+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Msn hakkında güzel bilgiler<programsız>.

 BİLGİSAYAR VE MSN DÜNYASI Katagorisinde ve  MSN Messenger Forumunda Bulunan  Msn hakkında güzel bilgiler<programsız>. Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Baktabulkolik prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Bulunduğu Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  2.094
  Tecrübe Puanı
  33922808

  Tanımlı Msn hakkında güzel bilgiler<programsız>.

  Birinin Sizi sildiğini anlamak istiyorsanız

  Kişisel Ayarlar -->Gizlilik-->Ordan Şüphelendiğiniz Kişinin üstüne gelin ve Sağ Tıklayın Eğer SİL aktifse sizi silmiştir
  ______________________________ ______________________________ ______________

  Programsız çoklu messenger açma

  yapmanız gereken C ye girmek ordan program files /msn messenger/ içindeki msnmsgr vede msgsc.dll
  kopyalayıp adını deiştrip yapıştırın kopyaladınız msnle 2.msnizi açabilirsiniz 3.4. nekar isterseniz çoğaltmak size kalmış kolay gelsin

  ______________________________ ______________________________
  Msn Spaces’e Muzik veya klip koyma

  MSN Alanınıza (MSN Spaces), aşağıda sıralanan adımları takip ederek küçük boyutlu bir Windows Media Player koyarak istediğiniz videoları görüntüleyebilir veya şarkıları dinletebilirsiniz.

  1) Öncelikle alanınıza girdikten sonra sayfanızı düzenleyebildiğiniz ana sayfanın adresinin (linkinin) yanına &powertoy=musicvideo kodunu yazın ve ardından Enter tuşuna basın.

  2) Sayfa yenilendikten sonra sayfanın sağ tarafında bulunan,Customize tuşuna tıklayın.

  3) Bu aşamadan sonra sayfanın sol tarafında bulunan Modüles butonuna tıklayın ve açılacak olan pencereden Power Toy: Windows Media Player yazısının yanında bulunan Add yazısına tıklayın.

  4) Bu aşamadan sonra sayfanın sağ tarafında bulunan Save butonuna tıklarsanız oluşturmuş olduğunuz Windows Media Player’ın ayar penceresiyle karşılaşacaksınız.

  5) Bu aşamada ise URL yazan kısma aşağıda belirtilmiş uzantılardan birine sahip görüntülemek istediğiniz video veya dinletmek istediğiniz parçanın linkini yazın ve ardından Save tuşuna basın.

  Not:Windows Media Player’ın desteklediği uzantılar şu şekilde; wav, avi, wma, wmv, mpg, mpeg, mp3
  bu uzantılardan başka uzantı desteklemez.
  ______________________________ ______________________________ ______________
  Windows Messenger Silme
  Çoğu bilgisayar kullanıcısı Windows Messengerın görüntüsü ve kullanımından hoşlanmazlar. Ve bunun içinde windows messengerı silmek isterler. İşte bu konu altında bunun çözümünü bulabilirsiniz.

  Bunun için yapmanız gerekenleri sırasıyla belirtelim:

  1- Başlat ---> Çalıştır (Start ---> Run)
  2- Çalıştır açıldıktan sonra yapmanız gereken tek şey aşağıda "..." arasında belirtilmiş olan yazıyı yazıp enterlamanızdır.

  " RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Re move "


  NOT: Program Ekle/Kaldırdan Windows Bileşenlerini Ekle/Kaldır kısmındanda bu işlem yapılabilir
  ______________________________ ______________________________ ______________
  pc de MSN Kısıtlama

  Domain Ortamı olmaksızın Local Makinada MSN Messenger ve Windows Messenger kullanımını kısıtlamak.


  Öncelikle son zamanlarda çok çıkar oldu bu soru karşımıza (Anlatım bozukluğu oldu) Onun için biraz ayrıntılı bir döküman yazmak istedim. İşe birazda olsa olayın mantığını anlatmakla başlıyalım:

  Bir domain ortamında uygulanan Policylerin çoğu, domain ortamı olmaksızın local makinayada uygulanabilir. Zaten domain ortamıda olsa çoğu policy ayarı LOCAL üzerinden işler (Sadece Domain Controler üzerinden konfigüre edilir). Biz bunları bir domain ortamı olmadığını düşünerek yapıcaz. Bu işlem MMC konsolu kullanılarak "Gurup İlke Nesnesi Düzenleyicisi" (Poicy) ayarları ile yapılır. Tabiki bunu yapabilmek için öncelikle Local makinada Administrator yetkiniz olmalı. Daha sonra şu yolları izliyoruz.

  Öncelikle şu unutulmamalı; MSN kısıtlansa bile kullanıcılar Windows
  messenger ile oturum açabiliyolar. Bu nedenle ikisde kısıtlanmalı.

  Çok acemi kullanıcılar için vede türkçe xp kullanıldığını varsayarak anlatıyorum. Aşağıdaki Adımları izleyin:

  * Başlat/Çalıştır/MMC
  * Açılan boş MMC konsolundaki menülerden Dosya/Ek Bileşen Ekle-Kaldır tıklanır
  * Açılan pencereden EKLE butonu tıklanır
  * Gelen Bileşenler listesinden "Gurup İlke Nesnesi Düzenleyicisi" Bulunur ve EKLE butonu tıklanır
  * Gelen pencerede "Yerel Bilgisayar" yazdığı görülür ve SON butonu tıklanır
  * Sonraki pencerelerde sırası ile KAPAT ve TAMAM botonları tıklanır

  Şu anda MMC konsolundaki Konsol Kökü penceresinde "Yerel Bilgisayar İlkesi" özelliğini görüyo olmamız lazım. Buraya kadar tamamsa ikinci kısma geçiyoruz.

  * "Yerel Bilgisayar İlkesi" nin yanındaki + işareti tıklanarak açılır ve şu yollar izlenir:
  * Bilgisayar Yapılandırması/ Yönetim Şablonları/ Windows Bileşenleri/ Windows Messenger/
  * Bu yolun altında iki tane özellik olmalı ( Windows messenger çalışmasın ve otomatik başlamasın gibi) Sırası ile bu iki değerin üstüne tıklıyarak saeçeneklerden ETKİN yapıp tamam diyoruz ve Windows messengerı kısıtlama işlemi tamamlanıyo. (MMC Konsolunu hemen kapatmayın)
  * Böylece artık makinada windows messenger çalışmayacak.

  Şimdi MSN Messengerı kısıtlıyalım. Bu Windows messenger gibi sağlıklı olmıyabiliyo. Yani işi birazcık bilen insanlar bunu atlatabiliyolar. Nedenini yazının sonunda anlatıcam.

  MSN Messengerı kısıtlamak için:

  * Aynı MMC konsolunda şu yolları izleyin:
  * Kullanıcı Yapılandırması/ Yönetim Şablonları/ Sistem Altında * "Belirlenen Windows Uygulamalarını Çalıştırma" yazan özellik bulunur, çift tıklanarak seçeneklerden ETKİN seçilir, Biraz alttaki GÖSTER butanuna tıklanır ve gelen pencerede EKLE butonu tıklanır. Daha sonra buraya "msnmsgr.exe" yazılır (tırnak işareti olmadan)
  * Gelen pencerelerden sırası ile TAMAM , TAMAM denilerek çıkılır.
  * Buraya çalışmasını istemediğiniz başka exe dosyalar varsa onlarında ismini yazabilirsiniz. (Ör: winamp.exe , mirc.exe vs.. gibi) Evet şimdi MMC konsolunu kapatabilirsiniz.
  * Eğer bu konsolu daha sonrada kullanmak isterseniz Dosya/Kaydet menüsünden kaydederek saklıyabilirsiniz. Aksi halde aynı işlemleri tekrar yapmalısınız.

  Böylece MSN messengerıda kısıtlamış olduk. Şimdi yukarda bahsettiğim olaya gelelim. Dikkat ettiyseniz MSN messengerı kısıtlarken "msnmsgr.exe" yazdık. Bu MSN Messenger programının uygulama dosyası. Birazcık zeki ve tecrübeli insanlar Program Files içindeki MSN Messenger klasörüne girerek bu dosyanın ismini değiştirip herhangi bişey yaparlarsa MSN çalışıcaktır. Ama çoğu insan bu küçük hileyi bilmez. (En azından şimdiye kadar bilmiyodu ) Bunun dışında Web Messenger vb.. hizmetlerde MSN çalıştırmak için bir yöntem.

  Yapıcaklarımız bu kadar. Makina ReStart yapıldığında ayarlar aktif olacaktır. Unutmadan bu kısıtlamalar Administrator yetkisinde olan kullanıcılarıda etkiler. Ayarları iptal etmek için aynı yollar izlenir ve seçeneklerden ETKİN yerine YAPILANDIRILMADI seçilir. Gerisi sizin hayal gücünüze kalmış.

  ______________________________ ______________________________ ______________
  Msn’de soldaki puttonları kaldırmak !

  Araçlar / Şecenekler / Güvenlik / Bu Paylaşılan Bir Bil.... / Onu işaretleyin .
  ______________________________ ______________________________ ______________
  mesengerde mesgul olarak oturum açarsanız titreşimleri ve göz kırpmalarını oynatmaz ve herhangibir ses duymazsiniz (özelliklede titresim bombardımanında

  2. püf noktası ise mesela konusuyorsunuz yazı yazarken ctrl+entere basılı tutarsanız o kadar boş mesaj gonderebilirsiniz.
  ne işe mi yarar. bir anda karşındaki yazıların ekranda kayboldugunu görür ve şaşırır(: ikinci bir avantalı ise webcam ile konusurken birden odanıza/pc basina istenmeyen bir kisi geldiginde ekranı bembeyaz yapar
  ______________________________ ______________________________

  Toplu Konuşma Esnasında Siz DahiL Herkesi Konuşmadan Atmak İstiyo0rsaNız KonuşmaLarı Yazdığınız Bölüme .piff komutunu yazıp yolladığınız konuşmadan herkesi atmış olursunuz..
  ______________________________ ______________________________ ______________
  messenger`da kişi listesinin içine resim koymak

  messenger kişi listesinin içine resim koymak için ilk önce koymak istediginiz resmi gif formatına çevirin sonra adını lvback olarak kaydedin işlem tamam resmi program files klasöründe msn messenger dosyasının içine koy ve resmin içerde messenger i kapat aç tamam
  ______________________________ ______________________________ ______________
  Messenger’ı not defteri olarak kullanın..

  Springwise sizin için messenger’da kullanacaginiz yepyeni bi ozelligi paylasıyor.

  Olay nedir?

  Messenger’ı not defteri gibi kullanacagiz. Yapmanız gereken işleri, kısa notlarınızı messenger’a alacaksınız. İstediginiz zaman geri dönüp bakacaksınız

  Güzel ama nasılÇok kolay desem şaşırmayın. Bi program kurmaya gerek yok. Sadece sabifoo@sabifoo.com mailini messenger’ınıza ekleyin.

  Nasıl çalışıyo
  Arkadaş listesine ekledikten sonra sabifoo’ya yazdıgınız herşeyi kaydediyor. O size cevap vermiyo, sadeceb bir not defteri gibi notlarınızı kaydediyor.

  Komutlar neler?
  Bazı komutları var
  list : yazdıgınız tüm yazıları listeliyor
  last: en son yazdıgınızı listeliyor
  privacy on: Güvenli modda kaydediyor
  delete <number> : İstediğiniz numaralı mesajı siliyor
  !help: yardım

  ______________________________ ______________________________ ______________
  Soru: Kendime yeni bir msn adresi açtım. Eski MSN adresimdeki kişilerimi yeni msn adresime nasıl aktarabilirim?

  Cevap: Öncelikle eski MSN adresinizi açın. Sonra MSN Messenger ana penceresinde üst menüde Kişiler > Kişi Listeni Kaydet sekmelerine gelin. Kişi listenizi istediğiniz dizine kaydettikten sonra yeni MSN adresini açın. Ardından Kişiler > Dosyadan Kişi Al seçeneğine tıklayın ve kişi listenizi bulunduğu dizinden seçin. Kişi listeniz hayırlı olsun
  ______________________________ ______________________________ ______________
  Soru: Web kameram olduğunu listemdeki kişilerden nasıl gizlerim?

  Cevap: MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler penceresine geldiğinizde en altta Web kameram olduğunu başkalarının görmesine izin ver seçeneğini deaktif etmelisiniz.
  ______________________________ ______________________________ ______________
  Soru: MSN Adresimi her açtığımda MSN Today diye bir pencere açılıyor. Bunu nasıl önleyebilirim?

  Cevap: MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler penceresinde Genel sekmesine tıklayın. Ardından Messenger ‘da oturum açıldığında MSN Today’i görüntüle seçeneğini deaktif etmeniz yeterli olacaktır.
  ______________________________ ______________________________ ______________
  Soru: MSN Messenger’da konuşmalarımı herhangi bir eklentiye ihtiyaç duymadan nasıl kaydederim?

  Cevap: MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler penceresinde İletiler sekmesine geldiğinizde altta ki İleti Geçmişi bölümünde Görüşmelerin geçmişini otomatik olarak sakla seçeneğini aktif etmelisiniz. Görüşmelerin saklandığı yeri alttaki Konuşmalarını Bu Klasöre Kaydet bölümünden ayarlayabilirsiniz.
  ______________________________ ______________________________ ______________
  Soru: Dosya alımında dosyalarımın Belgerim > Alınan Dosyalarım dizinine gitmesini istemiyorum. Bunu nasıl değiştirebilirim.

  Cevap: MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler ve Dosya Aktarımı sekmesine gelin. Alınan Dosyaları Bu Klasöre Kaydet seçeneğini aktif edin ve hemen altta kullanmak istediğiniz dizini seçin.
  ______________________________ ______________________________ ______________
  Soru: Kişi listemi nasıl yedeklerim?

  Cevap: Kişiler > Kişi Listeni Kaydet bölümlerinden listenizi yedekleyebilirsiniz.
  ______________________________ ______________________________ ______________

  MSN Messenger’da size aktarılan dosyaları açmadan önce bir antivirüs’e taratabilirsiniz. Hemde otomatik olarka. Yapmanız gereken; MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler ve Dosya Aktarımı sekmesine gelin. Ardından, Dosyalarda Virüs Taramasında Bu Uygulamayı Kullanın seçeneğini aktif edin. Aktif ettikten sonra altta Göz at düğmesi ile PC’nizde yüklü antivirüs’ü Program Files’tan seçin. Ardından size her dosya geldiğinde dosya aktarımı biter bitmez antivirüs’ünüz o dosyayı tarıyacaktır. (NOD32 Antivirüs’ü ile denenmiştir)
  ______________________________ ______________________________ ______________

  Çoğu kişi bunu bilmez. Kişiler MSN üzerinden karşı tarafa kendi kişisel smileylerini gönderdikleri sırada DOS’tan çalıştırdıkları bir komutla yada program yardımıyla karşı tarafın IP’sini rahatlıkla alabiliyorlar. Kişisel Smiley’leri almamak istiyorsanız MSN Messenger ana penceresinde Araçlar > Seçenekler > İletiler sekmelerini takip ettikten sonra Özel İfadeleri Göster seçeneğini deaktif etmeniz yeterli olacaktır.

 2. #2
  Isınan Üye DishiSheytan Buraların yabancısı DishiSheytan - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Mesajlar
  21
  Tecrübe Puanı
  232

  Tanımlı

  tşklr paylaşımın için

 3. #3
  Demirbaş fergie o bir kahraman fergie o bir kahraman fergie o bir kahraman fergie o bir kahraman fergie o bir kahraman fergie o bir kahraman fergie o bir kahraman fergie o bir kahraman fergie o bir kahraman fergie o bir kahraman fergie o bir kahraman fergie - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  856
  Tecrübe Puanı
  1458

  Tanımlı

  paylasşımın için sağoll

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Mamutlar Hakkında Bilgiler...
  By >vicecity< in forum Hayvanlar Alemi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-19-2011, 19:08
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-16-2009, 03:23
 3. İşlemciler Hakkında Bilgiler
  By LAFAKOZ in forum Elektronik & Bilgisayar
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 02-23-2009, 02:32
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-03-2007, 01:14

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375