+ Konu Cevapla
2 / 6 Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
6 den 10´e kadar. Toplam 28 Sayfa bulundu

Rüya tabirleri

 Hanımların Yeri Katagorisinde ve  Rüya Tabirleri Forumunda Bulunan  Rüya tabirleri Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #6
  Süper Üye Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Bulunduğu Yer
  Baktabul
  Mesajlar
  289
  Tecrübe Puanı
  918988

  Tanımlı

  EKMEK- Bir varlığa erişeceksiniz. Bir yerden para, iyi bir haber, kıymetli bir hediye bekleyebilirsiniz. Ekmek yedirmek iyilik yapmaktır. Çok ekmek görmek ömrün uzun olacağına hastanın kurtulacağına işaret olur.

  EKMEKÇİ- Rüyada ekmekçi görmek eve bereket geleceğini, ekmekçi atlı ise daha büyük bir nimete erişileceğini anlatır.

  EL- Bir kadının rüyasında kendi ellerini beğenmesi, herkesten çok hoşuna giden erkeğin aşkını kazanacağını gösterir. Başkasının ellerini tuttuğunu görürse, yakışıksız hareketlerde bulunmamağa çok dikkat etmelidir. Bir erkeğin ellerini öpmesine müsaade ederse, arkadaş zannettiği kimseler tarafından hakkında dedikodu edilecektir.

  ELBİSE- Rüya görenin kendisinde yoksa siyah elbise daima sıkıntı geleceğini, beyaz elbise feraha çıkılacağını, sarı elbise hasta olunacağını, kırmızı elbise bir ayıp veya hata yapılacağını anlatır. Yeşil elbise de murada erme işaretidir.

  ELMAS- Rüyasında kendisine herhangi bir biçimde elmas verildiğini görmek genç bir kız için çok iyidir. Mevki sahibi ve zengin bir kimse ile evleneceğini gösterir. Bekar bir erkek rüyasında sevgilisine elmas verdiğini görürse eşini seçerken çok dikkatli davranmalıdır. Bir sosyete çiçeğinden ziyade bir ev hanımı almağa bakmalıdır. Elmaslar takmış olduğunu gören kadın veya erkek dost zannettikleri bir kimse ile aralarında nahoş hadise geçmesine hazır olmalıdırlar.

  EL SIKMAK- Sizden aşağı seviyede bir kimsenin elini sıktığını görürseniz, sevdiğiniz kimse bir kimsenin elini sıktığını görürseniz, sevdiğiniz kimse size nezaketiniz ve doğru sözlülüğünüz yüzünden büyük bir kıymet verecektir.

  ELDİVEN-
  Bir çift eldiven bulmak ya bir evlenme veya yeni bir aşk habercisidir. Eğer eldivenler sağlam ve temizse veya yepyeni ise ifade ettiği şey çok iyidir; eğer eski ve yıpranmış ise yine fena değildir ama yeni olduğu zamanki kadar iyi değildir. Eldivenini çıkardığını gören kimse ya aşkta, ya işinde bir zarar uğrayacaktır.

  EŞEK- Eşekten düşen hasta olacaktır. Eşeğe binmek fakir, yoksul bir adamdan bir yardım, bir fayda görüleceğini anlatır.

  ET- Çiğ ve parça etler görmek acıklı, kötü hadiselerin olacağını haber verir.

  ETEKLİK- Genç bir kadının elbisesinin altında hışırdayan bir etek, giyenin çok serbest tabiatı yüzünden aşkta zarar göreceğini gösterir. Elbisenin altından eteğinin sarktığını gören kız sevgilisinin kendinden yüz çevirmesine sebep olacak bir hareket yapacak ve buna çok pişman olacaktır. Rüyasında bir erkeğin böyle bir eteklik görmesi, kadınlara karşı daha nazik davranması lazım geldiğini, aksi takdirde sevdiği kızın gözünden düşeceğini bildiren bir ihtardır.

  EV- Ev yapmak evlenmeğe, aile kurmaya, iyilik yapıp sadaka vermeğe, evi yıkılır görmek ailede bir felakete delildir. Bilinmeyen bir eve girmek, bir kötülüğe uğramaktır.

  EVLENMEK- Bir kadının evlendiğini görmesi, bilhassa bu kendisine bir heyecan, bir zevk vermişse, aşkta sukutu hayale uğtayacak demektir. Fakat çok mesut bir gelin olduğunu ve bundan müthiş bir zevk aldığını görmesi aşık olan bir kadın için hayırlıdır.

  EVLİLİK- Evlilik hayatında mesut olmadığını gören kimse, büyük müşkülata sebebiyet verecek bir macera geçirecektir. Mesela güçlükle yatıştırılacak bir aile rezaleti filan gibi. Bir kadının zengin ve nazik bir kimse ile mesut bir şekilde evli olduğunu görmesi hayırlı bir alamettir.

  FAL- Rüyasında fala baktırdığını gören bir genç kadın kısa bir müddet sonra birbirine rakip iki talipten birini kabul etmek zorunda kalacaktır.

  FARE- Fare görmek hayırsızdır. Fare öldürmek hayır işlemektir. Fare tutmak kısır bir kadınla sevişmeği bildirir.

  FINDIK- Haram mal, haksız kazançlar olarak tabir edilir.

  GAZAL- Bu hayvanın sendelediğini veya düştüğünü görmek, aşkta veya iş hayatında başarabileceğinizden çok üstüne göz dikmişsiniz demektir.

  GELİN- Rüyada gelin görmek saadet müjdecisidir, fakat eğer gelin ağlıyor görülürse, rüyayı görenin kayın peder veya kayın validesi ile arasında can sıkıcı hadiseler geleceğini gösterir. Rüyada gelin olmak seneden seneye alınacak bir mirasa konmağa, gelini öpmek kavga ettiğiniz bir kimse ile karşılaşacağınıza, kendi karınızı öpmek sizi üzen bir meselenin iyi bir neticeye bağlanacağına işarettir. Bir gelin buketi yakalamak, bekar kimsenin o sene içinde evleneceğine, kızkardeşleri ile bir gelin alayı görmek, hem maddi vaziyetinin, hem de gönül işlerinin iyi bir şekilde değişeceğine işaret eder. Beyaz elbiseli ve duvaklı bir gelin mesut bir evlilik hayatı, seyahat kostümleri giymiş bir gelin ise, pek kısa bir zamanda mühim bir karar vermek zorunda kalmanızın muhtemel olduğunu gösterir.

  GELİNCİK- Evleneceği kızı incecik bir gecelikle gören erkek, onun kendisine karşı sevgisinden ve hayat hakkında masum olduğu kadar mantıki düşüncelerinden emin olmalıdır.

  GEMİ- Rüyanızda bir gemide bulunuyor ve pek yakın olan karaya çıkamıyor, deniz üstünde hareketsiz kalıyorsanız başınıza büyük bir sıkıntı gelecektir. Gemiden çıkmak selamet işaretidir. Uğraştığınız bir işiniz olacak demektir.

  GÖĞÜS- Eğer bir kız rüyasında sevgilisinin veya herhangi başka bir erkeğin gizlice yarı açık göğsüne baktığını görürse kendisine yapılacak aşk gösterilerine karşı tetikte bulunmalıdır. Bekar bir erkeğin bir kadın göğsü görmesi mesut bir evlilik yapacağına; evli bir erkeğin bu rüyayı görmesi ise karısının beklenmedik bir yerden mal ve mülke konacağını gösterir.

  GÖK- Yere uzanıp tam tepenize gelen göğü seyrettiğinizi görmek seçtiğiniz eşle mesut olacağınızı gösterir.

  GÖKKUŞAĞI- İçinde gökkuşağı görülen bir rüya aşık olanlar için saadet habercisidir.

  GÖL- Ufacık bir bataklıktan biraz büyük, soğuk yüzlü bir göl gören sevgililer maceralarının az zamanda sona erdiğini göreceklerdir. Etrafı ağaçlarla süslü, içine yaprakların gölgesi aksetmiş bir göl görmek ise kendinizi aşık zannettiğiniz kimseden yakında bıkacağınızı gösterir.

  GÖZ- Aşık olan bir kimse rüyasında kocaman bir insan gözü görürse aşkında kendisine bir rakip olacak demektir. Eğer mesut bir evlenme yapmak istiyorsa attığı adıma dikkat etmelidir.

  GÖZLÜK- Sevgilisinin gözlük taktığını gören bir kız için bu rüya aralarında her şeyin biteceğine alamettir.

  GÜL- Rüyada gül görmek iyi haberlere, ferahlığa delildir. Gül toplayan amacına erişir. Kırmızı gül para, sarı gül hastalık işaretidir.

  HAKİM- Güler yüzlü hakim hoşnutluk, çirkin yüzlüsü sıkıntı getirir.

  HALLAÇ- Rüyada hallaç görmek yolculuğa işarettir.

  HAMAM- Kendisini hamamda gören bir sıkıntıya girecektir. Hamamda elbise ile yıkanmak da sıkıntıdır.

  HARP- Bir kızın sevgilisini harbe giderken görmesi, onun hakkında fena bir şey işiteceğine işarettir.

  HAREM- Şarklı bir hükümdar veya herhangi nüfuzlu bir adamın hareminde olduğunu görmek bir kadın için hayra alamet değildir. Yakın bir istikbalde hareketlerine çok dikkat etmesini icap ettirecek bir olay meydana gelecektir. Fesatçı ve gelişi güzel edinilmiş ahbaplıklara karşı bu rüya bir ihtardır. Bu haremde gözde olduğunu görmek ise, peşine birçok havai ve saçma sapan karakterli erkeklerin düşeceğine işarettir.

  HASRET- Bir erkeğin kendisini hasretle andığını gören kız yakında beğendiği bir erkekten evlenme teklifi alacaktır.

  HAVUZ- Etrafı yassı taşlarla çevrilmiş, içinde nilüferler olan temiz berrak bir havuz sükunet ve memnuniyet alametidir. İçinde kadınların ve erkeklerin yüzdüğü bir yüzme havuzu ise, çoktan unutulmuş bir sevgiliden haberin göstergesidir.

  HEDİYE- Bekar bir kadının rüyasında pahalı ve güzel hediyeler alması hayırlı bir evlilik yapacağına, zengin ve mesut olacağına delildir.

  HELVA- Rüyada helva görmek helal malın ele geçeceğini anlatır.

  HENDEK- Hendeğe düşerseniz kendinizi sakınınız, haksızlığa uğrayacak, hakaret veya fenalık göreceksiniz.

  HAVUÇ- Rüyada havuç yiyen kimse üzerine aldığı her vazifede, evlilik hayatına veya babalık vazifeleri de dahil olmak üzere, başarılı olacaktır. Zira o yaradılışta bir insandır. Yabani havuç yediğini gören kimse eğer aşıksa kedere uğrayacak demektir. Eğer yememiş, sadece görmüşse mana yine aynıdır.

  HEYKEL- Eğer görülen heykel mermerse sevgiliniz tarafından size karşı uzun bir bekleme dönemine hazırlanınız. Sevgilisinin bir heykeltraş olduğunu gören kadına bir çok ödüller verilecek veya zengin ve mevki sahibi kimseler peşine düşecektir.

  HİDDET- Sevgililerini büyük bir hiddet içinde gören bekar kimseler, muhtemel olarak ufak tefek meseleler yüzünden kavga edeceklerdir.

  HIYAR- Vaktinde görülür veya yenilirse neşeye, vakitsiz büyükçe bir üzüntüye delil olur.

  HOROZ SESİ- Rüyada horoz sesi duymak erken bir evlilik ve çok miktarda parayı gösterir.

  HURMA-
  Bu meyvayı yemek kendi grubunuz içindeki kimselerden bazıları arasında evlilik olacak demektir. Evlenenlerden biri siz olabilirsiniz.

  IŞIK- Elde ışık gezdirirseniz iyilik yapacaksınız. Fenalıklardan uzak kalacaksınız. Işık yanında bulunmak kız veya erkek evlada sahip olmağa veya torun sahibi olmağa, ailede bir doğum delilidir.

  İÇKİ- Rüyada şarap, rakı yada alkollü bütün içkileri içmek, içenleri görmek, bu içkileri üstüne dökmek daima sürekli sıkıntıların işareti sayılmaktadır.

  İHTİYAR- İhtiyar görmek rütbeye erişmektir. Genç adamı ihtiyar görmek o gencin hastalanacağına işaret sayılır. Fakat iyi olur.

  İMAM- İmam görenin itibarı yükselir.

  İNCİR- İncir görmek bereket, kazanç, hediye, vakitsiz yemek yakın bir evlenme işaretidir.

  İP- Her çeşit ip yola, yolculuğa, haber veya mektuba delil olur.

  İPEKLİ- Rüyasında eski ipeklilerden yapılmış elbiseler gören bir genç kız zengin fakat ihtiyar bir adamın evlenme talebi ile karşılaşacaktır.

  İS- Sevgililer, karı koca veya arkadaşlar arasında kavga ve dargınlığı gösterir.

  İSKAMBİL- Sevgilinizi iskambil oynarken görmeniz, onun çok iyi bir insan olduğunu gösterir. Fakat eğer siz kendinizi iskambil oynarken görürseniz, aşkınızda bir hata yapmak tehlikesinde bulunuyorsunuz demektir. Ama eğer elinizdeki kartların ekseriyeti kupa ise mesut bir evlilik yapacaksınız.

  İSTİRİDYE- Rüyada istiridye satın aldığını veya sattığını gören kimse bir eş bulmak için yaptığı teşebbüslerde dikkatli hareket etmelidir. Bu aynı zamanda servet elde etmek isteyenler için de aynı manayı taşır.

  İŞEMEK- Sıkıntıdan kurtulmaktır.

  İŞÇİ TULUMU-
  İş tulumu giymiş bir erkek gören kadın sadakatsizlikte bulunmak tehlikesindedir. Kendisini iş elbisesi ile görürse, bu onun lüksünü temin edebilecek bir adamdan ziyade iyi vasıfları için seveceği bir adamla evleneceğini gösterir.

  İŞKENCE- Bir kimseye işkence yapıldığını gören ve o kimseye yardım etmek isteyen kadın veya erkek sevgilisini elinde tutabilmek için büyük bir gayret sarfetmek zorundadır.

  JARTİYER- Jartiyer kaybeden bir kızın sevgilisi daha yakışıklı ve zengin bir adamı kıskanacaktır. Rüyasında jartiyer gören evli bir erkek adımlarını dikkatli atmalıdır. Havai ve boş arkadaşlarla bir arada bulunmaktan sakınmalıdır. Jartiyerinin sevgilisi tarafından iliklendiğini gören bir kız her türlü iftira ve dedikoduya rağmen sevgilisinin itimat ve sevgisine sahip olacaktır.

  JOKEY- Rüyasında bir jokey sevgilisini veya arkadaşı olduğunu gören bir genç kızın sevgilisi hilebazlıkla, fena bir şekilde fırsattan istifade edecektir.

 2. #7
  Süper Üye Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Bulunduğu Yer
  Baktabul
  Mesajlar
  289
  Tecrübe Puanı
  918988

  Tanımlı

  KADIN- Rüyada kadın görmek boş işlerle uğraşılacağını gösterir.

  KALÇA- Bir erkeğin rüyasında şehvet uyandırıcı kalçalara sevgilisi tarafından bakması karısı veya hayali bir suçla itham edileceğine işarettir. Kendi kalçalarını güzel bulduğunu gören bir kız ise sevgilisi tarafından hüsrana uğratılacaktır.

  KALEM- İlim ile uğraşılacağını gösterir.

  KAMA- Kama veya o biçimde bir cisim gören sevgililer birbirlerinden ayrılmak tehlikesine maruzdurlar.

  KAN- Kendi kanını akan gören namuslu, temiz bir insan gamdan uzaktır. Kolundan çok kan aktığını gören hasta iyi olacaktır.

  KANARYA- Rüyada bu kuşun öttüğünü duymak sevginizde çok büyük bir saadet ifade eder. Bu hem evli hem de bekarlar için aynıdır. Hatta bu rüya görüldüğü zaman vaziyet aksi dahi olsa.

  KAPI- Bir evin kapısını yıkılmış görmek ev sahibine bir sıkıntı veya zarar geleceğini anlatır. Eski bir kapıyı yeni görmek evleneceğine, veya yakınlarından birinin evleneceğine işaret sayılır.

  KAPLAN- Düşmandır. Bir insan tarafında hakarete uğranılacak veya malca zarar görülecektir.

  KAR- Sıcak bir evde oturup pencereden bir kar fırtınası seyretmek aşkınızın samimi karşılık göreceğini bildirir. Eğer kar taneleri iri iriyse, eşiniz zengin ve cömert bir kimse olacaktır. Eğer taneleri ufak ve toz gibi ise, bu saadete ermeden evvel bir mücadeleye işarettir.

  KARANLIK- Umumiyetle sıkıntı, felaket, yakın bir hastalık işaretidir. Karanlıktan kurtulmak selamete alamettir.

  KARINCA- Dedikodu, münakaşa, aile geçimsizliğine delil sayılır.

  KARNABAHAR- Bu sebzenin rüyada görülmesinin genç kızlardan başka kimse için aşka ait bir manası yoktur. Bunu bahçesinde gören genç kızlar ise dışarıdan gördükleri, muhtemel olarak ailelerinden gördükleri baskı neticesi evleneceklerdir.

  KASA- Rüyada bir kasaya sahip olmak, aşkımızı alakadar eden güçlükleri yeneceğinizi gösterir.

  KASAP- Keder verici bir adamdır. Eleri kanlı, et kesen bir adam görmek, bir adamdan acıklı haberler işitileceğini anlatır.

  KATIR- Katır umumiyetle tatsızlık işaretidir. Çıplak katıra binenin çocuğu olmayacağını söylerler.

  KAVAK- Hafif bir yaz meltemi ile sallanan bir kavak ağacının altında sevgilisi ile durduğunu gören kız zengin, yakışıklı ve sadık bir sevgili hususundaki hayallerinin hakikat olacağından emin olabilir. Yaprakları dökülmüş bir kavak görmek ise sevgililere hiçbir hayır getirmez.

  KERPİÇ- Ticarette kazanma, mal biriktirme işaretidir.

  KIRMIZI- Kırmızı mendil, kırmızı eşya husumetin işaretidir. Mevcut bir düşmanla mücadele edilir. Ondan bir zarar veya acı söz gelir.

  KIYMA- Üzüntüdür, kederdir.

  KIZAK- Bir kızak görmek ve kızağa binmek aşkta hüsran demektir. Eğer kızak devrilirse, bu hayırlı bir şey olarak görülmelidir, zira yanlış bir tavsiyeye uyarak yapacağınız bir hareketi evvelden haber vererek belki de önlemiş olur.

  KİREMİT- İftiraya, hakarete uğranılacağına küçük bir sıkıntıya düşüleceğine işaret sayılır.

  KİRPİ- Rüyada bir kirpinin dikeninin bir kızın veya erkeğin canını acıtması memnuniyetsizlik göstergesidir. Aynı zamanda o kimse artık aşk macerasına son vermek arzusundadır.

  KOCA- Eğer bir kadın rüyasında kocasının kendisini terk ettiğini görürse kocası ile kavga edecek demektir. Fakat bazı beklenmedik hadiseler dolayısıyla barışacaklar ve iş mesut bir neticeye bağlanacaktır.

  KOKU- Rüyada hoş kokular satın alan bekar evlenir veya nişanlanır. Evliler mala konar. Koku sürünmek hayırlıdır.

  KOMBİNEZON- Güzel esmer bir kadını kombinezonu ile görmek hem aşkta hem de maddi vaziyette iyi şansa alamettir. Eğer kombinezon giymiş olan kadın sarışın veya kızıl saçlı ise, bu rüya evlenme planlarınıza zarar verecek suikastları bildirir bir ihtardır.

  KORSAN- Bir erkeğin rüyada korsan olduğunu görmesi, evlenme teklif edeceği kadın tarafından kabul edileceğini gösterir. Sevgilisini korsan olarak gören bir kız, sevgilisi aşkına layık olduğunu ispat edinceye kadar çok temkinli hareket etmelidir.

  KOYUN- Daima hayır getirir. Koyun kesip etinden yemek mal bakımından ziyana girileceğini, birinden zarar görüleceğini, kasaptan kesilmiş et getirmek evde kavga olacağını anlatır.

  KÖMÜR- Rüyada kömür görmek sıkılmağa veya yakın akrabaya bir sıkıntı geleceğine, kederlenileceğine işarettir.

  KURAN- Rüyada kuran gören muradına erer. Kuran okuyan sevap kazanır.

  KURBAĞA- Azap işaretidir. Ruhen acı çekilecektir.

  KURBAN- Rüyasında kurban görenin yaptığı bir haksızlığı gidermesi gerekir. Büyüklere karşı bir hatası varsa özür dilemeli, küçüklere kötü muamelesi olmuşsa gönül almalıdır. Kurban kesen borcunu öder veya ödemelidir. Hasta ise kurtulacaktır. Hasta rüyasında kurban keserse hemen bir adak adamalıdır.

  KURDELE- Bir kadının rüyasında elbisesini veya çamaşırlarını kurdelelerle süslediğin görmesi kısa bir zamanda ciddi fikirli bir gençten evlenme teklifi alacağını gösterir. Fakat başka kadınları kurdele takmış olarak görmesi dost zannettiği bir kimsenin rekabeti yüzünden koca bulmakta güçlük çekeceğini gösterir.

  KUŞ- Rüyada tek kuş görmek hayırlıdır. Birçok kuşları uçar görmek dedikodu işaretidir. Aynı zamanda fakirliğe ve mal sıkıntısına göstergedir.

  KUYU- Kuyudan çıkmak selamete erişmek, kuyuya düşmek sıkıntıya uğramak, kuyudan su çekmek bilgiye, mala sahip olmaktır. Kadın kuyudan su çeker ve boşaltırsa sağlıklı bir doğum yapacaktır. Suyu çekip boşaltırsa iyilik yapacaktır.

  KUZU- Görenin bir çocuğu veya yakınlarının bir çocuğu dünyaya gelecektir.

  KÜRK- Yazın görülürse insan sıkılır. Yorgunluk göstergesidir. Kışın ferahlığa, sıhhate delil sayılır.

  MADALYON- Boynunda bir madalyon olduğunu gören bir kız, yakında evlenip, güzel çocuklar sahibi olacağından emin olabilir. Bir kızın rüyada madalyon kaybettiğini görmesi, ailede bir ölüm veya sevgilisinin ölümünden doğacak bir kedere göstergedir. Sevgilisine iade edildiğini görmek bir erkek için hayırlı değildir. Zira sevgilisinin şüphelerinden bitkinlik gelecektir.

  MAĞARA veya MAHZEN- Bir mağazaya girdiğini gören bir genç kadın, kendisine esrarengiz bir şekilde talip olacak şüpheli bir şahısla evlenmek tehlikesindedir. Bu rüyayı evli bir kadın veya bir erkek görürse, rezalete sebebiyet verecek bir dedikoduya karşı tetikte bulunmalıdır.

  MAKAS- Makas görmek kötü şans göstergesidir. Sevgililer veya karı koca arasında sonu kötüye varacak kavgaları gösterir.

  MASKE- Maskeli bir toplantıda bulunduğunu gören bir genç kadın, toplu yerlerdeki hareketlerinde dikkatli olmalıdır. Maskesini çıkardığını görmek ise açık kalpliliği yüzünden, kendi suçu olmayan şeyler dolayısıyla başı bir sürü derde girecek demektir. Sonunda vaziyet düzelecekse de sıkıntı devam ettiği müddetçe epeyce sıkıntı ve üzüntü çekecektir.

  MATEM- Rüyada kendilerini veya başkalarını matem elbisesi giymiş olarak gören sevgililer birbirlerinden ayrılırlar.

  MEKTUP- Elden gönderilmiş bir mektup aldığınız görmek, sevdiğiniz kimse tarafından doğru değerlendirilmeyen bir şey yapmış olduğunuzu gösterir.

  MELEK-
  Gayet güzel huylu bir insanla tanışmayı, ondan iyilik görmeyi, ele çok mal ve para geçeneğini, evlat veya torun sahibi olunacağını anlatır.

  MERCAN-
  Ailede bir erkek çocuk dünyaya gelecektir.

  MERCİMEK- Azap, elem, bıkkınlık, tatsızlıktır.

  MÜCEVHER- Kendisine mücevherler verildiğini gören bekar bir genç kadın tam manası ile tatmin edici bir hayat sürecektir. Lüks hayatlı, geliri mükemmel bir erkekle evlenmek suretiyle mutlu olacaktır. Kıymetli bir mücevher kaybettiğini görürse, son derece dramatik fakat mesut bir neticeye bağlanacak bir gönül macerası geçirecektir.

  MÜREKKEP- Elbiseye, üzerine dökülürse bir sıkıntıya girileceğine ve bu sıkıntının çabuk geçeneğine işarettir.

  NAMAZ- Selamet, hastalıktan kurtulmak, sıkıntı ve günahı atmak işaretidir. Felaketlerden uzak kalınacaktır.

  NAR- Sevgilisi tarafından bir nar verildiğini gören bir erkeği, ancak kuvvetli bir karakter sahibi olması kurtarabilir. Nar yediğini gören kadın çok yakışıklı fakat değersiz bir adama kendini kaptırmak tehlikesine maruzdur.

  NİŞAN- Rüyanızda nişanlandığınızı görmek uzun zaman evlenemeyeceğinize işarettir. Nişanı bozduğunuzu görmek ise önemli bir konuda yanlış karar vermek tehlikesine karşı tetikte bulunmanız lazım geldiğini bildirir.

  NOHUT- Daima gam, kederle tabir edilir.

  OĞLAN- Güzel yüzlü erkek çocuk neşe, çirkini gam ve kedere delildir.

  OK- Tam hedefi vuran bir ok atıldığını gören kimse en büyük emeline kavuşacak demektir. Kırık bir ok veya hedeften çok uzağa düşen bir ok başarısızlık göstergesidir.

  ÖKÜZ- Sakin bir öküz bolluk, bereket, azgın bir öküz düşman ve çekilecek korkunun habercisidir.

  ÖLMEK- Rüyada kendisinin öldüğünü gören çok yaşayacaktır. Ömrü uzundur. Hasta ise kurtulacak, iyileşecektir.

  ÖLÜ- Rüyada akrabadan birinin ölüsünü görmek tanıdıklardan bir birinin, sevilen bir misafirin geleceğini, uzaktakilerden hayırlı mektuplar alınacağını gösterir.

  ÖPMEK- Kavuşma işaretidir. Misafir veya yolcu gelir.

  ÖRÜMCEK-
  Hayra yorulur. Bazı tabirciler sıkıntı geleceğini söylerler.

  PARMAK KESMEK- Bu rüyayı kadın görürse eşiyle kavga eder veya eşinden ayrılır. Arası açılır.

  PENCERE- Kırık pencere sevdiğiniz bir kimsenin size karşı karşı sadakatsizlik edeceğini gösterir.

  PEYGAMBER-
  Rüyanızda Peygamber görürseniz hayatta ve ahrette sizin için selamet ve refah hazırlanmıştır. Hayati endişelerinize artık lüzum yoktur.

  PİRİNÇ- Bolluk, zenginlik, varlıktır. Pilav da aynı şeydir. Pirinç dökmek bir para veya mal kaybına delildir.

  PİSLEMEK
  - Zenginliğin göstergesidir. Ele para geçer veya mevcut bir sıkıntı ortadan kalkar.

  PİSLİK- Paraya ve refahın işaretçisidir.

  PORTAKAL- Portakal yediğini veya portakal suyu içtiğini gören bir kız sevgilisini elinden kaçıracaktır.

  RAKİP- Rüyasında bir rakibi olduğunu gören kimse eğer aşıksa bunu çok ciddiye almalıdır. Evlenmek niyetinde olduğu kimseyi sık sık tenkit etmekten kaçınması lazım geldiğini bildiren bir ihtardır. Aşk macerasının sonunu haber verir.

  RESİM- Rüyada görülen resim veya küçük heykelcikler, bir heykel yerine getirilmemiş bir vaade yorulur ve bu pek fena bir rüyadır.

  RÜZGAR- Tatlı bir rüzgarın estiğini görmek mutluluk ve ferahlığı işaret eder. Rüzgar bora ve fırtına şeklinde olup toz dumana karışırsa, bulunduğunuz şehir, köy veya aileniz, eviniz için üzücü hadiseler gelişebilir

 3. #8
  Süper Üye Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci Baktabul'un Çılgını Ziyaretci - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Bulunduğu Yer
  Baktabul
  Mesajlar
  289
  Tecrübe Puanı
  918988

  Tanımlı

  SAÇ- Kendi saçını uzamış gören sıkıntıya düşer. Yüzü gözü saç ve kıllarla kaplanmış bir adam görmek ya aileden birisinin bir üzüntü geçirebileceğini gösterir. Uzun uzun sarı saç taramak yolculuğa, ferahlığa, aşka, sevişmeye delildir. Kadın saçını keserse kocası veya yakınlarına bir felaket gelebilir. Karmakarışık kara saç görmek yakın bir sıkıntının işaretidir.

  SADAKA- Rüyada sadaka vermek bir sıkıntının geçeceğini anlatır. İşler iyiye doğru gidecektir.

  SAKAL- Sakal iyilikle tabir edilir. Sakalsız adam kendisini veya başkasını kara sakallı görürse kederlenir. Ak sakallı görürse miras ve para kazanır veya beklemediği bir yerden bir hediye alır.

  SAMAN- Ağır, kıymeti az eşyanın eve gireceğini gösterir. Kuru ot da böyle tabir edilir.

  SANDIK- Bir sandık açmağa çalışıp da muvaffak olamadığını gören kız zengin bir erkekle sevişecek fakat anlaşmazlık yüzünden onunla evlenemeyecektir.

  SARAY- Sarayda oturmak, saray görmek bir arzunuzun gerçekleşeceğine işarettir. Saraya girmek büyük bir adamla görüşüleceğini anlatır.

  SARMAŞIK- Şato duvarlarında sarmaşıklar gören bir genç kız romantik bir gençle heyecanlı bir aşk macerası geçirecektir. Eğer bu rüyaya bir de mehtaplı bir gece ilave edilirse, pek iyi şöhreti olmayan bir adamla gizli bir buluşmayi işaret eder. Eğer sarmaşıklar buruşuk ve cansız bir haldeyseler, bozulmuş bir anlaşma veya nişan göstergesidir.

  SARIMSAK- Acı söz geleceğine, sıkıcı mektup alınacağına, bir işin istenilen neticeyi vermeyeceğine, ağız kavgasına işarettir.

  SEL- Böyle bir rüya, iş veya aşk hayatınızda evli olun olmayın, bir olumsuzluk habercisidir.

  SEVGİLİ- Evlilik hayatınızda talihsizlik bekleyebilirsiniz. Sevgilinizi, sizin onun yanında bulunmanızdan memnun görürseniz mesut bir evliliğe kesin gözüyle bakabilirsiniz.

  SEVİNÇ- Sevgilisinin yaptığı bir şeyden dolayı duyulan sevinç umulmayan hoş bir şeyin habercisidir.

  SEVMEK- Hemen her zaman mutluluk habercisidir. Bilhassa başkaları tarafından sevildiğinizi görmek iyi talihe yorulur. Sadece, sevginizin karşılık görmemesi hayırlı bir alamet değildir. Karı kocanın, ana baba ve çocukların, sevgililerin arasında sevgi olduğunu görmek talihin iyi gideceğine, saadet ve zenginliğe işarettir. Hayvanların sevgisi ise, her vaziyete kolayca uyum sağlayacağınızı gösterir.

  SIĞIR- Sığır görmek, koyun görmekten daha hayırlıdır. Sığırın evine girdiğini gören eşyaya, kısmete kavuşur.

  SOĞAN- Kederle, ızdırapla tabir edilir. Fakat bu keder ve sıkıntı geçici ve hafiftir.

  SU- Eğer susuzluktan yanarak bu rüyayı gördünüzse rüyanız sıkıntılıdır. Size bir bardak tatlı su verirler ve içerseniz birisinden iyilik göreceksiniz.

  SÜT- Rüyada süt görmek daima mutlulukdur. Süt içmek rahatlık ve huzura kavuşulacağını, hastanın iyi olacağını, bir sıkıntının defedileceğini, süt sağmak, hediye, iyi haber alınacağını, başkalarına maddi yardım yapılacağını gösterir.

  ŞEFTALİ- Şeftaliyi mevsiminde görmek ferahlıktır. Mevsimsiz şeftali yemek, gam işaretidir.

  ŞERBET- Hasta şifa bulur. İkram eden iyilik yapar ve mükafatını görür.

  ŞEYTAN- Düşman kimseler tarafından maddi veya manevi bir zarar görülecektir.

  TATLI- Rüyada hamur tatlıları daima bereket, para zenginlik alametidir. Yiyen, ikram eden için de mutludur.

  TOPRAK- Toprağı kazmak, toprakla oynamak berekettir. Ele mal geçer.

  TUZ- Bereket, zenginliktir.

  UN- Berekettir. Varlıktır. Daima iyi tabir edilir.

  ÜZÜM- Bereket, zenginlik, umumi ferahlık işaretidir. Üzüm yiyen hediye alır.

  YABANCI ŞEHİR- Rüyada şehir veya memleket görmek hiç bilmediği bir şehir sokaklarında dolaşmak büyük hadiseler olacağını gösterir. Rüya hayırlıdır.

  YAĞMUR- Bolluk, bereket, varlık alametidir. Elinize para ve mal geçer. Fazla bir yağmur görülür ve seller basarsa rüyanın aslı yoktur. Çok su rüyayı bozar.

  YANGIN- Ailece görülecek bir keder, sıkıntı işareti.

  YEMEK PİŞİRMEK- Aileye, eve bereket gelecek, düğün, dernek olacaktır.

  YEMEK SOFRASI- Üzerinde ekmekler, yemekler bulunan bir sofra görmek çok yararlıdır. Ya evlenme yapılacak, ya bir kısmet çıkacak veya hayırlı işlerle karşılaşılacaktır.

  YEŞİLLİK- Kışın görülürse çok kar yağacaktır. Yazın görülürse ferahlığa, dargınların barışacağına, sıkıntının geçeceğine alamettir.

  YIKAMAK- Başkalarına iyilik yapmaktır. Bir faydanız dokunacaktır. Çocuk yıkamak iyi ve güzel bir haber alınacağına delildir.

  YIKANMAK- Sıkıntıdan kurtulmak, ithamdan, sanıklıktan kurtulmak, günahı ödemek, temize çıkamaktır.

  YILAN-
  Rüyada görülen büyük, küçük, her renkte yılan ekseriya hırçın bir kadın tarafından zarar görüleceğini anlatır.

  YOĞURT- Rüyada görmek, yemek, başkasına ikram etmek iyidir. Yüze sürmek sıkıntı geleceğini gösterir. Fakat hafiftir.

  YÜK- Yük, ev, eşyası, sandık, denk görmek daima sıkıntı ile tabir olunur. Yük taşımak sıkıntıya girileceğine işarettir.

  ZİNCİR- Boynunda zincir görmek acı söz işitmeğe, suçlu sayılmağa, ağır sıkıntıya düşecek olmaya işarettir.

 4. #9
  Paylaşimci Üye Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Mesajlar
  1.186
  Tecrübe Puanı
  2422989

  Tanımlı

  $emsiye kelimesini aradim bulamadim (:/)
  Güzel bir payla$im.. artik bir rüya gördükten sonra buraya gelir bakarim

 5. #10
  Paylaşimci Üye Hüzün Baktabul İçin Değerli Hüzün Baktabul İçin Değerli Hüzün Baktabul İçin Değerli Hüzün Baktabul İçin Değerli Hüzün Baktabul İçin Değerli Hüzün Baktabul İçin Değerli Hüzün Baktabul İçin Değerli Hüzün Baktabul İçin Değerli Hüzün Baktabul İçin Değerli Hüzün Baktabul İçin Değerli Hüzün Baktabul İçin Değerli Hüzün - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2007
  Mesajlar
  1.205
  Tecrübe Puanı
  407

  Tanımlı Rüya Tabirleri

  ABAJUR
  Her ne şekilde olursa olsun abajur ile ilgili bir şey görmek, yakın gelecekte bir işten maddi bir kazanç sağlanacağını, faydalı bir işe başlamaya, geliri önceden bilinen ve belli olan işleri belirtir. O anda bilmediğiniz, daha sonradan ortaya çıkabilecek bir işten kazanç sağlamak anlamına gelir.

  ABANOZ
  Abanozdan yapılmış bir eşya görmek, iyi olmayan sonuçlarla karşılaşmaya işarettir. Kimileri de abanoz görmeyi kuvvetli ve inatçı biriyle karşılaşma olacağına yorarlar. Abanoz ağacını erkek görürse neşeli, varlıklı bir kadına; kadın görürse katı kalpli zengin bir erkeğe delalet eder

  ABDEST ALMAK
  Genellikle ferahlamaya işaret eder. İleri gelen kimselerin yanında ihtiyaçların karşılanmasına yorulur. Temiz bir su ile abdest alınıyorsa amacına kavuşur. Eğer abdest tamamlamazsa amacına kavuşamaz. Soğuk bir mahzende abdest alan çalınan eşyasını bulur. Abdest alıp namaz kıldığını gören kişi üzüntü ve kederden kurtulur. Tüccar olan kimsenin rüyada abdestin namaz kıldığını görmesi, sermayesi olmadan mal kazanacağına işaret eder. Rüyada abdestin bozulması ise, bir dönem geçici sıkıntılar yaşayacağını belirtir.

  ABI HAYAT
  Suyundan içmek, hastalıklarınıza ve dertlerinize çare bulacağınız anlamına gelir. Abı hayat suyundan içmek yaşadığınız sürece hastalık ve dertlerle uğraşmayacağınız anlamına gelir.

  ABLA
  Yaptığınız işte ya da ilerde yapacağınız bir işte karşılaştığınız zorluklar karşısında itibarlı birisi tarafından kollanıp gözetileceğiniz anlamında gelir. Rüyada kendi ablasını görmek, yakında iyi bir haber almak demektir. Bekarlara evlenebileceğini belirtir. Ablanızı veya ablanızın olduğunu görmeniz, bütün işlerinizde koruma göreceğinize ve ömrünüzün uzun olacağına işarettir.

  ACI ÇEKMEK
  Vücudunda veya başında bir ağrı veya acı bulunduğu şeklinde bir rüya görmek, özel meselelerini başkalarına anlatmaması ve bazı şeyleri kendisine saklamayı öğrenmesi gerektiğine işarettir. Diş ağrısı: Rüyada diş ağrıması yakında sevindirici bir haber alacağınıza işarettir.Bir yerinizi acıttığınızı görmeniz ise dostlarınızın iğneli sözleriyle karşılaşacağınızı gösterir.

  ACI
  Rüyada acı bir şey yemek, birden sevinmek demektir. Bir söz veya işiteceği şeyler bu sevince de söylenecek neden olabilir. Rüyada acı çekmek tam aksi olarak yorumlanır. Duyulan acı büyük huzur ve mutluluğa işaret eder. Ellerdeki acı hissetmek bolluk olarak yorumlanır.

  ACIKMAK
  Rüyada acıkmak ve doyuncaya kadar yemek hastalıktan kurtulmaya ve bolluğa işarettir. Rüyada açlık çekmek, maddi konularda kazanç sağlayacağını belirtir. Çocuğu, dilenciyi veya bir hayvanı doyurmak ise hayırlı bir iş yaparak, manevi kazanç sağlanacağını belirtir.

  ACIMAK
  Kimse rüyada birisine acıyarak yardım ediyorsa, sıkıntılı bir yaşam geçirmemek için biraz daha sıkı ve disiplinli çalışmalıdır.

  ACUZE
  Rüyada çirkin ve ihtiyar bir kadın görmek, evlilikte sıkıntıyı, ya da işlerinizin ters gitmesine ve üzüntülü anlar yaşayacağınıza işarettir.

  AÇGÖZLÜLÜK
  Rüyada açgözlülük yaptığını görmek, içinizdeki üzüntüden bir süre daha kurtulamayacağınıza işarettir.

  AÇILIŞ
  Rüyada bir açılışta bulunmak veya bir açılışa davet edilmek sevinçli habere işarettir. Bir yerin açılışını yapmak, insanların hayrına olan bir işin, güzel günlerin kısa sürede geleceğine işarettir.

  AÇLIK
  Rüyada açlık çekmek, maddi konularda kazanç sağlayacağını belirtir. Çocuğu, dilenciyi veya bir hayvanı doyurmak ise hayırlı bir iş yaparak, manevi kazanç sağlanacağını belirtir.

  AÇMA
  Rüyada açma yemek, bir yoksulu düşüneceğiniz konusundaki vaadinizi gerçekleştirmeniz gerektiğine işarettir. Boş laflar etmemeniz, adaklarınıza ve verdiğiniz sözlere dikkat etmeniz gerektiği anlamına da gelir.

  ADA ÇAYI
  Rüyada, ada çayı görmek, toplamak veya ada çayı içmek, dışarıdan gelecek biri tarafından evinizdeki huzurun bozulacağına delalettir.

  ADA
  Kayalıklarla kaplı ada yalnızlığa, yeşil ada hayırlı nimete, insanların yaşadığı ada huzurlu ve sonu güzel olan hayata işaret eder. Bekarlar için güzel bir aşk yaşayacağını, evliler için ise evlilik hayatında maddi veya manevi sıkıntıya yorumlanır. Orta yaşlılar için, iş değiştirmeyi de belirtebilir. Ada da gezinti, çok istediği bir işin gerçekleşmeyeceğini; ada da fırtına, üzüntü ve acı yaşanacağını belirtir. Ada da yanardağ görmek, yakınınızdaki kişilerden bir kötülük göreceğinize yorumlanır. Adanın batması ise, bir kız çocuğu doğacağına işarettir.

  ADA SOĞANI
  Kötülükle anılan bir adam olarak tabir edilir. Elinde bu soğan olduğunu gören kimse, kendisinin kötü anılmasına neden olacak bir yapmayı arzu eder.

  ADALET
  Davranışlarınıza dikkat etmeniz gerekir, bazı karışık olaylarla karşılaşabilirsiniz. İnsanlara karşı zor durumda kalabilirsiniz diye yorumlanır.

  ADAM
  Rüyada daha önce tanışmadığı bir adam ile konuşma, yeni ve iyi bir arkadaşlığı gösterir. Adamla kavga etmek, ev içinde bir sıkıntıyı; adam öldürmek, eski bir düşmanlığın canlanmasını veya bir dedikodu yüzünden sıkıntıya düşmeyi belirtir. Adama yiyecek vermek, hafif bir sağlık bozukluğuna, adamdan bir şey almak, ciddi bir hastalığa, birisine iyilik etmek, yakın çevrede bir sıkıntıya işaret eder. Adama para vermek, dedikoduyu, para almak, emeğinin karşılığı çok büyük miktarda para kazanılacağını belirtir. Adama hakaret, size yöneltilen suçlamalardan kurtulmaya işarettir.

  ADEM PEYGAMBER
  Rüyada Adem peygamber niyetine kutsal bir kişi görmek, o dönemde olmasını istediği birçok şeyin gerçekleşeceğini belirtir. Adem Dünyada ilk rüya gören ve bunu ilk defa yorumlayan olduğu için; tabir ilminde başarılı olmaya, Hacca gitmeye ve dostları ile bir araya gelmeye, uzak yerlere seyahate çıkmaya işaret eder.

  ADI DUYMAK
  Rüyada adınızı duymak veya adınızla çağrılmak, sizi sevindirecek güzel bir haberin müjdecisidir. Tanıdıklar arasında daha çok sevilip sayılmaya yorumlanır.

  ADİ
  Kendini bu durumda görmek, iş hayatınıza düzen vermeniz gerektiğine işarettir.

  ADİL
  Çekilen zahmetlerin karşılığının alınacağına, er ya da geç başarının sizinle birlikte olacağına işarettir.

  ADLİYE BİNASI
  İşlerinizin bozulacağı ve sıkıntıya düşeceğinizi belirtir. Adliyede hakim görmek iyiye işarettir. Bulunduğunuz durumdan çok daha güzel konumlara gelerek, saygınlığınızın artacağını belirtir. Güç işlerin üstesinden gelerek, emellerinize kavuşacaksınız.

  ADRES
  Adres almak veya vermek:akraba ve dostlarınızı ziyaret edeceğiniz anlamına gelir.

  AF
  Birisini affettiğinizi görmek, işlediğiniz sevaplardan dolay ALLAH'IN sevgili kullarından birisi olduğunuzu size müjdeler. Af dilemek, bir haksızlığa uğrayacağınız ve bundan duyacağınız üzüntü duyacağınız anlamındadır.


  Bazı sorun ve sahtekarlıkla karşı karşıya kalacaksınız demektir.

  AĞABEY
  Yardıma ihtiyaç duymadan yaşayacağınıza ve maddi sıkıntı çekmeyeceğinize işarettir.

  AĞAÇ
  Rüyada meyve ağacı görmek, isteklerin olacağına ve maddi kazanca işarettir. Yapraksız ve kuru bir ağaç fakırlık; çok yapraklı ağaç ise sağlık ve mutluluğu belirtir. Ağaç dalı kısa bir süre için sorunların çözüleceğine, fakat tekrar başlayacağına işarettir.

  AĞAÇ SAKIZI
  Birinin yılışıklığı yüzünden başınızın sıkıntıya düşeceğine yorumlanır.

  AĞDA
  Görmek ya da kullanmak, endişelerden geçeceğine ve mutluluğun geleceğine işarettir.

  AĞIZ
  Ağzın kapalı olduğunu görmek, ağzı bozuk olan bir kimse demektir.Ağız kenarı görmek, karşılaşabileceğiniz tehlikelerden kaçarak kurtulacağınıza işarettir.

  AĞLAMAK
  Tam tersi olarak sevineceğinizin işaretidir.

  AĞRI
  Sevgiliniz sizi hayal kırıklığına uğratıp kalbinizi kırabilir. Hayatınıza kendi menfaatleri için sizi kullanmak isteyen biri girebilir. Ya da önemsiz bir hastalığa yakalanacağınız anlamına gelir.

  AHIR
  Boş bir ahır, mal kaybına, fakirliğe ve sıkıntıya ; hububat, buğday ve birçok sağlıklı hayvanla dolu ahırsa bolluğun, bereketin işaretidir.

  AHİRET
  Rüyada ahrete gitmek, uzun ve faydalı bir yolculuğu belirtir. Ahrette bulunmak, emeklerinin karşılığını alacağını büyük bir iyilik ve mutluluğa kavuşulacağını belirtir. Ahretten kovulmak, mal, bazen de can kaybına işarettir. Kendini ahrette görmek, dileklerinizin gerçekleşmesi, uğruna harcadığınız gayretlere rağmen bunların ancak bir kısmını elde edeceğinize işarettir .Ahrette kovulmak, mal kaybına ve sefalete işarettir. Ahreti seyretmek, ailece mutlu bir yaşam sürmeye yorumlanır.

  AHŞAP
  Ahşap bir ev görmek,eğer ev yeni ise iyi bir evliliğe, eski ise bir hastalığın daha kötüye gideceğine işarettir.

  AHTAPOT
  Rüyada ahtapot görmek, birden fazla işe girişileceği ve bu işlerden başarılar elde etmeyi işaret eder.

  AİLE
  Rüyasında ailesiyle birlikte oturduğunu gören kimse güçlü duruma gelir. Yani hemen her konuda kendini destekleyenler vardır. Aile karanlık bir yerde oturuyorsa, iş ve parayla ilgili sorunların halledilmesi için zaman gerekir; Aile aydınlık ve ferah bir yerdeyse, güçlü bir destek, başarılı bir girişim için yeterli olacaktır demektir.

  AKAR ÇEŞME
  Güzel günlerin boşa geçirildiğine işarettir.

  AKAR SU
  Herhangi bir su akıntısı görmek, maddi kazanç olarak yorumlanır.

  AKASYA
  İyi haber alınacağına işarettir.

  AKIL HASTANESİ
  Yaşamın kötüye gitmesi anlamındadır.

  AKİK
  Sağlıklı ve uzun bir yaşantıyı belirtir.

  AKORDİYON
  Müziği dinlemek, yakında mutlu günlerin geleceği anlamına gelir. Akordeon çalmak hoşlandığınız kimsenin sevgisini kazanacağınızın işaretidir. Fakat bu kişi, bazı olaylardan sonra size aşık olacak demektir.

  AKRABA
  Yakında kötü bir haber alacaksınız demektir. Hastalarınızdan dolay işlerinizin bozulacağına bu durumundan sağlığınızın etkileneceğine işarettir.

  AKREP
  Rüyada akrep görmek, kötü biri ile karşılaşılacağı veya onunla bir işe girişileceğine işarettir. Akrep öldürmek bir beladan kurtulacağını belirtir. Akrep inançsız, zararlı, külfeti çok, bozuk ağızlı fakat zayıf bir düşmandır. Evde akrep olması, hilekar biri tarafından aldatılmaya işarettir. Akrep sokması, bir ölüm haberi veya tehlikeye işarettir. Akrep öldürmek bir düşmanın kötü haberini almaya; yatakta akrep olması aile içinde birinin gurbete çıkmasına işarettir.Akrep sokması düşmandan zarar görüleceğine; elbisesinde akrep görmek çoluk çocuğundan zarar göreceğine; bir şeyi akrep olmadığı halde akrep sanmak, dost ve zararsız olan birini düşman zannetmeye; akrep tutup bir kadının üzerine koymak onunla ilişki kumaya işarettir.

  AKTÖR
  Rüyada film veya tiyatro aktörü görmek mutluluk habercisidir, kendisinin veya yakınının devlet veya bir kurumdan herhangi bir kazanç elde edeceğine işarettir. birine aşıksanız, onunla mutlu bir beraberliğiniz olacak demektir. Eğer Gördüğünüz aktör ya da aktris yaşamıyorlarsa, o zaman bir takım zorluklarla karşılaşacaksınız anlamına gelir. Aktris görmek, maddi kayba uğrayacağınızı gösterir.

  ALABALIK
  Rüyada alabalık ile ilgili herhangi bir şey görmek, hiç beklemediğiniz bir anda ortaya çıkan maddi veya manevi kazançları belirtir.

  ALARM
  Rüyada alarm çaldığını duymak, içinizde bazı gizli korkuların varolduğunun işaretidir. Seyahat ederken dikkatli olun ve özel hayatınızdan kimseye bahsetmeyin.

  ALBÜM
  Bir albüme fotoğraf taktığını gören kimse geçmişten aldığı ders sayesinde daha dikkatli davranacak ve bir engeli de böylece aşacaktır. İçi fotoğraflarla dolu bir albüm görmek geçmişte kalan ve birden tekrar alevlenecek bir olay olarak yorumlanır.

  ALEV
  Rüyada harlı bir alev görmek, baştan kötü giden bir işin zamanla düzeleceğini gösterir. Alevle bir yerinin yanması, tıbbi bir operasyona işarettir. Yangın alevi, iyi bir haber alınacağı demektir.

  ALIŞVERİŞ
  Kazançlı bir döneme girildiğini belirtir.

  ALTIN
  Rüyada altın görmek birkaç şekilde yorumlanır. Rüyada altın ile ilgili herhangi bir şey görmek, maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir Altın para, dedikodu demektir. Altınları yığılı bir şekilde gören kimse, birisiyle ilgili bir sırrı öğrenir. Bekar bir genç kız ya da erkek altın yüzük takarsa iyi bir evlilik yapar. Bir erkekten altın para, altın ziynet eşyası alırken gören bir kadın, gizli bir ilişkiye girişir. Ama bu durum muhakkak duyulacaktır..

  AMBULANS
  Yakalandığınız bir hastalıktan çok çabuk kurtulacaksınız.

  AMELİYAT
  Rüyasında ameliyat olduğunu gören kişinin sağlığı mükemmeldir.

  AMERİKA
  İşinizde çok başarılı olup, birden yükseleceksiniz. Fakat bu, birçok kişinin sizi kıskanmasına ve size düşman olmasına neden olacak. Ailenizde bazı tartışmalar olacağına işarettir.

  ANAHTAR
  Rüyada anahtar kaybetme, erkekler için, ev değişikliğine,kadınlar için, evliliğinde geçimsizliğe işarettir. Anahtar bulmak güç ve iyi bir gelecek sağlayacak bir işe başlanacağına işarettir. Anahtarla kapı açmak, problemlerin çözümünün göründüğünden daha kolay olduğuna işarettir Kırık anahtarı görmek,çevrenizde arkanızda konuşan dostlarınızın varlığına işarettir. Anahtar çalınması,işlerinizi boş vermenizden dolayı çok zor durumlara düşeceğinize işarettir..

  ANESTEZİ
  Kendinizi anestezi yaparken görmek,yakınlarınızdan birinin sağlık haberlerini alacağınıza elinizden geldiği kadarıyla zor durumdakilerin yardımına koşacağınıza işarettir.

  ANLAŞMA
  Kendinizi birisiyle anlaşma yaparken görmek, ticari işlerinizde büyük zarara uğrayacağınıza ve malınızdan olacağınız anlamına gelir.Anlaşmazlık ise, yapılan iyilikleri sürekli hatırlatmaktan vazgeçilmesi gerektiğine işarettir.

  ANNE
  Rüyada bir kişinin annesini görmesi, iyi ve kazançlı günleri belirtir. Annesini ölü görmesi iyi bir haber veya olaya işarettir. Anne ile darılmak ve kavga etmek ise, başarısızlık ve maddi kayba işarettir.

  ANTİKA EŞYA
  Sevdiklerinizle birlikte uzun ve mutlu bir yaşam süreceksiniz anlamına gelir.Satın almak ise, uzun süreli bir sıkıntıya gireceğiniz anlamına gelir.

  APARTMAN
  Aile içinde bazı tartışmalar olabileceğine işaret eder.

  ARABA
  Arabaya binmek işlerinizin iyiye gideceğine ve bir terfii edeceğinize işarettir. dolmuş yapan arabaya binmek, güzel geçecek ticari amaçlı bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir.Kaza yapmış araba büyük bir mevki sahibi olmaya; yuvarlanmış araba, itibarınızın kısa süreli olacağına; araba altında kalmak, zenginliğe veya büyük bir mirasa; arabanın peşinden koşmak, uzun süreli işsizliğe yorumlanır.

  ARAMAK
  Eğer rüyada aranan şey bulunursa,geçmişte bir yanlışlık yüzünden kaybedilenlere yeniden kavuşmaya,bulunamazsa sıkıntıların bir müddet daha süreceği anlamındadır. Birisinin sizi aradığını görmek,üzüntü ve keder demektir.

  ARI
  Bereket, başarı ve mutluluğun habercisidir. Arı görmek, İş ve özel hayatınızda birçok başarıya imza atacağınızın habercisidir. Ailenizle mutlu bir hayat sizi bekliyor demektir. Eğer arı soktuysa, bir arkadaşınız sizi hayal kırıklığına uğratacak anlamına gelir. Arı yakalamak, isteklerinizin gerçekleşmesi; arı öldürmek, beklenmeyen bir haber; arı topluluğu bir sırrın açıklanması.Çiçekler üzerinde arı ise yakın bir dostun habersiz ziyareti anlamına gelir.

  ARKADAŞ
  Ticarette başarı ve iyi şansa yorulur. Arkadaşınızın mutlu olduğunu gördüyseniz, bu sizinde mutlu olacağınız anlamına gelir. Arkadaşla kavga:birisine anlattığınız sırrınızın herkesin ağzına düşeceğine işarettir. Arkadaşınızı hasta veya üzgün gördüyseniz, ondan kötü bir haber alacaksınız demektir.

  ARMAĞAN
  Arkadaş veya sevgili bulmaktır. Armağan vermek, verilen kişinin değerine göre iyi veya kötü bir haber alınacağına; armağan almak, evlilerin çocuk sahibi olmalarına, bekarların evlenmesine yorulur.

  ARMUT
  Neşeli ve keyifli olmaktır. Mevsimsiz armut yediğinizi gördüyseniz, bir haram mal kazanabilir ya da hastalığa yakalanabilirsiniz. Armut almak ertelenecek bir yolculuğa; ham armut,üzüntüye işarettir.Ağaçta görmek ise, başarılı olacağınızın habercisidir.Hasta birinin armut ağacı görmesi, ölüme yorulur.Armut satmak ise, zorluklarla karşılaşacaksınız demektir.

  ARPA
  Arpa yemek arkadaşlarınızla kavga edeceğinize; arpa ekmeği zenginliğe; arpa tarlası, kısmete ve bolluğa; yaş arpa, çok kazanca; arpa biçmek, mal almaya ve hacca gitmeye yorulur.

  ASANSÖR
  Rahatlığa ve Size maddi yükü olan kimseden kurtulmaya işarettir

  ASILMAK
  Sizden üst seviyedeki birinin size yardım etmesi veya sizin başkasına iyilik yapmanızdır.

  ASKER
  Rüyada asker olmak, zorluklara rağmen zengin ve ünlü olabilmek demektir. Askeri silahsız görmek, iyi diye bildiğiniz birisinin size kötülüğünün dokunacağına işarettir. Bir konuda karar vermeden önce çok iyi düşünmelisiniz, aksi takdirde büyük hatalar yapabilirsiniz.

  ASLAN
  Rüyanızda aslanın saldırısına uğradıysanız, düşmanlarınız tarafından yenilecek onların emri altına gireceksiniz. Aslanla boğuşmak, kazanmaya; aslan öldürmek, her alanda başarıya; aslana sırtını dayamak, kayıp ve üzüntüye;.aslan tarafından takıp edilmek; tuzağa düşmeye işarettir.

  AŞÇI
  Bolluk, rahatlama ve mutluluğa işaret eder. Ayrıca ani bir yolculuğu da belirtebilir. Seyyar aşçı görmek, durumunuzun değişeceğine veya taşınacağınıza; Aşçıyı kazan başında görmek, evlenmek isteyenler için hayırlı kısmete, hastalar için hastalığın ilerlemesine yorulur. Aşçıyı evde görmek, oturduğunuz evden daha iyi bir eve taşınmaya; Aşçı ile kavga etmek, dost ve komşular hakkında kötümser olmaya ve bundan zarar göreceğinize işarettir.

  AŞK
  Rüyada sevgilisi ile başka birisini görmek, kadın için, tehlikeli bir rakibi olduğuna erkek içinse sevgilisinin kendisine çok sadık olduğuna, işarettir. Aşık olduğunu görmek çok mutlu olacağınız anlamına gelir. Bu rüya, çevrenizdeki insanlardan memnun olduğunuza, sıkıntıdan uzak olduğunuza işarettir.

  AT ARABASI
  At arabasına bindiğinizi görmek, geçici bir hastalığa yakalanacağınız anlamına da gelir.Birçok yeri ziyaret edeceksiniz.

  AT
  Rüyada herhangi bir şekilde at görmek, iyiye işarettir. İş hayatında yükselme, aşk hayatında iyi gelişmeler, maddi ve manevi isteklerin yerine gelmesi demektir. Ama ölü at zarara ve yakın zamanda ölüme; bağlı at mevkiinin değişmemesine; at satmak kavgaya; at dövmek hapse girileceğine,suda at dedikoduya işarettir.

  ATEŞ
  Ateşinizin çıktığını görmek, hayattın asıl güzellikleri varken sizin gereksiz işlerle uğraştığınız anlamına gelir. Kendinize biraz çeki düzen verip daha verimli olmaya çalışın. Başından ateş çıkması,önemli bir hastalık geçirmeye, evden ateş çıkması ise, işte başarı; ateşin sönmesi, evden yaşlı birinin vefatına; evin yanması hakkedilmeyen bir zenginliğe; ateş içinde olmak, önemli birilerini korkutmaya; ateş söndürmek, iyiliğe; sobada veya ocakta ateş görmek rüyayı gören evli ise hamileliğine; ateşte et pişirmek dedikoduya; ateşte tencere kaynatmak, işlerin yolunda gitmesine işarettir.

  ATEŞBÖCEĞİ
  Yakında alacağınız bir haberden dolayı sağlığınızın düzeleceğine moralinizin düzeleceğine yorumlanır.

  ATLAMAK
  Bir yerden başka bir yere atlamak,sosyal statünüzün değişmesi anlamındadır. Aşağı atlamak, para durumun tamamen tersine dönmesi, yukarı atlamak, gelire ve zenginliğe; dere,hendek veya duvardan atlamak, rahata ermek demektir.

  ATLAS KUMAŞ
  Daha önce başladığınız bir işi başarıyla bitireceksiniz. Atlas kumaş satın almak, eşini aldatma; atlas elbise giyinmek ise, iyi bir evlilik yapmak demektir.

  ATÖLYE
  Yeni bir işe gireceksiniz ve azminizle başarılı olacaksınız demektir. Riyakar bir arkadaşınızın varlığının da habercisidir. AV: Eğer rüyanızda avınızı yakalayamadığınızı gördüyseniz, zoru başarmak için mücadele vermeniz gerekecek demektir. Avı yakaladığınızı görmek ise yakın zamanda başarıyı ve mutluluğu elde edeceksiniz demektir. Dağda avcı görmek tanımadığınız birisi tarafından uğrayacağınıza işarettir. Köpeklerle ava çıkmak güvenli, saygın ve rahat yaşamak; av köpeklerinin avdan dönmesi, işsiz kalacağınıza ve sıkıntılarla uğraşacağınıza, Yırtıcı hayvan avlamak, hasımları alt etmeye ve sorunları aşmaya; ormanda avcı: izlediğiniz yolun hatalı olduğuna işarettir.

  AV KÖPEĞİ
  Girişimde bulunacağınız işlerde başarıya ulaşacağınıza ve hayallerinizi gerçekleştireceğinize habercidir.

  AVUÇ
  Avucun temiz olması faydalı ve karlı işlerle uğraşmak anlamındadır. Alkışlamak hoş vakit geçirmek mutluluğun işaretidir.

  AVUKAT
  İçinde bulunduğunuz durumda hareketlerinize dikkat etmelisiniz, Düşünmeden hareket ettiğiniz takdirde çok büyük zararlara karşılaşabilirsiniz demektir.

  AYAK
  Bol kazançlı işe, sıhhatli ve zekice düşüncelere,azimli ve sabırlı davranışlara işarettir. Sakat ayak, kötü haber ve üzüntüye; kıllı ayak, büyük bir suçtan aklanmaya; ayak kesmek, bir iş için ödüllendirmeye; kız ayağı, işlerde başarıya; kadın ayağı, yaşam boyu zorluklara; ayak yıkamak, kar yapmaya işarettir.

  AYAKKABI
  Zenginlik ve servet demektir.Yeni bir ayakkabı almak veya ayakkabısını kaybetmek, kötü günlerin belirtisidir. Rahat bir ayakkabı giymek, yakın zamanda huzura kavuşulacağına işaret eder. Yırtık ayakkabı tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalınacağına yorumlanır. Bu rüyalar genel olarak iyi sayılmazlar. Ayakkabı diktirmek, üzüntülere ve terk edilmeye; ayakkabı sıkması, çevrede bir cinayet işlenmesine; bir kadının ayakkabı çıkarması, ayrılığa; çocuk ayakkabı, işlerin kötüleşmesine işarettir. Siyah, beyaz, kırmızı ayakkabı giymek birden bire bir sıkıntıyla karşılamayı; Sarı ayakkabı hastalığı anlatır. Ayakkabıları çıkarmak çok yakında zorluklardan kurtulmayı anlatır.

  AYÇİÇEĞİ
  Şansın açılması ve sıkıntıların sona ermesi anlamına gelir.

  AYDINLIK
  Hayallerinizin gerçekleşeceğine isteklerinizin olacağına işarettir.

  AYI
  Zorluklarla ve sıkıntılarla karşılaşacağınız anlamına gelir.Bir kadın için bu rüya, yeni düşmanlara sahip olacağının ve bazı zorlukların oluşacağının işaretidir. Bir ayı öldürmek, sıkıntılardan kurtulacağınız anlamına gelir.

  AYRILIK
  Rüyada sevdiğiniz birinden ayrıldığınızı görürseniz, yeni bazı zorluklarla karşı karşıya olmanızın habercisidir. Düşman olduğunuz birinden ayrılmak, ise hayatınızın düzene gireceği anlamındadır.

  AY
  İş hayatında meydana gelecek bazı değişiklikler, kazançlı çıkmanıza neden olacak demektir. Aşk hayatınızda da gelişmeler olacak. Ayın yerde olması, rüyayı görenin annesinin vefat edeceğine; ayın bulutla kaplı olması, gözde bir hastalığa veya sevgiliden ayrılmaya işarettir.

  AYNA
  Rüyada ayna silmek ünlü olmaya; ayna sırlamak bir kötülüğe, sırları dökülmüş ayna, kazançlı bir yardım almaya; yuvarlak ayna:dedikodular yüzünden üzülmeye; çerçeveli ayna:para kaybına; kırık ayna, eşin ölümüne;aynanın kayıp olması:büyük paralar kazanmaya işarettir.. Rüyada aynaya bakmak, yeni bir çevre ve yeni dostlar edinmeye işarettir.. Bir aynaya bakarak çok güzel olduğunu düşünen birinin önünde, mutluluk , ama aynaya bakarken solgun ve bitkin olduğunu görmek önünde sıkıntılarla dolu bir döneme girildiğine işarettir. Ayna satmak, işlerde zarara girmek demektir. Aynanın kırılması kötü bir haber alınacağını belirtir

  AYVA
  Rüyada ayva görmek, içinde bulunulan durma göre hastalık, hastalıktan kurtuluş, yolculuk, doğum, işte başarı ve kazancı işaret eder.Ayva ağacı, faydasız bir arkadaşlığa;ayva sıkmak, kazançlı bir iş gezisi sonucunda para kazanmaya işarettir.

  AZRAİL
  Azrail'e selam vermek, bu dünyada daha çok çekeceğiniz var anlamına gelir. Azrail'i can alırken görmek, uzun bir hayat yaşacağınıza işarettir. Azrail'i gülerek görmek, acısız bir vefat; kızgın görmek acı çekerek ve ızdırap içinde öleceğinize işarettir.

+ Konu Cevapla
2 / 6 Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Rüya Tabirleri
  By tonton68 in forum Fıkralar
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 02-07-2011, 09:57
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-25-2009, 22:26
 3. rüya tabirleri(bunlar farklı)
  By sosyetem38 in forum Komik Yazılar
  Cevaplar: 9
  Son Mesaj: 04-14-2008, 17:16
 4. rüya tabirleri-a dan z ye rüyalar- rüyalar ne anlama gelir
  By bariscoskun in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 27
  Son Mesaj: 06-15-2007, 11:57
 5. k ile başlayan rüya tabirleri
  By zeynep in forum Off Topic
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-21-2007, 11:46

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375