+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Massey Ferguson Tarihçesi - Massey Ferguson Hakkında

 Firmalar Katagorisinde ve  Otomotiv Sektörü Forumunda Bulunan  Massey Ferguson Tarihçesi - Massey Ferguson Hakkında Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  VIP TheJalon Baktabul'un Çılgını TheJalon Baktabul'un Çılgını TheJalon Baktabul'un Çılgını TheJalon Baktabul'un Çılgını TheJalon Baktabul'un Çılgını TheJalon Baktabul'un Çılgını TheJalon Baktabul'un Çılgını TheJalon Baktabul'un Çılgını TheJalon Baktabul'un Çılgını TheJalon Baktabul'un Çılgını TheJalon Baktabul'un Çılgını TheJalon - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jan 2008
  Mesajlar
  2.561
  Blog Yazıları
  52
  Tecrübe Puanı
  107374565

  Tanımlı Massey Ferguson Tarihçesi - Massey Ferguson Hakkında

  Bu sonunda en büyük traktör şirketin dünya oldu ve Massey Ferguson traktör üç tarım şirketlerinin birleşmesi birkaç on yıl boyunca dışarı ortaya çıktığında: Massey, Harris ve Ferguson. Birleşik şirketin çiftlik traktör endüstrisinin hakimiyeti üzerinden uzun yıllar, daha sonra satış açısından Ford outpacing Ford ile savaşı yapardık. Şu bu sektördeki şirket başlangıç aşina için hayal etmek, çünkü zor olurdu ilk Massey Ferguson traktör olduğunu tam piyasa başarısız. Ama tekrar zorluk rağmen, şirket ve persevered sonunda bir Ford Motor Company bu uzaklıktadır traktörler sonra kayar karşı çıkışı kazanan 1960's, Massey Ferguson traktör çiftçi pazarda hakim izin verilmesi. Ama uzun bir süre, iki şirket arasındaki savaş kırsal alanlarda derin bölünmelere neden ve Massey lehine satış dengesi ipucu için Harry Ferguson ve müdahale etti. Okumak için sadece nasıl Massey Ferguson traktör çiftlik dünyada egemen çiftlik makineleri oldu.  Ürün geliştirme açısından sorun farklı bir tür sunulan's rağmen Massey Harris şirket tarımsal ekipman gelişen uzun bir tarih, erken 1900 yılında çiftlik traktörleri için gelişen sanayi vardı. Büyük maliyeti nedeniyle, şirketin içinde yeni bir traktör tasarım geliştirme giderler için, kararın dışında bir şirketten ilk yıllarda traktör ithalat yapılan olurdu. Burada Pictured ilk traktör Massey ile Kanada pazarı için ithal-Harris, Büyük Boğa traktör The Bull Traktör Firma Minneapolis tarafından üretilmektedir.

  Bu Massey Ferguson şirket 150 yıl boyunca oluşmuş ve şirket birleşmeleri ve satın almalar yolu boyunca bir yer. Bir gelişim uzun süre, Massey Ferguson şimdi, dünyanın en büyük tarım ekipmanları üreticilerinden biri olarak duran sonra.

  Daniel Massey 1847 yılında küçük bir dükkan ile onarım yapmak için kendi işletme kuruldu ve yerel çiftçilerin uygular. Alanson Harris 1857 yılında çiftlik makine şirketi başladı. Mowers ve Reapers gerek Kanada şirketleri gibi üretmek hasat ekipman ve kalite için dünya çapında bir ün geliştirilmiş uygular. Bu sağlam bir dış ticaret uluslararası gösterir dünyanın dört bir yanından çiftlik makine karşılaştırarak de güçlü sonuçlarına göre geliştirilmiştir. 1891 yılında karar iki şirket birleştirme yapılan, ve bu, birlikte uygular ve çeşitli üreticilerin alımlar bir dize ile oluşturulan ve uluslararası çiftlik ekipmanları şirket büyük.

  Hatta kendi ürün hattı olarak, Massey genişletilmiş uygular-Harris güç çiftlik ekipman için gelişmekte olan sanayi benimsemesi yavaş oldu. Gerçek şu ki, traktör sanayi büyük boyut olarak büyümekte olduğunu rağmen, hiçbir planları şirketinde tarım ürünleri kendi satırı tamamlamak için herhangi bir traktör geliştirmek için yapılmıştır. Bu Deyo-Macey şirket, benzinli motor üretimi, 1910 yılında satın alınmıştır. Bu güç tarım iş girme yolunda ilk adım, ama herhangi bir traktör tasarım hiçbir gelişme başlamış oldu. Bu piyasadaki faiz teşvik için bir savaşa girecek.

  Dünya Savaşı Ben makine kullanımında bir devrim açmak yardım Bu salgını. Daha önce bu kadar büyük ordular silah vardı bu nedenle savaş alanında gelişmiş olan ve yerli nüfusun askerlerin beslenme ve lojistik birbirleriyle savaştılar atları bağımlı tarımın bir dünya üzerinde çok zor bir zorlanma sundu. Peki kim genellikle bir çiftlikte iş olacak birçok savaş şimdi bulundu ve hala beslenen gerekiyordu. Dünyadaki gıda krizinin sorunun tek cevabı sektörün daha verimli hale getirerek üretim artışı oldu. Çiftlik traktörleri Bunun için gerekli oldu. Bu Massey-Harris şirket nihayet 1917 yılında bu gerçekleşme gelmek için, ve zorunlu olduğunu çabaları ve Kanada pazarında satışa alınamayacak bir traktör bulmak için yapılmıştır. Şirket, uzun Kanada en büyük tarım tedarikçi olarak, ve bu kötü çiftlik makineleri desteklenmektedir gerekli sunmak için başarısız olarak, bu pozisyon riski isteksiz olduğunu kurulmuştur.

  Onlar da ilk modeli satmak için Bull Traktör Şirket Büyük Bull, 25 HP olura seçtiğiniz traktör Zaten İngiltere, nerede bu Whiting olarak satılmış-Bull yılında Amerika'da oldukça popüler bir model ve aynı zamanda kendini kanıtlamıştır vardı traktör. Yeni model Bull Traktör şirketin popüler Küçük Bull, ve temel olarak iyi kaynağı zorluklar boğulmuş weren't Büyük Bull popüler bir traktör olurdu. Anlaşma için son darbe 1917 ve Fordson Modeli K olan ve iyi bir anlaşma az Büyük Bull daha pahalı devrimci bir traktör in sürüm ile geldi. Bu Massey-The Bull Traktör şirket sefil başarısızlıkla sona erdi ile Harris ithalat anlaşması ve şirket traktör pazarına girmek için başka bir yol bulmak zorunda kaldı.

  Boğa Traktör A.Ş. Büyük Boğa (aka Whiting-Bull İngiltere)

  25 H.P. yatay iki silindirli motor karşı
  teslim 10 H.P. bu drawbar at
  Üç tekerlekli tasarımı Özel
  Kısaca Massey tarafından ithal-Harris 1917 sırasında
  1915-1920 Minneapolis da Üretim
  Bu arada, Belfast, İrlanda, bir tamir garajında kardeşi ve kendi Garaj kurulması çalışma dışarı başlattıktan sonra, savaş Harry Ferguson için fırsat sundu. Mekanik şeyler verdiği faiz ve acil ihtiyaç U sonrasında çiftlik çıkış-İngiliz nakliye üzerinde tekne saldırıları artırmak için, ona çiftlikte traktör satmaya başlamak yol açtı. O, Waterloo Boy Modeli N, İngiltere ve Fazla olarak bilinen satış başladı. Daha sonra daha iyi ve traktör kullanmak için yollarla çiftçi talimat için İrlanda Kurulu Tarım ile bir işi kabul etti. Onun süre kırsal Ziyaret ve traktörler çalışmalarına gözlemci bu Ferguson Daha sonraları Ferguson Sistemi şeklinde çiftlik makine pazarında devrim olan fikirler geliştirmeye başladı.

  Ferguson daha sonra geliştirmeye başladılar için çok popüler Fordson Modeli F. Ferguson için çiftlik traktörleri dönüştürülmüş olduğunu Model T, ve daha sonra da onun Sistemi taşı olacağını üç nokta evlenmek, ve çalışmaya başladı daha sonra yeni bir traktör tasarlanmıştır ve uygular yeni bir takım özellikleri yararlanmak için uygular. O da bir koyu siyah boyalı olan Siyah Traktör olarak bilinir potansiyel üreticiler, yaptığı teknoloji göstermek için bu prototip traktör yaptı.
  Ferguson Kara Traktör

  Bu Ferguson Sistemin avantajları göstermek için Dahili

  Geri Kanada, Massey-Harris tekrar çiftlik traktör pazarına girmeyi denemek için hazırdı. Biraz ikinci girişim, hızla büyüyen sanayi kendilerini kurmak için daha iyi bir ücret olacak. Onlar hala bir düzenleme için kurulan traktör şirketi ile daha çok zaman ve gelişen tasarımları gider in-house üzerinde daha gelmek ve yeni şirket bu iş için seçilmiş olan Parrett Traktör Firma Chicago oldu istedim. Bir anlaşma ile 1918 yılında Massey-Harris, kendilerini ve kendi adı altında ve ihraç pazarları Kanada için pazarı traktör yaratacak varıldı. Üretim 1919 yılında Massey başlayan oldu-Weston, Toronto at Harris motor üretim fabrikası. Üç modelleri Parrett tasarımı dayalı ve Massey tarafından pazarlanmaktadır geliştirilen-Harris, MH 1, 2, ve 3 olarak. Satış sonrası keskin ve Parrett şirket kendisi reddetti ve Parrett tasarımlarının Üretim 1923 yılında iş 1922 yılında gittim son verecek. Tasarım artık sektörün rekabet oldu.
  Massey-Harris 1 (a.k.a. Parrett 12/25 in America)

  25 H.P. Buda maksimum dört silindirli motor
  Özel karakteristik büyük ön tekerlek
  Kadar, MH 2 yerini 1919 üretilen

  Massey-Harris 2
  Aynı vites oranları ve yağlama sisteminde küçük değişiklikler dışında 1 MH için
  MH 3 sürümü kadar Formatlar
  Massey-Harris 3

  28 HP sunmak için silindir çap ve felç Artan
  teslim 15 H.P. bu drawbar üzerinde
  Üretim 1923 zayıf satış nedeniyle sona erdi
  Bu ikinci başarısızlık traktör pazarına girmek için Massey içinde birçok arasında endişe neden-Harris ve acil planları iş yeniden girmeniz yapılmıştır. Savaş sonrasında tarım sektöründe ekonomik durgunluk aynı zamanda konumlarını ve kayıp için potansiyel oldukça büyük zayıf bir iş girerken gecikme onlara liderlik etti. Ve Massey geri kalan-Harris tarım ekipmanları ürün hala çok güçlü ve hatta daha büyük büyüme oldu. Ancak hızla artan traktör iş yakında bir traktör bölünmüşlüğüne kurmak için yenilenmiş destek liderliğindeki bir konumu kalmadan, kayıp satış.

  Ekonomi içindeki ilerleme ve traktör endüstrisinin sürekli genişleme şirket ile alanında kendilerini kurarak çalışmak için başka bir ortak arıyor başlaması neden oldu. Müzakereler Massey arasında başlayan Harris ve JI Kılıf takımyıldızı Eserler Firma Racine, Wisconsin 1926 yılında. Bu bir Jerome Case, çiftliği donanımları iş erken başarı artırın tarafından kurulmuş iki iş oldu. Diğeri J.I. oldu Kılıf batöz Firma, da Kılıfı adı altında traktör üreten oldu. Müzakereler sonunda JI bir kazanım yol açtı Kılıf takımyıldızı Eserler Massey-Harris tarafından 1927 yılında $ 1.3 milyon ve ödenmemiş borçlar 1,1 milyon dolarlık bir varsayım. Bu takımyıldızı Eserler elinde olan Kılıf adı için hakları batöz Firma için $ 700,000 için, Massey için çok iyi bir anlaşma-Harris yaparken geri satıldı. Bunlar önemli Amerikan pazarında ve ve popüler bir tasarım çiftçiler arasında bilinen dayanak elde nispeten küçük yatırım için. Ayrıca Massey-en son çaba traktör kendilerini establsih için Harris şirketi yardım ve Ford Motor Company's traktör bölünme fala bir gerileme oldu. Bu Fordson artık, hatta tüm Ford Amerikan traktör üretimi 1928 yılında sona erdi piyasaya hakim. Bu gelişme onlar gereken sadece açılış Massey-Harris verdi.

  MH için ödenen vardı Makine traktör ve Wallis aile varmış. Bu traktörler ve mükemmel yakıt verimliliği için ve ayırt edici U de bilinen olan traktör ve alt korumak için bir U-şeklindeki çelik çerçeve kullanılan kare inşaat. Bu Wallis 20-30 olan serisinin son ve en kısa sürede üretilen ve Massey tarafından dağıtılan-Harris, MH 20-30 gibi. Ve yakıt verimliliğini ek olarak, 20-30 motor ve drawbar kadar, bu güç çok verimli transferi teklif ile bir motor yaklaşık 35 HP, 27 HP hakkında yetenekli bu drawbar Üniversitesi'nde of Nebraska için testler göre vardı. Bu performans çok kendi sınıfındaki diğer traktör çoğu bu zamanda, Fordson Modeli N. Massey dahil üstün olduğu Harris bir pazar lideri olarak kurulmuştur.

  Massey-Harris 20-30 (aka Wallis 20-30, 20-30 Sertifikalı)

  Tepegöz vana 1050 rpm, 35 H.P. en fazla dört silindirli motor
  teslim 27 H.P. bu drawbar at
  Şanzıman iki ileri hızlarda teklif
  Özel ayırt edici U Çerçeve inşaat
  İsteğe bağlı güç kalkıştan
  Massey Produced by-Harris 1927-1930 kimden

  Küçük traktör, popüler 20-30 değiştirilmiş bir versiyonu için piyasanın büyüklüğü göz önüne alındığında Massey tarafından geliştirildi-Harris bu dizi bir teklif sağlar. MH 12/20 aslında 20-30 ama daha küçük bir motor ile aynı traktör oldu.

  Massey-Harris 12/20 (aka Wallis 12/20, Sertifikalı 12/20)

  24,16 H.P. Dört silindirli motor
  teslim 18/07 H.P. bu drawbar at
  Diğer tüm özellikleri 20-30 benzer
  1929-1930 üretilmektedir
  Bu arada, Massey at kalkınma çabaları-Harris şirket içinde ilk kez bir traktör tasarım odaklı taahhüt edilmiştir. Bu tasarım başka bir şirketten satın dayanmayan ilk traktör olacaktır. 1930 yılında Massey-Harris çok gelişmiş ve özellikleri diğer traktör başka yirmi yıldır maç wouldn't teklif Genel Amaçlı modelini duyurdu. Sorun, ancak, bu pazarda böyle bir tasarım için hazır değildi, ve çiftçilerin avantajları Genel Amaçlı sunduğu takdir etmedi. Bu, Büyük Depresyon ve salgını ile birleştiğinde, ve Genel Maksat mahkum proje başarısız oldu. İlk traktör tamamen Massey tarafından tasarlanmış Harris şirket içinde olarak başarısız oldu.

  Genel Amaçlı en önemli özelliği eşit büyüklükte tekerlekleri sayesinde dört tekerlek sürücüsünün kullanımı çekerek güç ve üstün çekiş daha iyi düzeyde sunuyordu.

  Massey-Harris Genel Amaçlı

  24,8 H.P. 1200 rpm, 226 GB. in Hercules motoru
  teslim 19,9 H.P. bu drawbar at
  Ölçüsü tekerlekleri sayesinde dört tekerleği sürücü
  İletim üç ileri hızlarda teklif
  İsteğe bağlı güç kalkıştan
  1930-1936 üretilmektedir
  Bu Wallis 20-30 çok Massey Harris için başarılı ve karar olduğunu, MH 25 sürüm ile makine yükseltme yapıldı. Bu Massey-Harris 25 1200 rpm motor hızını artırarak kazanmış ve daha fazla güç özellikli üç ileri hızları, bu 20-30 bir gelişmiş özellik sunuluyor.
  Massey-Harris 25
  Resmin gerçek boyutunu görmek için bu çubuga tiklayin.

  40 H.P. maksimum 1200 devir / dak 4 silindirli motor 20-30 MH benzer
  Geliştirilmiş vaporizatör ve yanma odası
  Şanzıman üç ileri hızlarda teklif
  1931-1938 üretilmektedir
  MH 12-20 gibi büyük 20-30 ve MH 25 olarak başarılı olmak, ancak kanıtlanmış hadn't hala küçük traktör bu Massey-Harris yararlanmak için tespit edilmiştir için çok büyük bir pazar oldu. 1936 yılında, iki traktör küçük tarımsal ekipman pazarı için önceki modele dayalı yayımladı. Bu pili ve Challenger aynı sistemlerin en paylaştığınız Challenger bir rowcrop stili makinesi olduğunu, ilk bir Massey-Harris hiç yayımlanan vardı. Yeni traktör de dört hızlı şanzıman, ve 12/20 bir karşılama değişiklik katıldı.

  Massey-Harris pili

  27 H.P. 4 silindirli motor
  teslim 17 H.P. bu drawbar at
  Massey-Harris Challenger
  Pili bir rowcrop tasarım dışında Özdeş
  Kadar tasarladığım 1936-1938 üretilmektedir
  Ferguson ise, sonunda onunla bu eki ve kontrol uygulamak kendi sistemini kullanan bir traktör üreten çalışmaya David Brown ikna etti. Huddersfield yılında İngiltere'de makineler, yeni traktör üretmek için yeni bir şirket kurulması orijinal Siyah Traktör ve temel olan Ferguson-Brown A, veya bazen sadece Ferguson A. başlatılan 1936 yılında adı, makine David tarafından üretildiğini Kahverengi şirket ve Ferguson tarafından pazarlanmaktadır. Ancak İngiltere ile bu makineleri satılan olmanın bir pazar uzun Ford ve Fordson ve hala tarafından Depresyon en sardı içinde hakim, bu nedenle satış muhteşem az verilmiştir. Bu Ferguson traktör ve sonra daha fazla ödeme yapmayı sahip olasılığı tüm yeni satın almak için makinelerin kullanım için uygular çok sayıda kurulmuş çiftçiler için daha fazla satış zarar çekici değildi. Ne zaman David Brown denemek ve Ferguson ile karşı satış geliştirmek tasarım değişiklik yapmak istedim, iki şirket dışında kayması başladı.
  Ferguson-Brown A (a.k.a. Ferguson A)

  20 H.P. 4 silindirli motor
  Orijinal Siyah Ferguson Traktör dayanarak
  Bu Ferguson Sistemi eki ve kontrol uygulanması ve kullanılan
  Özel üç dişli
  1936-1938 üretilmektedir

  Olarak Kahverengi öncesinde Ferguson's itiraz üzerinde yaptığı değişiklikler ve Ferguson ile gitti Dearborn için Henry Ford ile ziyaret gittim 1938 yılında, ilk Ferguson traktör yapımı sadece iki yıl sonra anlaşma yoluyla düştü başlamıştı. O Brown İngiltere ile inşa edilen makineleri ile Silahlı, iki onların tazminatı anlaşma ile Ford bir traktör tekrar Ferguson Sistem ve Ferguson kullanarak yaratacak için, makineleri pazarında da geldi. In 1939, after a hastened piece of development work, the first Ford tractor using the new implement system was launched as the Ford 9N.

  Massey-Harris, bu arada, yine bir çaba Makinenin satış artırmak için bir hayal kırıklığı Genel Amaçlı güncellendi. Şimdi bir seçenek olarak gazyağı ile, gelişmiş vaporizatör ve isteğe bağlı bir sanayi modeli ile, Genel Amaçlı dört Jant Sürücü, bariz bir pazarlama girişimi traktör en benzersiz özelliği dikkat odaklama değiştirildi. Yine de, 1936 çiftçiler için iyi bir yıl veya ekonominin bir bütün olarak ve zaman pazar değil tam dört tekerlek sürücüsünün avantajlarını anlamak vermedi. Yeni traktör neredeyse hemen olarak zayıf satış nedeniyle yayımlanan durdurulmuş olur.

  Ve pili ve Challenger, Massey serbest bırakılması sonrası Harris yeni bir görünüm ile devam etmeye karar verdik iki yıl. Daha yuvarlak eğrileri özelliği olan pili ve Geliştirilmiş pili değiştirildi. Gazyağı da yeni modellerde benzin ek bir seçenek olarak sunulur oldu. Her iki traktör gücü de önemli ölçüde ve benzin motorunun kemer iş için kullanılacak bir özel yüksek güç modu için izin verilen yeni bir İkiz Güç özelliği yükseltilmiştir. Bu makineler H.P. 37 teklif ve 26 H.P. Kemer üzerinde. Bu pili şimdi de bir meyve bahçesi sürümüne sahip. Kadar bütün Massey-Harris hattı tamamen bu aslında dizayn edilmiştir makineleri içi ile revamped olacak bu makinelerin 1938 sırasında üretilen olacaktır. Massey-Harris yeniden Genel Amaçlı kaçışma bu yana ilk kez kendi tasarımları pazar çalışırken oldu.

  İlk modeli Massey tarafından yayımlanan-Harris, ve bu büyük ölçüde, İkinci Dünya Savaşı ile traktör bölümü taşıyan sorumlu olacağını, MH 101 oldu. , Senior, Junior, normal olarak, mevcut ve Süper çeşitleri, bu modelin en belirgin özelliği Chrysler gelen büyük altı silindir kamyon motoru oldu. Farklı seçenek ve özellik setleri ile 101 dayalı diğer modelleri çeşitli de sırasında yayımlanan geç 1930 ve erken 1940's. MH 102, 201, 202 ve 203 her 101 türevleri savaş yoluyla piyasaya edildi.

  Massey-Harris 101 / 102 / 201 / 202 / 203

  MH 101 and MH 102 available in standard, super, senior, and junior versions
  Six cylinder engines available on many models, including a Chrysler 6 cylinder on 101
  Twin Power was an option for these machines
  MH 101 Produced from 1938-1946
  MH 102 Produced from 1939-1946
  MH 201 Produced in 1940, MH 202 in 1941
  MH 203 Produced from 1940-1947

  Çiftliği donanımları pazarının alt sonuna yeni satır olarak da göz ardı edilmez. Bu kapasite içinde pili ve Challenger Değiştirilmesi, MH MH 81 ve 82 olan, çok, MH 101 ile, tasarım gibi çok benzer ve bazı özellikleri ve seçenekler çeşitlendirilecek edildi. Ve hatta küçük traktör pazarı, Massey-Harris hedef için bir anlaşma Genel, küçük bir traktör ve Cleveland Traktör tarafından üretilen dağıtmak için imzaladı. Genel Massey ile satılacak oldu-seçmek alanlarda Harris bayiler. Anlaşma başarısızlık değil uzun sonra yapıldı, ancak, ve bitti küçük Genel Massey çok başarılı olup çıkmak değildir-Harris. Ama düşük uç piyasa için, savaş sonrası yıllarda elde ederdiniz.

  Massey-Harris 81 / 82

  Popüler MH 101 küçük versiyonları olarak tasarlanmış
  MH 81 1941-1948 üretilmektedir
  MH 82 1941-1946 üretilmektedir

  Genel

  17 H.P. Hercules motoru
  Olan Cleveland Traktör Firma Produced by
  Massey tarafından dağıtılmaktadır-Harris 1939-1941 bazı alanlarda

  Diğer traktör ve üretim şirketleri, savaş ve salgın gibi tüm çaba olarak geliştirilmektedir imalat yeterince mevcut ekipman bir savaş talep-ekonomi seferber karşılamak üzere odaklanmış yeni tasarımlar engelledi. Ama savaş, Massey-Harris sonunda yeni tasarımlar bir dizi ile birlikte geldi. Bu noktaya kadar 1953 yılında Ferguson ile birleşmesi, modeller tüm önemli kesimleri kapsayan geniş bir aralık, bir 10,3 HP aralığında tanıtılan Gönderen Midilli için çok daha önemli 52 ile H.P. MH 55. En çok yeni modelleri ile de orta menzilli MH 44 olan Massey-Harris en büyük gücü in yeni satır yukarı yapma hangi vardı pazar olduğunu Pony, MH 20, MH 22 olacağını popüler, MH 30, MH 44 ve MH 55 olan çeşitli konfigürasyonlarda teklif edilen, model numaraları, makinenin göreceli güç ima ile. MH 744 ve altında, MH 44 üretilen ve Avrupa'da pazarlanan adı. MH 21, 23, ve sınırlı I run-162 erken 1950 in çizgi yeniden serbest bırakıldı.

  Ve Massey Harris hattının düşük sonunda ciddiye Ferguson Sistemi zarar oldu traktör bu Ford, ve daha sonra Ferguson kendisi üretme ve pazarlama donatılmıştır. Bu sistem şirket teklif verebilecek bir şey daha iyi olduğunu, temiz ve çalışmalar yapılmıştır bu tehdide yanıt vermek için bir teknoloji geliştirmek. Derinliği-O-Matic ve diğer girişimleri bu açığı köprü, ancak başarısız olduk. Bu Massey için bir şanstır-Harris bu onun Ferguson traktör iş satmaya arıyordum birlikte yaptığı patent ve teknoloji veya satış ile kesinlikle devam edeceğini çekmek için.

  Massey Harris Pony, 20, 22, 30, 44 / 744, 55, 21, 23, I-162

  Massey bir çeşitli Harris motorları tasarlanmış Özel
  Dizel motorlar bazı durumlarda Perkins P6 motor ile kullanılabilir
  Massey-Harris 44 en-yeni satır traktör satış oldu
  Model numaraları her Traktör göreceli güç öneririz
  MH 20 1946-1948 kimden, MH 22 1948-1952 kimden Üretim Üretim
  MH 30 1946-1955 kimden, MH 44 1946-1954 kimden Üretim Üretim
  MH 55 1946-1954 kimden, MH 21 1952-1953 kimden Üretim Üretim
  MH 23 1952-1956 kimden, 1953 yılında Üretim I-162 MH Üretim
  Geri Dearborn at tüm iyi olarak Ford ve Ferguson arasındaki ilişki oldu. Ferguson bu Ford'un İngiliz Bölümü Ferguson Sistemi ile bir model üretmek için çöp devam ve kızgınım o planları kendi traktör Ford karşı İngiltere rekabet geliştirmek için bu durum adresi. 1946 yılında, Ferguson, Standart Motorlu birlikte, TE-20 direkt olarak yeniden tasarladık Fordson E27N büyük rekabet için çalışma başlattı. Ferguson bu sistemin en güçlü zaten Amerika içinde 9N ve revize 2N ile gösteri olduğunu, ve TE satış-20 çok başarılı olduğunu, sonunda displacing Ford uzun kendi egemenliğinde olduğunu bu pazarda en üst sırada.
  Ferguson TE-20 / TO-20 / TO-30

  20 H.P. 4 silindirli motor
  TO-30 H.P. 30 teklif güç
  Sunulan dört hızları
  Yaklaşık TE aynı durum
  Amerika'da İÇİN TE modeller Avrupa üretilen,
  TE-20 1946-1954 Coventry, İngiltere'de üretilen
  TO-20 1948-1954 Detroit in Formatlar
  TO-30 1951-1954 Detroit in Formatlar

  Ne zaman Ford Ferguson ile Amerika'da Henry Ford ölümü sonrasında, 8N bağımsız başlatma kırdı, Ferguson bu yıl uzatmak bir dava açtı. Bu konular eski tazminatı anlaşma civarında oldu ve mevcut Ferguson patent yeni 8N tarafından ihlal olmak. Bu arada, Ferguson ve Amerika'da geniş bir dağıtım şirketi vardı bu su o satışı için distribütörler aracılığıyla yaptığı TE-20 traktör ithal tutmak planlıyor, ve Amerikan pazarı için traktör üretmek için üretilmiştir. Bunlar makineye, onun Avrupa tasarımlar ise başvurulan olacağını TE edildi. 1948 yılında TO-20, tamamen TE dayanan 20 başlatma, bir traktör yakında birlikte TO-30 ile önemli bir başarı kazandı, 1951 yılında olan HP 30 teklif çok Ford karşı pazar payı edinmede başarılı olduğunu başlattı.

  Ancak Ferguson büyük bu noktada elde, ve o üretim ayrıntılarını ele sevdim hiç yerine, mühendislik ve pazarlama tercih işin yönleri. Başbakan, traktör üreten ve gelecekte de onun adını taşıyan bir şirket, ve baktım ki Şirket Massey-Harris oldu. 1953 yılında bir anlaşma $ 16 milyon, Massey-Harris değer olarak Ferguson şirketi satın aldı ve kendi adını Massey-Harris-Ferguson olan Massey için kısaltılmış oldu Ferguson. Tarımsal ekipman pazarında yeni bir Titan oluşmuş oldu.

  Her zaman sorunlar sunar iki büyük şirketleri ve bu sorunların Birleşme yeni Massey Ferguson olarak belli oldu. Her iki şirket, düzgün bir geçiş zor yapılan geniş bayi ağları ve geniş bir ürün yelpazesi yanı sıra bireysel mühendislik bölümleri vardı. Önce ürün ve birleşik olabilir organizasyon empoze olabilir bir kaç yıl aldı. Bu arada, her iki marka adları ve 30 üzerinde yaşamış olan daha güçlü TO-35 ile 1955 yılında güncellendi ve de MH 50 olarak yayımladı. 1956 33, 44, ve 55 güncellendi ve akıllıca adını ve 333, 444 ve 555 gördüm. Bu Ferguson F40 olan Ferguson serisinde için üç tekerlekli bisiklet traktör olarak sunulur oldu.

  1957 yılında, Başlangıç ve 1958 kadar tamamlanması, yeni modeller ve Massey Ferguson yerine bu Massey Ferguson traktör adı kullanılan Harris. The MF 25, MF 35, MF 65 ve MF 85 sonlarında 1950's in haddelenmiş edildi. Modeller çok çeşitli Bu noktadan, onların sayıları da göreceli güç ve ürün yelpazesi yer öneren From, MF 90 çeşitli büyük çiftliği donanımları pazarı için teklif's başlatıldı. Şirket ciddi boyutta ve tüm farklı pazarlar için sunulan modeller, daha sonra en büyük traktör şirketi haline geldi. 1993 yılında Massey-Ferguson, (bu) AGCO tarafından satın alınmıştır, şirketin bağımsızlığının biten ve şirket adı değişti. Bu Massey Ferguson adı ve Massey Ferguson traktör çiftçi, hayır üzerinde yeni şirket ve ürünler uzun süre canlı şüphe ve modern traktörleri bir teknoloji gerekli anlayışlı ve verimli bir Amerikan tarım vermeye devam.

 2. #2
  Acemi Üye italyancakur Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  Apr 2015
  Mesajlar
  52
  Tecrübe Puanı
  41

  Tanımlı Ce: Massey Ferguson Tarihçesi - Massey Ferguson Hakkında

  güzel teşekkürler

 3. #3
  Acemi Üye koltukyikama Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  Aug 2015
  Mesajlar
  54
  Tecrübe Puanı
  32

  Tanımlı Ce: Massey Ferguson Tarihçesi - Massey Ferguson Hakkında

  güzel teşekkürler

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Ferguson'dan müjde!
  By eJhem in forum Besiktas
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-23-2009, 11:00
 2. Alex Ferguson'dan Madrid'e
  By onac in forum Avrupadan Futboll
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-26-2008, 01:21
 3. Ferguson'un 7 kupa hayali
  By Reflex. in forum Avrupadan Futboll
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-21-2008, 15:16
 4. Ferguson oyunu bozdu
  By Reflex. in forum Avrupadan Futboll
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-19-2008, 10:59
 5. Ferguson`un şeytanları
  By hayalet_0312 in forum Avrupadan Futboll
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-31-2007, 08:53

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375