+ Konu Cevapla
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Motorola MPX 200 Serisi İçin Temel Bilgiler

 Cep Telefonları ( Mobile Phones) Katagorisinde ve  Motorola Samsung Forumunda Bulunan  Motorola MPX 200 Serisi İçin Temel Bilgiler Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  CaNDy'S
  Misafir

  Tanımlı Motorola MPX 200 Serisi İçin Temel Bilgiler

  1 - MASTER RESET

  Telefona hard reset atar kurulan ve yüklenen herşey silinir (hafıza kartındakiler hariç)

  1-100% full şarj yapın
  2-Telefonu kapatın
  3-Şarj yada Usb kablosu takılı olmasın.
  4-Mavi tuş + açma kapama tuşuna basın
  5-Sorulan soruya Yes diyin. (Yes'in altındaki tuşa basıcaksınız)

  Bu işlem bilgisayardaki format ve ardından windowsun yeniden yüklenmesi gibi bir işlem tahmin ettiğiniz üzere. (Diğer partitiona birşey olmuyor tabi ama oraya kurduğunuz programlar çalışmayabilir ve kısayolları kesinlikle kaybolur, siz sonra kendiniz ekleyebilirsiniz)

  File Manager, resim programı ve Mms desteğini telefonun yanında verilen cd deki klasörde bulunan programları Activesync ile telefon iletişim halindeyken kurarak bunları da geri getirebilirsiniz.

  Eğer Sprite backup gibi bir program kullanarak reset öncesi sistemin image'nı alırsanız tüm program ve ayarları tekrar yapmanıza da gerek kalmaz , bu da aynı Norton Ghost olayı gibi.

 2. #2
  CaNDy'S
  Misafir

  Tanımlı

  2 - PİL ÖMRÜNÜ ARTIRMAK İSTEYENLER İÇİN

  Genel Güç Önerileri: Kendi ihtiyacınıza göre değiştirin ama mümkün olduğunca bu kurallara sadık kalırsanız pil ömrünüz artacaktır.

  -Beam alısverisini kapatın, (2003 te /Settings/Beam/)
  -Network selection manuel olsun, ( Settings / Telephony / Networks / Manuel olacak)
  -Channels kapalı olsun ( Settings / Telephony /Channels / Enable seçili olmayacak)
  -Tuş seslerini kapatın ( Settings / Telephony / Sounds / Keypad None olacak) Hem menülerde hızlı gelir böylece.
  -Settings / Power Managament /BackLighttimeOutu 15 yada 30 sec yapın en fazla
  -Settings / Power Managament /DisplayTimeOut kesinlikle 1 min yapın ki bu çok önemli bence.
  -Settings / Phone Settings / PreferredBand ı otomatikte bırakmayın şebekenize göre seçin.
  -Bir taskmanager kurup buna hızlı menüden tuş atayarak kullanmadığınız programların telefon cebinizdeyken çalışmasına engel olun ( CPU time ı pille yiyor biraz)
  -Telefonu ilk aldığınızda sakın usb den takmayın nasılsa şarj oluo diye daha az akımla şarj edio, (450 yerine 100 gibi biri oranla) yoksa pili öldürürsünüz.
  -Hatta mümkünse (çok iyi olur) ilk 10 gün hiçbir şekilde usb den bağlamayın.
  -Kesinlikle herzaman özellikle birinci ayında hep full şarj - full deşarj yapın.
  -İlk 15-20 günde kesinlikle rom update'i falan yapmayın 2003 biraz beklesin.
  -Kesinlikle kısa aralıklala flashlama yapmayın en az 1 hafta arası olsun.Flashlamadan sonraki ilk şarjlarınız çok kısa ömürlü olabilir panik yapmayın.
  -Telefonu cok uzun sure kullanmamazlık yapmayın.Pilin sarj tutma kabiliyetini direk olarak etkiliyor.  Özel Güç Önerisi :Yapanların bir sorunu yok ama yinede ben sorumluluk kabul etmediğimi bildireyim.

  1- Telefonu kapatın
  2- Varsa sd yada mmc kartı çıkartın.
  3- Orjinal şarj aletiyle %100 e gelene kadar şarj edin (USB kablosuyla değil)
  4- Şarj kablosunu çıkarıp bir daha takın telefon 1 dk kadar şarj olduktan sonra bir kaç kere titreyecektir, bu işlemi 5-6 kere tekrarlayın.
  5- En son şarj kablosunu çıkarttıktan telefonu hard resetleyin
  (Yukarıda anlattığımız şekilde telefonu kapatın ortadaki mavi tuşa basılı tutarken telefonu açın çıkan soruya YES diyin).Flashlama sırasında elinizi cabuk tutun , bekleme falan yapmayın ve flash atarken işlem başlayınca ekran açık başında beklemeyin kapağı kapatın ki ekran aydınlatmasına pil gitmesin.
  Şimdi bu noktada kendi denediğim ve hiçbiryerde duymadığım birşeyi sizlerle paylaşmak istiyorum... Hardreset öncesinde çıkarttığımız şarj kablosunu (ki çıkarmassak hardreset yapmaz) sırasında yes no sorusu sırasında yeniden taktım bi süre bekledikten sonra yes i seçtim ve şarj takılı halde rom updatei yaptım. Bu bir risk ve siz bu şekilde yapmayabilirsiniz .Sorumluluk kabul etmediğimi tekrar belirteyim yeri gelmişken , bende bir sorun çıkmadığını ekleyerek.

  6- Telefonun yeniden açılmasını bekleyin (yaklaşık 5-7 dakika).
  7- Telefonu tekrar kapatıp 1 saat kadar orjinal şarj aletiyle yine şarj edin.
  8- Madde 4 deki işlemi 3 kere tekrarlayın.
  9- Madde 5 teki hard reset olayını bir kez daha yapın ve telefonunuzu kullanmaya başlayın.
  10 İlk bir ay boyunca bu maddeye kadar olan işlemleri 10 gün aralıklarla 3 defa tekrar edin.
  Daha sonra bunu yapmamanızı tavsiye ederim.

 3. #3
  CaNDy'S
  Misafir

  Tanımlı

  3 - ÖZEL İŞLEM VE MENÜ KOMBİNASYONLARI

  * # * * 8 3 7 # Version info
  * # * * 3 7 2 # FQC
  * # * * 3 6 4 # Engineering menu
  * # * * 2 6 6 * 0 # Set as data COM port
  * # * * 2 6 6 * 1 # Set as log COM port
  * # * * 7 9 7 # Time to failure timer & Power down code
  * # * * 2 2 6 3 * 0 # Set to default Band
  * # * * 2 2 6 3 * 1 # Disable GSM Band
  * # * * 2 2 6 3 * 2 # Disable DCS Band
  * # * * 2 2 6 3 * 3 # Disable EGSM and DCS Band
  * # * * 2 2 6 3 * 4 # Disable PCS Band

 4. #4
  CaNDy'S
  Misafir

  Tanımlı

  4 - DVD ve CD'DEN ve DİĞER GÖRÜNTÜ FORMATLARINDAN MPX 200 DE İZLEMEK İÇİN DivX YAPIMI  Program oldukça basit bir ara yüze sahip;

  1 - File to encode : Burada ilk olarak hangi filmi DivX yapacaksak onun yolunu göstermemiz gerekiyor. Yazı kutusunun hemen yanında bulunan klasör resmine tıklayarak bize bilgisayarımızda DivX yapacağımız dosyayı bulmamızda yardımcı olacak olan iletişim kutusunu açıyoruz  2- Output file : Programın filmi DivX yapıldıktan sonra sabit diskte nereye yerleştirmesi gerektiğini belirliyoruz. Buraya birşey yazmazsak program standart olarak dosyanın yanına Smartphone ibaresi ekleyerek aynı klasöre kayıt edecektir.

  3- Output options (Avi file) : Bu kısımda DivX in kalitesini belirliyoruz aslında bunun çok kolay bir yolu var
  Advanced options butonuna basyoruz ve karşımıza çıkan menüden yukarıda en solda bulunan Smart Phone u seçiyoruz daha sonrada aşağıda bulunan Framerate (fps) değerini 25 e getiriyoruz. Böylece program genel ayarları bir Smart Phone a göre yapıyor (çözünürlük, bit rate vb)

  4- Bütün ayarları yapıp DivX yapılacak filmi seçtikten sonra sıra geldi bunu listeye eklemeye  Add to the list butonuna tıklayarak projemizi listeye ekliyoruz. Bu programda güzel olan bir çok işi ard arda listeye ekleyebilir ve daha sonra encode işlemini başlatıp siz diğer işlerinizi yoğunlaşabilirsiniz. Program sıra ile dosyaları tek tek encode edecektir.

  Filmi listeye ekledikten sonra Encode all butonuna basıyoruz ve DivX hazır.

  Notlar : Programda Video qality kısmını 6 dan 12 ye getirdiğinizde filmin boyutlarında büyüme oluyor fakat araba yarışı yada patlama sahnelerinin çok olduğu filmlerde mutlaka bu değer 8 veya üzeri yapılmak zorunda yoksa kalite çok kötü oluyor. Genel olarak yavaş sahnelerin olduğu ve geçişlerin yaşanmadığı yerlerde 6 işinizi görecektir. Audio quality kısmını fazla değiştirmenize gerek yok bu değer oldukça yeterli.

  Program Beta ve ister istemez bünyesinde bir çok hata bulunduruyor. Ard arda bir çok proje hazırlayıp listeye ekleyip sonrada onları işlenmesi için bıraktığınızda arada sırada işlemin yolunda devam edip etmediğine bakın. Çökmeler yada benzer olaylar yaşanabiliyor ve siz 1-2 saat sonra gelip baktığınızda 2 dk yol almadan hata vermiş bir programla karşılaşabilirsiniz
  Program sisteminizde DivX Codec yüklü değilse hata verecektir.

  UYARI : Burada anlatımda kullanılan bütün kaynaklar resimler ve yazılar kaynak gösterilmek şartı ile istenilen yerde kullanılabilir bilgi paylaşmak içindir ama kaynaklara saygı duyalım sonuçda bir emek söz konusu.

  Başınız gelebilecek hiçbir şeyden sorumluluk kabul etmem ana telefonum yandı makinem uçtu monitör patladı gibi şikayetleri bana yapmayın ben masumum )))

 5. #5
  CaNDy'S
  Misafir

  Tanımlı

  Program oldukça basit bir ara yüze sahip;

  1 - File to encode : Burada ilk olarak hangi filmi DivX yapacaksak onun yolunu göstermemiz gerekiyor. Yazı kutusunun hemen yanında bulunan klasör resmine tıklayarak bize bilgisayarımızda DivX yapacağımız dosyayı bulmamızda yardımcı olacak olan iletişim kutusunu açıyoruz.  2 - Output file : Programın filmi DivX yapıldıktan sonra sabit diskte nereye yerleştirmesi gerektiğini belirliyoruz. Buraya birşey yazmazsak program standart olarak dosyanın yanına Smartphone ibaresi ekleyerek aynı klasöre kayıt edecektir.  3 - Output options (Avi file) : Bu kısımda DivX in kalitesini belirliyoruz aslında bunun çok kolay bir yolu var
  Advanced options butonuna basyoruz ve karşımıza çıkan menüden yukarıda en solda bulunan Smart Phone u seçiyoruz daha sonrada aşağıda bulunan Framerate (fps) değerini 25 e getiriyoruz. Böylece program genel ayarları bir Smart Phone a göre yapıyor (çözünürlük, bit rate vb)  4 - Bütün ayarları yapıp DivX yapılacak filmi seçtikten sonra sıra geldi bunu listeye eklemeye
  Add to the list butonuna tıklayarak projemizi listeye ekliyoruz. Bu programda güzel olan bir çok işi ard arda listeye ekleyebilir ve daha sonra encode işlemini başlatıp siz diğer işlerinizi yoğunlaşabilirsiniz. Program sıra ile dosyaları tek tek encode edecektir.

  Filmi listeye ekledikten sonra Encode all butonuna basıyoruz ve DivX hazır.

  Notlar : Programda Video qality kısmını 6 dan 12 ye getirdiğinizde filmin boyutlarında büyüme oluyor fakat araba yarışı yada patlama sahnelerinin çok olduğu filmlerde mutlaka bu değer 8 veya üzeri yapılmak zorunda yoksa kalite çok kötü oluyor. Genel olarak yavaş sahnelerin olduğu ve geçişlerin yaşanmadığı yerlerde 6 işinizi görecektir. Audio quality kısmını fazla değiştirmenize gerek yok bu değer oldukça yeterli.

  Program Beta ve ister istemez bünyesinde bir çok hata bulunduruyor. Ard arda bir çok proje hazırlayıp listeye ekleyip sonrada onları işlenmesi için bıraktığınızda arada sırada işlemin yolunda devam edip etmediğine bakın. Çökmeler yada benzer olaylar yaşanabiliyor ve siz 1-2 saat sonra gelip baktığınızda 2 dk yol almadan hata vermiş bir programla karşılaşabilirsiniz
  Program sisteminizde DivX Codec yüklü değilse hata verecektir.

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-27-2010, 10:27
 2. Visual Basic Temel Bilgiler
  By LAFAKOZ in forum Elektronik & Bilgisayar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-16-2009, 14:28
 3. Gebelikteki temel bilgiler
  By ĸαяαмέŁ in forum Kadınlar ve Sağlık
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-07-2008, 23:41
 4. Torpil Teknolojisi - Temel Bilgiler
  By zeynep in forum Mühendislik Bilimleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-24-2008, 13:12
 5. Proxy Temel Bilgiler/Kullanım
  By By_HuSo in forum Bilgisayar Güvenliği.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-28-2007, 22:15

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375