Dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi Nokia ile en prestijli otomobil markaları arasında başta gelen Ferrari'nin ortaklaşa ürettiği telefonun fiyatı el yakıyor.

01 Ekim 2007
Dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi Nokia ile en prestijli otomobil markaları arasında başta gelen Ferrari'nin ortaklaşa ürettiği cep telefonunun fiyatı el yakıyor. Sadece Londra, Paris, Hong Kong ve Singapur'da satışa sunulacak olan telefonun bedeli ise 25.400 dolar olarak belirlendi. Lüks telefon üreticisi Vertu tarafından tasarlanan telefonlara Ferrari'nin 60. yıl dönümünü simgelemek üzere Ascent Ferrari 60 adı verildi. Vertu adına açıklama yapan Elizabeth Maragh, kısıtlı sayıda üretilen telefonların tasarım aşamasında Ferrari ile çok sıkı bir işbirliği içinde olduklarını ve görsel olarak araçlarla uyumlu olacak şekilde bir telefon ortaya çıkarmaya çalıştıklarını belirtti.

Özellikle Çin, Hindistan, Rusya ve Ortadoğu gibi hızlı büyüyen ülkelerde alım gücü yüksek kitleleri hedef alan bu tip işbirliklerine son dönemde sıkça rastlanıyor. Moda tasarımcısı Giorgio Armani de kendi adını taşıyan bir cep telefonu ve televizyon tasarlanması için geçtiğimiz hafta Samsung ile anlaşmıştı. Özellikle üst seviye cep telefonları üretimi konusunda Nokia'nın oldukça gerisinde kalarak ciddi bir gelir kaybı yaşayan Motorola da Dolce & Gabbana ile Razr modelinin altın renkli bir varyantını üretmek üzere anlaşmıştı. Bir diğer İtalyan moda firması olan Prada ise LG ile ortaklaşa bir telefon geliştirmişti.


alıntı...