Kötü, çirkin ve Ugg


Yemeğin tadı ne kadar güzelse, içinde o kadar çok zararlı madde olabiliyor. Ayakkabı da ne kadar güzel ve çekiciyse o derecede ayağı vurabiliyor.

Aşağıdaki listede son yıllarda trend olmuş, rahatlıklarında hiç bir problem olmayan ama görünüşleri çirkin olan ayakkabılar var.


Soldan sağa (üst): Ugg, Crocs, Doc Marten, Birkenstock, turist terliği.
(alt): Jel ayakkabı, geniş bantlı terlik, topuklu spor ayakkabı, yüksek platformlu parmak arası terlik, Gladyatör çizmeler.
Ugg: Yıllardır birçok kötü ayakkabı atağına maruz kaldık. Bunlardan sonuncusu bayağı kalıcı oldu. Trend rüzgarıyla gelip bir daha gitmeyen Ugg, görünüşünden öte koyun postu yünüyle rahat bir ayak ısıtıcısı oldu. Ünlüler de ayağından düşürmeyince, fiyatları arttı ve marka en azından önümüzdeki birkaç yıl için yerini sağlamlaştırdı.
Crocs: Uzun süren direnişin ardından geçen hafta ilk defa denedim ve gerçekten rahat olduklarını söyleyebilirim. Hiç ummadığımız kişilerin bile ayağında gördük onları. Mesela Başkan Bush.

Doc Martens: Rock sever genç kızların hala favorisi olan botların ünlüler cephesindeki temsilcisi Avril Lavigne.
Birkenstock: Ortopedi deyince akla ilk gelen isim. Çift bantlısı fazla ortopedik gözüktüğünden dolayı ne kadar trend sayılmamışsa, parmak arası modeli bir anda trend oldu.
Turist terliği: Bu terliklerin birçok üreticisi olduğu için tek markayla sınırlı tutamıyorum. Ancak bu terlikleri giymiş olanı hemen turist olarak tanıyabilirsiniz. Özellikle Alman turist hala bunları giyiyor.
Jel ayakkabı: Süper esnek plastikten yapılmış bu modeller gerçekten çok rahattı. Hatta deniz ayakkabısı olarak da anıldığı zamanlar olmuştu.
Geniş bantlı terlik: İlk muciti Steve Madden olan bu terlikleri hemen hemen her yaşta kadın giymiştir. Kalın atkısı yüzünden yürümede zorluk çekileceğini düşünüyorum.
Topuklu spor ayakkabı: Moda dünyası değişiklik yapmak için herşeyi deniyor. Her kurtlu baklanın da bir bitli yiyicisi oluyor. Ama estetik açıdan tüm beklentileri ve alışkanlıkları zorlayan bu modeli sokakta hiç görmedim.
Yüksek platformlu parmak arası terlik: Kısa boyluları uzatmak gibi bir misyonu olan bu terlik modeli, sanki ayağın altında portakal kasası varmış gibi bir etki veriyor.
Gladyatör çizmeler: Olsen ikizlerinin son günlerde giyerek her yere götürdüğü bu modeller, form olarak pek beğenilmedi.NTV moda