makyajı hafif bir rujla tamamlayın.”
  Starlet
  Starlet, siyah-beyaz ekranın ikonlarına ve Hollywood’un şaşalı günlerine saygı gösterisi… Şımartılmış süperstarların parıltılı günlerinden ilham alıyor ve bu görüntüleri günümüze taşıyor; Starlet vazgeçilmez bir trend çünkü uygulayan herkesi bir star yapıyor.
  Moda
  Galliano, McQueen ve D&G gibi tasarımcılar, Starlet trendinde Hayworth ve Monroe’ye yakışacak güzellikteki muhteşem kıyafetelerle bir cümbüş yaratıyorlar. Altınla süslenmiş kadife ve kürkler, Galliano’da mükemmel bir uyum içinde palto ve etollerde bir araya gelirken McQueen’de büyük kemerler ve dar, leopar desenli, kar beyazı tiftiklerde kendini gösteriyor.
  Saç
  Uzun, gevşek, doğal akışına bırakılmış, keskin ve şekillendirilmiş; saç nasıl olursa olsun mutlaka saf star kalitesine sahip. Starlet; uzun saçlarda orta uzunluktaki, sivriltilmiş kaküllerin ve katlı kesimlerin; iç kısımlarda ise daha kısa saçların eşlik ettiği bir trend. Mavi-siyah, yoğun viyole kızıl ve sarı sandreler hem saç kesimini hem de ten rengini tamamlıyor.
  Makyaj
  Bu sezonun kıyafetleri ve saçları, taşlarla ve gösterişli farlarla yaratılan dozunda makyaj ile tamamlanıyor. Şov kızlarının parıltısını yansıtan günlük bir makyaj.
  Voluminous
  Voluminous, günlük saç stillerinden çok daha geniş; bu sezon karşımıza çıkan bütünsellik eğiliminin altını çiziyor. Özgür, rahat ve gevşek katlara, kabarık kırık uçlar eşlik ediyor.
  Moda
  Ekstra büyük, geniş tasarımlar bu sezon podyumları doldurdu; Donna Karan’dan koyu mor, gül işlemeli ceketler ve Lanvin’in olmazsa olmaz kadife ve saten kokteyl elbiseleri… Kat kat ve geniş görünümler, zekice tasarlanmış hatlarla kadınların gururunu okşuyor.
  Saç
  Gevşek katlar, yuvarlak kırık uçlar ve abartılmış dokular ile Voluminous modaya damgasını vuran hacimli ve geniş kıyafetlerin bir yansıması. Koyu kumral tonlar saça hem derinlik hem de hareket kazandırıyor, ayrıca serpiştirilmiş farklı tonlar görünüme kontrast kazandırıyor. Voluminous yuvarlak, yükselen katlar, doğal olarak incelen ana hatlardan oluşuyor. Kumral tonları ve röfle işlemi saça sıcaklık ve parlaklık katıyor.
  Makyaj
  Takma kirpikler ile ya varolan kirpikler belirginleştiriliyor ya da tamamen feminen grafiksel çizgiler elde ediliyor. Dudaklar parlatıcı ile veya hafif pembe tonları ile renklendirilirken, yanaklar doğal halinde bırakılıyor.

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Sofra Düzeni ...(Neyi Nasıl Yemeli-Nerede Nasıl Davranmalı)
  By zuzuu in forum Baktabulum Yemek Tarifleri
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 07-18-2010, 11:48
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-24-2009, 02:11
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-14-2008, 12:46
 4. Anne Sütü nasıl salgılanır ve nasıl sürekli hale gelir ?
  By ĸαяαмέŁ in forum Çocuk Sağlığı ve Eğitimi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-17-2008, 22:56
 5. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06-10-2007, 09:59

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375