+ Konu Cevapla
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Msn Messenger Dünyası

 BİLGİSAYAR VE MSN DÜNYASI Katagorisinde ve  MSN Messenger Forumunda Bulunan  Msn Messenger Dünyası Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Isınan Üye Rabia`m Buraların yabancısı Rabia`m - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu Yer
  Ankara
  Mesajlar
  15
  Tecrübe Puanı
  204

  Tanımlı Msn Messenger Dünyası

  MSN Messenger yepyeni özelliklerle koskoca bir dünya halini aldı.

  Sanal alemde vazgemediğiniz servislerin başını çeken MSN, sunduğu eklentiği destiği ve yepyeni özlliklerle koskoca bir dünya halini aldı.Peki, iz bu dünyanın neresindensiniz?
  İnternet hayatımıza girdi gireli, tanıştığınız servislerin ardı arkası kesilmedi. Bunlardan en popüleri de kuşkusuz anlık mesajlaşma protokolleri. Bir zamanlar internet cafe'lerin de patlama yapmasına neden olan IRC tutkusunu unutan yoktur herhalde. ICQ çıkıp da herkes yavaş yavaş ona kaynamaya başlayana kadar, belki de intenet denildiğinde ilk önce akla IRC gelirdi. O zamanlar internet dünyasıda ne bu kadar warez vardı, ne de P2P arzusuyla yanıp tutuşup multimedya tutkunları... Durum bu olunca tek zevk olan anlık mesajlaşma, insanların 56K dial-up modem alma nedeni oluyordu.

  Ancak sonradan büyük bir bomba etkisiyle çıkagelen MSN Messenger anlık mesajlarşma yazılımlarının da günümüzdeki adı oldu. Artık birisiyle tanıştığımızda cep telefonu numarasıyla birlikte Messenger adresinide ister olduk. çünk hem nerdeseyse zamanımızın büyük bir kısmını orada geçiriyorduk, hemde MSN üzerinden sohbet etmek çok daha maliyetsiz oluyordu. Durum bu olunca hayatımızda IRC ve ICQ'dan daha derin bir yere sahip oldu MSN. Bu sayeda geliştiriciler de boş durmayıp Msn Messenger için birçok faydalı ve eğlenceli eklenti hazırladılar. Artık MSN üzerinden sesli ve görüntülü sohbet edilebiliyor, yazmank yerine Flash animasyonlar ve smiley dediğimiz küçük simgelerle anlaşabiliyoruz [&:]. Hatta el yazısıyla yazışıp, sohbet ettğimiz kişiyle oyunlar oynayabiliyoruz. Durum bu olunca MSN'in neden hiç zirveden inmediğini, nasıl sürekli trend olarak kalabilen daimibi "moda" olduğu çok daha rahat anlaşılabiyor.
  Peki, siz bu modanın neresindesiniz? MSN Messenger'ın eklentilerle neler yapabileceğini biliyor musunuz? Cevabınız "hayır"sa işe yeni harekeyli animasyonlar (wink) ekleyerek başlayalım.
  MSN'e nasıl wink yüklerim?

  Msn sohbetlerinin yeni vazgeçilmezleri "göz kırpması" diye bilinen wink'ler, aslında birer animasyon dosyası MCO uzantılı olan bu dosyalar ne yazıkki manuel olarak sisteminize yüklenemiyor. Bu nedenle arkadaşlarımızın yolladığı smiley'leri kaydetiğimiz gibi üzerlerine sağ tıklayıp kolayca kendi hesabımıza alamıyoruz. Ancak her güzel şeyin altından çıkan üçüncü parti geliştiriciler, bu duruma el atarak MCO dosyalarını kurmamızı sağlayan yazılımlar geliştirmişler. Anlayacağınız üzere öncelikle özel olarak hazırlanmış kurucu dosylarına ihtiyacımız var. Bunoktada MSN özel CD'miz (İndirme linkini aşağıda bulabilirsiniz)içerisinden ulaşabileceğiniz bu yazlınlar sayesinde, sadece birkaç tıklama ile yepyeni göz kırpmalarına sahip olabilirsiniz.
  Bu uygulama için öncelikle yazılımı çalıştırın ve CD'mizdeki wink dizini altından dilediğiniz kadar göz kırpmasını seçerek Messenger içine yükleyin. artık MSN Messenger'inize yüklediğiniz bu yeni göz kırpmalarını arkadaş sohbetlerinizde kullanarak eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.
  MSN'e nasıl smiley yüklerim ?

  Günümüzde birçok kullanıcı nerdeyse her klişe söz için bir smiley kullanır oldu . Durum bu olunca daha komplike ya da daha fazla sözcük karşılayan smiley'ler her kulanıcını kurtarıcısı halini aldı. Artık "MSN dili" olarak adlandırabileceğimiz bu smiley'ler için kurulmuş web siteleri bile açılmaya başladı. Peki, ama nasıl yüklenir bu smiley'ler? Ya da nereden bulunu? Aslında çoğu smiley bildiğimiz imaj formatlarından oluşuyor ve dilerseniz kendiniz de rahatlıkla bu yüz ifadelerinden hazırlayabiliyorsunuz. Yapmanız gereken sadece MSN Messenger'ın Araçlar sekmesi altından İfadeler başlığına tıklayıp, oluştur düğmesi ile kendi ifadeleriniz ekleyebilirsiniz. Bu anlamda sizler için hazırladığımız MSN CS'mizden (bu dosyayı aşağıda bulabilirsiniz dilediğiniz yüz ifadesini, kolayca Messenger'ınıza ekleyebilirsiniz.
  Bu arada yeri gelmişken belirtelim, bu üz ifadelerini dilediğiniz MSN Messenger sürümü ile kullanabileceğiniz gibi popüler MSN alternatifleriyle de rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  Hareketli ve büyük avatarlar

  Birçok MSN kullanıcısı artık standartlaşmış, durağan ce küçük boyutlu MSN avatarlarından sıkılmış durumda. Bunların yerine çok dha janjanlı ([8D]) ve karizmatik görünümlere sahip, hareketli avatarlar tercih ediyorlar. Ancak bu avatarların hazırlanması oldukça zahmetli. Bu nedenle bizim tavsiyemiz, başarılı bulduğumuz bir web servisini kullanmanızdan yana. Servisimizin adı WeeMee
  www.wee-mee.com adresinden ulaşabileceğiniz web servisi üzerinden sadece birkaç dakikanızı ayırarak kendinize özel, hareketli ve büyük avatarlar hazırlayabiliyorsunuz. Web sitesine girdiğinizde sizi içerisinde Türkçenin yer almadığı bir dolu dil seçeneği karşılayacak. Bunlar arasından İngilizceyi seçip işleme devam ediyoruz. Bu aşamada karşımıza login ekranı gelecek. Bu ekrana LiveID ve paralonızı yazacaksınız. Ardından sıra avatarınız uluştumaya geliyor. Bu uygulamayedi adam gibi(ki siz buna yedi tıklama diyebilirsiziniz) kısa bir dizi aşamadan uluşuyor. Öncelikle avatarınızın cinsiyetini, yüz şeklini, saç ve göz rengini belirliyori ardından da onu zevkinze göre giyindiriyorsunuz. Hatta avatarıza eşlik edecek küçük, şirin hayvancıklar ya da karizmatik aksesuar seçebiliyorsunuz. İşiniz bittiğindeyse " save me now" diyerek avatarımızı indirebiliyoruz. WeeMee ile oluşturuğunuz avatarların en güzel tarafıysa sohbet sırasında kullanılan smileylere göre tepkiler verebilmesi. Yani bir gülücük yolladığınızda avatarınız gülüyor, üzgün surat yollanığınızda başını kara bulutlar kaplıyor(muş)[]. Bu anlamda sizi çok eğlenceli sohbetler bekliyor diyebiliriz. Bu servisin detaylı kullanım videosuna WeeMee ile dinamik görüntü resmi oluşturun - PCnet adresinden ulaşabilirsiniz..


  MSN Casusları

  Günümüzde birçok ebeveyn çocukları için interneti tehdit unsuru olarak görüyor. Bunun temel nedenleri arasında sakıncalı içerikler barındıran web siteleri ve MSN benzeri sohbet ağları yatıyor. Çünkü birçok kullanıcı (sonradan kurban olarak andık kendilerini) sohbet ağlarında çeşitli tuzaklara çekiliyorlar.
  Peki, MSN bu tuzaklara müsait mi? Çocuklarımızın, gençlerimizin MSN üzerinden kandırılıp çeşitli tuzaklara çekilebilir mi? Cevap aslında "evet". Çünkü bir anlık bş bulunma ya da talihsizlik sonucu çaldırılan MSN hesapları barındırdıkları listeler için bbüyük tehdit unsurları içerebiliyorlar. Artık insan kandırmakta uzmanlaşmış hacker'lar sizinle 40 yıllık arkadaşınızmiş gibi konuşabiliyor, sizden kontör talep dip, bir yerlerde buluşmaya davet edebiliyor. Bu noktada çocuklarınızın ne konuştuklarınızı merak ediyor olabilirsiniz. Bu aşamada size fayda sağlayacak bi yazılım var. MSN Sniffer. Yazılım 15 günlük deneme sürümü ile geliyor. Beğenirseniz, yaklaşık 80 USD gibi bir fiyata satın alabilirsiniz. MSN Sniffer'ı çalıştırdığınız anda ağınız üzerinden yapılan tüm görüşmeleri saniyesi saniyesine kaydediyor. Hatta ikinci bir bilgisayarınız varsa sohbetleri eşzamanlı oalrak izleyebiliyosunuz. Bu sayede çocuğunuzun bir tehlike içinde olup oomadığını rahtlıkla takip edebilirsiniz.
  yazılım zaten 1-2 MB gibi küçük bir boyuta sahip. Kullanımıysa oldukça basit. Yazılımı kurup çalıştırdığımızda hemen mevcut olan sohbet trafiği gözlerinizin önüne geliyor. Dilerseniz eşzamanlı takip yapabilir ya da daha sonra incelemek üzere kaydedebilirsiniz. Bunun için yazılımın üst tarafında yer alanaraç çubuğundan disket simgeli butona basmanız yeterli.


  Eyvah patronum beni izliyor!

  MSN Sniffer (ve benzeri yazılımlar), konu çocukların güvenliği olduğunda oldukça kullanışlı ve cin bir fikir. İşe bir de izlenenin tarafından bakarsanız, aslında ne kadar kötü bir durum olduğunu anlayabilirsiniz. Sonuçta siz 80 USD gibi biraz yüksek bir üzrete çoluk çocuğunuzun ne tip insanlarla münasebette olduğunu görebilirken, başkaları 80 USD gibi küçk bir ücrete sizin tüm özel hayatınızı basit bir metin dosyasına kaydediyor.
  Peki, diyelim ki ofisinizde yaptığınız görüşmeler böyle bir yazılımla patronunuzun bilgisayarına kaydediliyor, bu duruma karşı neler yapabilirsiniz? Aslında yazılım dünyasında herşeyin olduğu gibi böyle bir durumun da "basit" bir cevabı var: SimpLite
  SimpLite adı gibi basit ve kolay kullanılabilen bir yazılım. Yaptığı işse sadece MSN üzerinde yaptığınız görüşmeleri şifrelemekten ibaret.
  Yazılımı MSN Messenger encryption and security software - Encrypt and secure your MSN Messenger IM conversations or chats adresinden indirip ya da DVD'mizdeb alıp kurun. İşin bu kısmı oldukça basit, ancak şifreleme anahtarı oluşturma tarafı biraz karmaşık gibi. geliştirici ev kullanıcılarını düşünürek bir " ayarlama sihirbazı" eklenmiş yazılıma.
  Bu sihirbaz sayesinde SimpLite'ın size vereceği uyarıları belirleyip, şifrelemeiçin kullanılacak şifre anahtarını oluşturuyorsunuz. Ardından siz bilgisayar başında olmadığınız zamanlarda oluşturdunz şifre anahtarlarının çalınmasını önlemek için bir şifre daha oluşturmanız gerekiyor. Bu, belki de yazılımın en sıkıcı tarafı. Çünkü her oturum açtığınızda bu şifreyi girmeniz gerekecek. SimpLite'ın kişisel kullanımı için dağıtılan bu sürümü ücretsiz. O nedenle kısıtlama olmaksızın kullanabiliyorsunuz. yazılımın en beğendiğiniz tarafıysa MSN protokolüne bağlanabilen diğer MSN alternetifi yazılımlarla da kullanılabiliyor oması. bu anlamda MSN Messenger yerine Trillian ya da Gaim gibi bir yazılım kullanıyorsanız SimpLite yine en büyük yardımcınız olamaya devam ediyor.

 2. #2
  Isınan Üye Rabia`m Buraların yabancısı Rabia`m - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu Yer
  Ankara
  Mesajlar
  15
  Tecrübe Puanı
  204

  Tanımlı Ce: ## Msn Messenger Dünyası ##

  Konu herşeyiyle bana aittir. Alıntı değildir, iyi forumlar..

 3. #3
  Süper Üye mihri Baktabul'un Çılgını mihri Baktabul'un Çılgını mihri Baktabul'un Çılgını mihri Baktabul'un Çılgını mihri Baktabul'un Çılgını mihri Baktabul'un Çılgını mihri Baktabul'un Çılgını mihri Baktabul'un Çılgını mihri Baktabul'un Çılgını mihri Baktabul'un Çılgını mihri Baktabul'un Çılgını mihri - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Bulunduğu Yer
  istanbuL
  Mesajlar
  444
  Tecrübe Puanı
  5413748

  Tanımlı Ce: Msn Messenger Dünyası

  tesekkürLer emegine sagLık canm

 4. #4
  misafirrr
  Misafir

  Tanımlı Ce: Msn Messenger Dünyası

  tesekkürler güzel paylaşım yalnız linklerin çoğu kırık yenilersen sevinirim

 5. #5
  Isınan Üye $ımarıq Buraların yabancısı $ımarıq - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2009
  Mesajlar
  43
  Tecrübe Puanı
  191

  Tanımlı Ce: Msn Messenger Dünyası

  ya arkıler bn yenı uyeyımde nickler nerden acılıo bılen lutfen solermı

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-28-2011, 18:43
 2. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 10-11-2010, 01:31
 3. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 05-25-2008, 18:21
 4. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 07-18-2007, 13:54
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-04-2007, 07:26

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375