Check Point, Nokianın S60 tabanlı tüm E-serisi ve N-serisi cihazlarını destekleyen, güçlü veri güvenliği ve erişim kontrolü sağlayan yeni 3.1.3 S60 sürümünü duyurdu

Bilgi güvenliğinde lider markalardan Check Point, mobil cihaz güvenlik çözümleri Pointsec Mobileın E90 Communicator dahil tüm Nokia Series 60 cihazlar için güçlü veri güvenliği ve erişim kontrolü sağlayan yeni 3.1.3 S60 sürümünü duyurdu. Pointsec Mobileın bu sürümü Nokianın S60 tabanlı tüm E-serisi ve N-serisi cihazlarını destekliyor. Yeni sürüm, gelişmiş şifreleme teknolojisi ve üstün veri şifreleme/çözme performansı ile daha az CPU yükü ve daha uzun pil ömrü sağlıyor.
Pointsec Mobile son kullanıcı açısından tamamen şeffaf olarak çalışıyor ve cihaz üzerindeki hassas verileri kullanım sırasında otomatik olarak şifreliyor ve çözüyor. Open Mobile Alliance (OMA) uyumlu olan Pointsec Mobile çözümleri Nokia Intellisync OMA sürümünü de destekliyor. Cep telefonu, PDA, akıllı telefon, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar gibi Pointsec çözümü ile korunan tüm cihazlar Check Point yönetim çözümleri ile merkezi olarak yönetilebiliyor.
Pointsec Mobile, SMS ve e-posta mesajları, ajanda, Microsoft Office dosyaları ve hafıza kartları dahil cihaz üzerindeki tüm veriler için koruma sağlıyor. Merkezi yönetim destekli Pointsec profilleri ile BT ve güvenlik yöneticileri kurumun tüm mobil cihazları üzerindeki güvenlik politikalarını merkezi olarak yaratıp değiştirebiliyor.


mobimag