[Lütfen Tşkr Butonuna Basınız]

İfade Sesleri, Messenger Plus!'ın en popüler özelliklerinden biridir. Bu özellik sayesinde sohbet sırasında karşı tarafa duygu ve ifadelerinizi ses olarak aktarabilirsiniz (Sesi duyabilmesi için karşı tarafta da Messenger Plus! yüklü olmalıdır).

İfade Seslerini göndermek için konuşma pencerelerinden açılan Ses Paneli ya da ses komutları kullanılır. Ses Panelini açmak için konuşma penceresinin biçimlendirme çubuğundaki hoparlör simgesine ya da Ctrl+Q klavye kısayol tuşuna basın. İfade Sesleri düğmesini kaldırmak isterseniz burayı inceleyiniz (klavye kısayolu her zaman çalışır). Komutların nasıl kullanılacağını öğrenmek için buraya gidiniz.

Ses Paneli


Yerleşik İfade Sesleri, Messenger Plus! ile birlikte gelen değiştirilemez seslerdir ve özel bir yöntemle normal bir iletinin arka planında bir seferlik çalınmak üzere gönderilir. Özel İfade Sesleri ise sizin daha sonradan başka yerlerden edinebileceğiniz ya da kendi oluşturabileceğiniz ifade sesleridir. Özel İfade Sesleri 5 kategori altında toplanmıştır: 1-Çizgifilmler / Oyunlar, 2-TV / Sinema Filmleri, 3-Müzik, 4-İnsan Sesleri ve 5-Ses Efektleri. Ses panelindeki menüden kategorisini seçip daha sonra sesin adına tıklayarak gönderebilirsiniz. Arama kutusuna yazarak seslerinizde arama da yapabilir, ses panelini kullanarak yeni sesler de alabilirsiniz, bunu yapmak için bir kategori seçtikten sonra ses listesinin sonuna kadar gidip "Yeni rastgele ses..." öğesini kullanın.

Rastgele Yeni Ses Al penceresi
Yukarıdaki pencereye Ses Kütüphanesi'nin Yeni Ses menüsündeki "Rastgele yeni bir ses al..." öğesinden de erişebilirsiniz. Daha çok sesi bir anda almak için aşağıdaki gönderiyi inceleyin.
Sizin kendi edindiğiniz ve size başkaları tarafından gönderilmiş olan bütün sesler Ses Kütüphanesinde tutulur. Ses Kütüphanenize, Ses Panelinden ya da kişi listenizin Plus! ya da Plus! düğmesi menülerinden ulaşabilirsiniz.

Ses Kütüphanesi


Ses Kütüphanenizde özel ifade seslerinizi dinleyebilir, bilgilerini düzenleyebilir ve artık kullanmayacaklarınızı kaldırabilirsiniz. Her bir sesin başındaki Göster kutucuğu ile de sesin Ses Panelinde gösterilip gösterilmeyeceğini belirleyebilirsiniz. Bir sesle ilgili bilgiyi düzenlemek için üzerinde çift tıkladıktan sonra Özel Ses Özellikleri penceresi açılır. Buradan sese ait her türlü bilgiyi değiştirebilir, isterseniz Sunucuyu Güncelle düğmesi ile de yaptığınız değişiklikleri herkesin yararına sunabilirsiniz.

Ses Özellikleri penceresi


Ses kütüphanesi penceredeki Ses Tercihleri... düğmesine basarak Messenger Plus!'ın sesle ilgili tercihlerinizi belirleyebileceğiniz penceresini açabilirsiniz.

Messenger Plus! Live Tercihleri - Ses Tercihleri


Buradan Messenger Plus!'ın genel ses tercihlerinin yanısıra İfade Sesleri ile ilgili ayarları da örneğin Ses Kütüphanenizin herkese açık mı yoksa size özel mi olacağını seçebilirsiniz. Ses Panelinizin bir sütununda 3'ten 15'e kadar (yani 2 sütunda toplam 6'dan 30'a kadar) değişen sayıda ses göstermek istiyorsanız burayı inceleyiniz.

Konuşma penceresi, Özel İfade Sesleri


Özel ifade seslerinin konuşmanızda yukarıda gördüğünüz gibi varsayılandan başka bir renk ile gösterilmesini isterseniz burayı inceleyiniz.
Ses Kütüphanenize yeni sesler eklemenin üç yolu vardır:
  1. Bir kişinizin size sizde bulunmayan bir ses göndermesi
  2. Ses Paneli ya da Ses Kütüphanesindeki "Rastgele Yeni Ses Al" öğesi
  3. Bir Ses Paketi alma
Bunlardan ses paketi alma yöntemi tam istediğiniz sesleri edinmenin en kolay yöntemidir. Bir ses paketi almak için Ses Kütüphanesi penceresinin sol alt köşesindeki Al / Ver düğmesinden Bir Ses Paketi Al... öğesini seçin (Hazır bir paketiniz varsa Windows'ta üzerine çift tıklama ile de doğrudan bu sihirbaza ulaşabilirsiniz.)Aşağıda gördüğünüz pencere açılır.

Ses Paketi Al penceresi


Bu pencerenin ilk sayfasında "Kullanılabilir ses paketlerine gözatmak için Çevrimiçi Veritabanını ziyaret edin..." bağlantısına tıklayarak sizin gibi kullanıcılar tarafından oluşturulmuş paketler edinebilirsiniz. Sayfa açıldıktan sonra soldaki düğmelerden Soundpacks'e tıklayın:İsterseniz Search düğmesine basarak ad, kategori ve dil kriterlerinde sesler arayabilirsiniz:Bir ses paketinin adına tıkladıktan sonra açılan sayfada ses paketinin içeriğini görüntüleyebilir ve indirme bağlantısını bulabilirsiniz (bu bağlantıyı kopyalayıp Ses Paketi Al sihirbazının ikinci sayfasındaki ses paketi yolu olarak da yapıştırabilirsiniz.)Ses paketi açıldıktan sonra paketteki sesler listelenir ve almak istediğiniz sesleri seçmeniz istenir. Ses kütüphanenizde o an için bulunmayan seslerin kutucukları otomatik olarak işaretlenir.

---------------------------------------------------------------------------

Ses kütüphanesinde Bir Ses Paketine Ver... öğesini seçerek ise kütüphanenizdeki seslerden istediklerinizi ya da hepsini bir ses paketi dosyası haline getirebilir, bu dosyayı seslerinizi yedekleme amacıyla ya da başkalarıyla paylaşmak için kullanabilirsiniz. Dosyaya vermek istediğiniz sesleri kolayca bulmak için bir arama filtresi de mevcut, oraya adının bir kısmını yazarak sesleri filtreleyebilirsiniz.Ses paketinizi oluşturduktan sonra son sayfada "Yeni ses paketinizi dünya ile paylaşın..." bağlantısına tıklayarak çevrimiçi veritabanına ulaşabilirsiniz. Sesinizi veritabanına bindirebilmek için önce siteye kaydolmalısınız. Sayfanın yukarısındaki Register bağlantısına tıklayıp kaydolduktan sonra soldaki Upload düğmesine tıklayın.


Messenger Plus! ses efektleri paketleri ve ses efektlerinin kullanımı hakkında:
İki adet Türkçe ses efekti paketi + WormsSounds...


Alıntı:

En baştan belirteyim... Her iki tarafta da Messenger Plus! ve bu 1 mb'a yakın eklenti yüklü olmalıdır...

Worms oyununun o sevimli (iğrenç) seslerini Messenger'da duymak-kullanmak ister miydiniz? Buyrun o halde...

WormsSounds 3.1
===============


Kurmak için - WormsSounds.exe dosyasını çalıştırın
Kaldırmak için - MSN Messenger'dan çıkın ve Plus, Pluging dizininde bulunan WormsSounds.dll dosyasını silin.Konuşma penceresinde kullanılacak olan komutlar:
--------
/xwrmversion
/xwrmboing
/xwrmboring
/xwrmbye
/xwrmcomeon
/xwrmcow
/xwrmcoward
/xwrmexcellent
/xwrmgetyou
/xwrmgoaway
/xwrmholy
/xwrmhello
/xwrmhurry
/xwrmjustwait
/xwrmlaugh
/xwrmleave
/xwrmno
/xwrmnutter
/xwrmohdear
/xwrmoops
/xwrmregret
/xwrmrevenge
/xwrmbaa
/xwrmstupid
/xwrmsurprise
/xwrmtraitor
/xwrmuhoh
/xwrmwatchthis
/xwrmwtf
/xwrmyes