Nokia 8600 Luna : Camın Dokunuşuyla Şekillenen Eksiksiz Bir Tasarım İfadesi


Nokia 8600 Luna, kusursuz bir mühendislikle, yüzyıllar boyu hem sanatkarlar hem de zanaatkarlara ilham kaynağı olmuş bir malzemeden, camdan, üretildi.

Neredeyse opak sayılabilecek buzlu cam ve ipeksi yüzeyli paslanmaz çelikten oluşan etkileyici gövdesi, Nokia 8600 Luna'ya dokunmayı adeta bir zevk haline getiriyor.

Cam ve paslanmaz çelik gövdesinin sıcaklığı ile birleştirilen bu "kalp atışı" özelliği Nokia 8600 Luna'yı ruhsuz bir nesne olmaktan çıkarıp sahibi için organik bir partner, sanal bir yaşam formu haline getiriyor.

Bir arama cevaplanırken markanın ünlü kayma hareketi, ergonomik tuş takımının cam muhafazasından yumuşak bir hareketle çıkmasıyla dengeleniyor.

Yarı saydam ve koyu renkli cam kapağın arkasında yanıp sönen tuş takımı aydınlatması da, Nokia 8600 Luna’ya farklı bir özellik katıyor. Paslanmaz çelik ve cam gövdedeki bu “ışık hareketi”, cep telefonunu adeta cansız bir nesneden, canlı bir arkadaşa dönüştürüyor. Bir çağrı alındığında, bu cam “koza”nın kapağı kolayca açılarak ergonomik tuş takımı ortaya çıkıyor.

Nokia 8600 Luna’nın tasarımındaki estetik ve ergonomi dengesinin bir benzeri, bu cep telefonunun teknolojisinde de görülüyor. Nokia’nın ilk kez kullandığı tek mikro-USB port’u, cep telefonunun tasarımının tamamen pürüzsüz olmasını sağlarken, aynı zamanda kullanıcıların şarj etme, ses ve veri bağlantısı gibi genel işlemleri tek bir noktadan gerçekleştirmelerini de sağlıyor.

Dört bant GSM desteği, kullanıcıların yoldayken de bağlantıda kalmalarına olanak tanıyor. Nokia 8600 Luna’nın geniş ve parlak ekranı, 2 megapiksel kamera ile çekilmiş görüntüleri paylaşmak için mükemmel bir çözüm sunuyor.

Nokia Cep Telefonları Kıdemli Başkan Yardımcısı Heikki Norta, Nokia 8600 Luna'nın gelişim sürecindeki her adımın, bütün detaylarına büyük bir tutkuyla gösterdikleri özenle şekillendiğini, hedefledikleri deneyimin, telefonun her yüzeyinde doğru şekilde verildiğinden emin olmak için çok büyük birçaba sarf ettiklerini belirtti.
Bağlantı Özellikleri Bluetooth Var Dahili Modem Yok EDGE Class 10, 236.8 kbps E-mail Desteği Var GPRS Var HSDPA Yok Infra Red (Kızıl Ötesi) Yok PC Senkronizasyonu Var UMTS Yok WAP Var WI-FI Diğer Garanti 2 Yıl Paket İçeriği Yurtdışına Satış Yok Eğlence MMS Var MP3 Çalma Var Oyun Var+Yüklenebilir Radyo Var Webcam Özelliği Zil Tipi Polifonik+Mp3 Ekran Özellikleri Ekran Çözünürlüğü 40 x 320 pixels, 2 İnç Ekran Renk Çözünürlüğü 16 Milyon Renk Ekran Tipi TFT Genel Özellikleri Ağırlık 143 Gram Ajanda Var Alarm Var Bas Konuş Bilinmiyor Boyutlar 107 x 45 x 15.9 mm Eller Serbest Konuşma(Handsfree) Var Görüntülü Konuşma Yok Hesap Makinesi Var İşletim Sistemi Standart Java Desteği Var Kronometre Var Resimli Telefon Defteri Var Ses Kayıt Var Şebeke GSM 850 / GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900 Titreşim Var Güç Özellikleri Bekleme Süresi 240 Saat Konuşma Süresi 3 Saat 40 Dakika Pil Gücü 900 mAh Pil Türü Li-lon Hafıza Özellikleri Arttırılabilir Hafıza Yok Telefon Hafızası 128 Mb Telefon Rehberi Hafızası Var Kamera Özellikleri Ekstra Kamera Özellikleri Entegre Kamera Var Flaş Kamera Çözünürlüğü 2 Mp 1600x1200 Kamera Zoom Sesli Video Kayıt Var Video Oynatma Var


alıntı...