Uygun ve kolay bir saç modeli arıyorsanız, yarım toplanmış saçlar gündüzden geceye kolayca geçmenizi sağlayacaklardır. Ofis veya dans pisti için uygun bu saçlar kolayca yapılabilir ve iş kıyafetinizle de, gece elbisenizle de fantastik dururlar.

Uzun saçlı olanlar için, yarım toplanmış saçlar elegan bir görünüm elde etmenizi sağlarlar. Gösterişli bir görünüm için saçları kenarlardan ayırın. Her kısmı klipslerle tutturun. Tepeden büyük bir parça ayırın ve o parçayı bir fırçayla dağıtın. Bu saçı bir topuza çevirin ve küçük tokalarla sabitleyin. Şimdi ön kısımları küçük parçalara ayırın ve hafifçe dağıtın. Her paröayı topuzun üzerine tarayın ve tokalarla sabitleyin. Topuzun üzerini tamamen kaplayın.
Daha yumuşak bir görünüm için ya da kıvırcık saçlı kişiler için yukarıdaki model kolayca saç tarzınıza uygun bir modele dönüştürülebilir. Bir kere topuz yaptığınız zaman, her bukleyi topuzun üzerine toplayın ve tokalarla sabitleyin. Topuzun tamamen kaplandığından emin olun. Topuzun üzerindeki bukleler daha yumuşak bir görünüm elde etmenizi sağlarlar. Geri kalan saçları omuzunuzun üzerinden bir tarafta toplayabilirsiniz. Yarım toplanmış saçlar her kıyafetle çok uyumludurlar.Ortaçağ ya da roma dönemi saç modelleri için, saçınızı nasıl örmeniz gerektiğini öğrenin. Düz ya da zigzag şeklinde saçınızı ayırın. Üst kısmı kulaklara kadar ayırın. İki tarafı da kafanızın arka kısmına kadar örün. Her örgüyü küçük lastiklerle tutturun. İki tarafta da bir tane büyük örgü yapabilir ya da iki tarafta da küçük örgüler yapabilirsiniz. Bütün örgüleri bir toka yardımıyla arkada birleştirin. Geri kalan saçın omuzlarınıza dökülmesine izin verin. Bir ortaçağ görünümü için rastgele çiçekler ekleyebilirsiniz, bu romantik bir görüntü elde etmenizi sağlar.
Yarım toplanmış saçlar günlük kullanım ya da resmi etkinlikler için idealdir. Aynı saç modelini işe giderken de kullanabilirsiniz, gece dışarı çıkarken de. İki türlü de muhteşem duracağına emin olabilirsiniz.