Saçlarınız hızlı uzasın
Hanımlar bazı dönemlerde farkılı nedenlerle saçlarında değişiklik yapmayı severler. Kimi zaman çok mutludurlar tatile veya bir davete gideceklerdir ve saçlarının mutlaka iyi şekillendirilmesi gerekir. Kimi zaman da mutsuz sinirli ve sıkıntılıdırlar ki o anlarda saçların kısa kesilmesi gerekir.
Saçlarınız hızlı uzasın
Saçların son durumu ne olursa olsun uzun olması pek çok kadın için çok önemlidir. İşte saçların çabuk uzaması için iki değişik formül:1) Aktardan 10 gr. entele otu alıyorsunuz. 2 bardak sirke ile 2 bardak suyun içine katıp kaynatıyorsunuz. Suyun yarısı buharlaşıncaya kadar kaynatmaya devam ediyorsunuz ve soğumasını bekliyorsunuz. Saç diplerinize masaj yaparak sürüyor ve 1-2 saat bekleterek yıkıyorsunuz
2) Öncelikle saçlarınız yıkıyorsunuz. 5-10 gr. entele otunu cezvenin dörtte üçünü suyla doldurup suyunun yarısı buharlaşıncaya kadar kaynatıyorsunuz ve tohumlarını süzüyorsunuz. Ilınmasını bekleyerek küçük cam şişede almış olduğunuz badem yapını ve küçük cam tüpteki bepanthene’i suya katıp karıştırıyorsunuz. Karışımı saç diplerinize masaj yaparak sürüyorsunuz ve bir naylon poşeti başınıza bağlayıp 10-15 dakika fön makinesi ile kurutuyorsunuz. Bir süre bekletip naylonu çıkardıktan sonra saçlarınızı tekrar yıkıyorsunuz.


makyaj.gen