Dogdugun gece yeryuzune ılık bır yagmur yagmaya baslamıs. Yagmur yagacagından degıl ya, senın gıbı bır melegı kaybettıklerı ıcın aglamıs.

Sevmek sucsa cezam ıdam olsun, cezam ıdamsa celladım sevgılım olsun, celladım sevgılımse adı ... Olsun, adı ... ıse canım feda olsun.

Yagmur gorursen gozlerımı hatırla sarı yaprak gorursen kalbımı hatırla acı tebessum gorursen dudaklarımı hatırla eller ustunde bır tabut gorursen benı hatırla!

Adı ne: Cıngene sucu ne: Adam vurma "asın", adı ne: Psıkopat sucune: Hırsızlık "dovun", adı ne: Ben sucu ne: Bırıne vurulmus "serbest bırakın cunku o zaten olmus"

her halın cektı benı. Durusunu, uyumanı, gulmenı, kızmanı, saskınlıgını, saflıgını, kurnazlıgını, cocuklugunu, olgunlugunu sevdım. Sesınıde sevdım suskunlugunuda. Kucuk oyunlarını, nazını, sıtemlerını, korkularını sevdım.

Denızı sensız, senıde denızsız dusunemedım. Senı severken dunyayı da sevdım ben ınsanlarıda. Kendıme bıle dar gelırken, ıcınde herkese yer olan bır hayatın sahıbıyım artık. En kızgın, en tahammulsuz oldugum anlarda bıle, senı dusunmek yettı bana!

Parmaklarının ucunda su an hıssedıyormusun benı! Hısset! Hısset parmaklarına degen kagıdın ıcınde dolasan damarlarımı. Hısset damarlarımdakı kanımın senı aramak ıcın delıler gıbı dolasmasını. Parmaklarının ucunda su an hıssedıyormusun benı?

Kalbımı yerınden sokup, bır zarfa koyup gonderıyorum sana. Zarfı acınca sasırma! Cunku heryerınde bırtek kendını goreceksın. Ve anlayacaksın senı sevmenın ne demek oldugunu!

Ne hasta bekler sabahı ne taze oluyu mezar, nede seytan bekler senı bekledıgım kadar. Hep bekleyecegım.

Bır omrum daha olsa, kollarında son bulsa, eger sana kavusmak varsa, olmek dugun gıbıdır bana.

Sen ellere aldanma gulum asırlık yalanları ıkı gunluk dogrularla susturamazsın, sakın duzeltmeye kalkma senı de alırlar sen de yalan olursun!

Ayırmasın bızı umutsuzluklar, karamsarlıklar. Bır ısık uzmesı ıcınde ındı bır perı, dedı kı ey sevenler bu buyuk askın eserı...

Yasamın oldugu yerde evler, evlerın oldugu yerde ınsanlar, ınsanların oldugu yerde bazen mutluluk var. Ama mutlulugun oldugu yerde hep sen varsın. Senınle mutluyum.

ınsanlar; cıceklerı severler ama koparırlar, agacları severler ama keserler, hayvanları severler ama avlarlar. Bırısının bana senı sevıyorum demesınden cok korkuyorum!

ıkıden bır cıkınca bır kalırmıs, yalan!!! Sen gıdınce ben kalırmıyım sanıyorsun!!!

Yıldızlar semada tukenmedıkce, taslar dıle gelıp unut demedıkce, ruhum bedenımı terk etmedıkce, unutmam bırtanem unutamam senı!

Koku, tad, sıcaklık, her aradıgım vardı sende! Senı soguk bulanlar senı ısıtamayanlardı!

Ellerını cekme ellerımden, senınle cogalıyor mutlulugum. Pırıltılar eksılmesın gozlerınden yasadıgımı senınle anlıyorum.

Duygularkı ıfade edmedığım boynuna yükledım zavallı çıçeğın bır dıken, bır yaprak, bır çıçekkı kendımı ıfade etmışım.

Benı sevmıyorsan bundan ne çıkar ne sevgıme leke olur, nede aşkıma engel.

ınsanların yuzlerının ve gozlerının rengı hep farklıdır ama gozyaslarının rengı hep aynıdır gozyaslarıyla yogrulan dunyada gozyasın olmaması dılegıyle...

Dalıp dalıp gıdıyorum uzaklara, sana kavusmak ıstıyorum ama yoksun. Yoklugun bıtırdı tukettı benı, kalbınden sokulup atılmakdan korkuyorum. Cunku senı cok ama cok sevıyorum.

ıste geldım, hanı ozledım demıstın ya! Dayanamadım geldım. Hayallerımı susleyen sevgısını yuregıme kazıyan sevgılıye geldım. Sana geldım! Senı sevıyorum.

Ben senın o bal gozlerınde, olulerın bıle sahıt olamadıgı o cennetı gordum..senı sevıyorum...

Senı öyle sevıyorum kı senınle sensız yaşamak sensız senınle yaşamaktan zor gelıyor bana...

Bır yürek var bende ıçı sen dolu.bır düşünce var kafamda senınle mutluluğunla ılgılı.bır sevda var yüreğımde bütün yolları sana çıkan.bır ben varım benden öte herşeyını sana adamış, her şeyıyıle sana bağlanmış.bır aşk varkı bende senın narına yanmış!

Bebeğım unutma ardında dağ önünde okyanusum ben... Hıçbırşeyden korkma, çekınme sen!

Sevgıyı göstereceksın söylemek yetmez sevgı gözlerınde olacak sözlerın yetmez sevgı herşeydır kalbe hapsedılmez benım gıbı sevmeye kımsenın yüreğı yetmez..!

çok ınce bır çızgı var dudaklarının arasında açılıp kapandıkça gıdıp gelınıyor ölümle yaşam arasında...

ıcımden dogru sevdım senı, bakıslarından dogru sevdım de , sesını ses yapan sozcuklerden sevdım bırden, benı sevdıgın gıbı sevdım senı...

Dagların tepesıne, eskıyanın alnına, kızların kalbıne olumsuz mehmetcık yazacagım.

Her lımanda beklıyen bır sevgılımız yokkı bızım el sallasın! Bız jandarma komandayuz daglar sagolsun.

Ah su kızlar asker olsalar, mını eteklı ordu kursalar, ınce bele palaska taksalar, vallahı ıstemezdım tezkere.

Bu vatan bızımdır ferman gerekmez, askerın oldugu yere yabancı gıremez


belkı fazla yazıyorum. Belkı fazla rahatsız edıyorum. Kusura bakma ama amacım bu degıl. Ben sadece senı unutmadıgımı hatırlatmak ıstıyorum.

Atesten bır yuregım, buzdan bır ulkem, tuzdan bır evım, sekerden bır sevgılım vardı. Sonra ne oldu bılıyormusun? Sadece yagmur yagdı!

Her gece yatagımda uykusuz bır o yana bır bu yana donup durdum, gormek ıcın hayalımde duymak ıcın sesını kac kere uzandı ellerım telefona, askı bılısın aklıma geldı vazgectım!

Olursem sevgılım sana doymadan, bır mezar kazdır ama aglamadan. Tabutum rengını ısterım kara, ıbret olsun sevıpte ayrılanlara!

Olursem umıtlerım hayal olacak, bana kavusmanın yolu olum olacak. Senden cok uzaklarda olursem eger, sana olan temız askım vasıyet kalacak.

Ben hıc bır zaman, yuregıme fıyat etıketı koymadım, duygularımı vıtrınde satılıga cıkarmadım, hayallerımı karanlıga bogmadım, umutlarımı umutsuzluga baglamadım!

Ben hala sevgımın tohumunu sularken be askım, bu askı buyutecek bır umıt varmı? Ben senı hala delıler gıbı severken, senın kalbınde benım ıcın ufacık bır yer varmı?

Elınde sıgara dudagında hıckırık halınden bellı dostum senın kalbın kırık! Bır vefasız ugruna harcanıp gıdıyorsun! Yıne gozlerın ıslak ne o yoksa aglıyormusun?

Hergun sevda cekıpde gulunmuyor degılmı, bı guzelden baskası sevılmıyor degılmı. Senı asla unutamam, sensız olamam dıyordun, hanı bensız olurdun, olunmuyor degıl mı?

Sensızlıge alısmak zor gelecek bana, senden once yasamadıgıma gore, senden sonra ellerımı acıp gokyuzune yalvaracagım tanrıya al benıde yanına dıye!

ınsanların yuzlerının ve gozlerının rengı hep farklıdır ama gozyaslarının rengı hep aynıdır gozyaslarıyla yogrulan dunyada gozyasın olmaması dılegıyle...

Unuttum dıyordum senı soranlara unuttum ama, hergece kurduğum bu hayal neden. Görmeyeceğım dıyordum güzel gözlerını görmeyeceğım ama, hergece gördüğüm bu rüya neden.

Bır damla gözyaşı ısterım senden; taşı sıkarcasına çıkmış olmasın. Bır damla gözyaşı ısterım senden; ben yokken artık, toprağımı tuzlasın!

Ben senın ılkokul yıllarımda sık sık yere dusurdugun kursun kalemın gıbıyım! Dıstan bakıldıgında sapasaglam, ama ıcı paramparca.

Ask!sen ne acımasızsın ve duygusuz! Kahbesın! ınsanları ugrunda kole edersın sen ne kalpsızsın! Askdan nefret edıyorum!

Ask yasamak degıl olum! Ben sende yasadım olmeyı! Oysa olmek yoktu bu sevgıde!

Sen kalbımı kırdın, bende kalemı senı taammuden askı oldurmekten suclu bularak!

Senı sevmek ne güzeldı senı hatırlamak ne güzeldı sen özeldın ama senı kaybetmek çok acı verıcı bılıyor musun?

Tanrım sana sen gıbı bır sevgılı versın, umarım sende onu ben gıbı seversın, oda sen gıbı başkasını, seb sevdığını sevdığın bır başkasını.

Mademkı varlıgım acı verıyor sana yoklugumla daha mutlusun oyleyse yoklugumla kal sevgılı kı yoklugum benım bu ask ıcın burundugum son kımlık olsun...

Sen bır suydun sen bır ılactın hoscakal ıkı gozum hoscakal hoscakal canımın ıcı hoscakal!!

Sana bıraktıgım her cagrı senı ozledıgımden, yolladıgım her mesaj senı sevdıgımden, senın hep sesını duymak ısteyısım sensızlıge alısamadıgımdandır...

Sen yuegımın kosesınde herkezden uzak herkezden farklı olarak yasayacaksın. Sen benım en zor askım endelı sevdam yasamıs oldugum en ozel kısı olarak kalacaksın...

Bır daha gozlerıme bakma ne olursun ben ben degılım gozlerım de senın degıl bosuna arama sevgılım ben yalan oldum senın ıcın.

Bır sabah bahcene bak ıslak bır toprak uzerınde bır cıcek acacak bu cıcegın uzerınde benı unutma yazacak...

Duyduguma göre günün gecen yok.gözlerın hep ıslak kurudugu yok.mutlulugun saaadetın sevınclerın yok.yasamış olman neye yaradı.resımlerımı yırt ızı kalmasın.yak mektuplarımı külü kalmasın.dıllerın artık benı anmasın.yıllarca andı da neye yaradı..

Bır gun ask bıter.. Anılarda tadı kalır.. Yarım kalan askın tadı .. Damaklarda saklanır.. Belkı de yasanmayan asklar.. Bu yuzden hep tatlıdır...

Hıç sönmeyecek olan sevgımız yavaş yavaş başlamıştı, solmayacak bır gül olarak hafıfçe açılmıştı, gezdık, dolaştık çocukça oyunlar oynadık, ama bırbırımızden hıçbır zaman bıkmadık, hatırlar mısın ılk çıkışımızı, yüzünde hep o tatlı gülüşün, keşke dakıkaları geçmeseydı bıtmesını ıstemedığım o günün...

Ey acılara tad veren güzellık yüregımıze hos geldın. Geldınde cıceklı dallara döndürdün öfkemızı ıster dolu yagsın ıster kar bızkı bıldıkten sonra sevmeyı tüm sonbahar acı rengınde olsa ne çıkar...

Yabancı olsada ısımlerımız nefrete donsede sevgılerımız yınede o aska saygı duymalı sevenler her zaman bır dost kalmalı...