MODACI DİLEK HANİF, PARİS'İ SALLADIÜnlü modacı Dilek Hanif, 2008 yılı yaz koleksiyonunu, Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen bir defileyle, modaseverlere tanıttı. Paris Haute Couture haftası çerçevesinde, "Palais de Tokyo" salonlarında düzenlenen defileyi çok sayıda davetli izledi.
Paris'in ünlü moda şovlarından biri olan Haute Couture haftası etkinliklerine katılan ünlü Türk modacı Dilek Hanif, 20. yüzyıl başlarındaki Osmanlı kültüründen esinlenerek hazırladığı giysilerinde, turkuvaz, mercan, gece mavisi, bakır ve altın rengini ön planda tuttu. Her zaman Osmanlı ve Türk kültüründen etkilenerek koleksiyonlar hazırlayan Dilek Hanif'in yeni koleksiyonunda, modern ve geleneksel çizgilerin birarada kullanılması ile ortaya çıkan sentez, modanın yakın takipçilerinden tam not aldı. Şifonların ve hafif kumaşların kullanıldığı 2008 yılı yaz koleksiyonunda, ağır işlemeler ve Osmanlı motifleri büyük ilgi gördü. Dilek Hanif'in defilesine dünya moda basını büyük ilgi gösterdi. Hanif, "Türk modasını ve moda tasarımcısını dünyaya bir kez daha tanıtacak olmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum" dedi. Moda dünyasının ve cemiyet hayatının ünlü isimlerinin izlediği defilede tanıtılan "Dilek Hanif 2008 Yaz Koleksiyonu" için 20 kişilik bir manken kadrosu podyuma çıktı.
Paris Büyükelçisi Osman Korutürk ve eşi Sefire Suzan Korutürk, eski Trabzonspor Kulübü Başkanı ve Bakan M. Ali Yılmaz, Ender Mermerci, Demet Sabancı, Suzan Toplusoy, Sema Maliki, Tuba Peksayar gibi İstanbul cemiyet hayatın önde gelen isimleri tarafından beğeniyle izlenen defile, dünya medyası tarafından da takip edildi. Türk Modacı Dilek Hanif, 2008 yılı yaz koleksiyonu için hazırladığı defilede, bej, kırmızı, beyaz ve pastel renklerin tercih edildiği kıyafetler için albenisi fazla ve biraz da nostaljik temayı ön planda tuttu. Modacı Dilek Hanif, bir kaç yıl önce de Sonbahar ve Kış modellerini Paris'te düzenlediği defilede tanıtmıştı. Hanif'in o zamanki koleksiyonu da büyük beğeni toplamıştı. İha'dan Tansu Sarıtaylı'nın görüntülü haberi için videomuzu tıklayınız.


H2