Uzun ve dalgalı saçlara nasıl sahip olacağınızı merak mı ediyorsunuz? Ama zaten saçlarınız uzun ve dalgalıysa o zaman saçlarınıza nasıl şekil vereceğiniz ve şeklini koruyacağınız konusunda meraklısınız. Uzun ve dalgalı saçlarla uğraşmak bazen çok zor bir hal alabilir. Saçlarınıza gereken bakımı yapıyorsanız ve düzenli olarak nemlendiriyorsanız çok fazla sorun yaşamazsınız.



Saçlarınızın rengini de değiştirerek daha canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Gölge yaptırarak saçlarınızın modeli daha göze çarpar hale getirin. Uzun saçlar için birçok model mevcuttur. Bunlar arasından en çok hoşunuza gideni yapın ve saç spreyi sıkarak uzun süre kalıcı olmasını sağlayın.

Öneri 1

Saçınızı yıkayın ve havluyla kurulayın. Nemli saçınıza ıslak jöle ile şekil verin. Saç kurutma makinesiyle kurutun. İsterseniz atkuyruğu da yapabilirsiniz.

Öneri 2

Saçınızı ortadan ikiye ayırın ve geniş dişli bir tarakla tarayın. Sol kulağınızın biraz üst kısmına aksesuar olarak güzel bir toka takın ve bu şekilde kullanın.

Öneri 3

Saçlarınızı topladıktan sonra yanlardan birkaç tutam ayırın ve salık bırakın. Dağınık bir model deneyin. Saçınızı fazla sıkı bağlamayın.



Öneri 4

Saçınızı kestirerek de yeni bir model elde etmiş olursunuz. Katlı uzun saçlar çok çekici ve kullanışlıdır. Katlı saçları yanlardan birkaç tutam alarak arkada birleştirin ve tel tokalarla tutturun.

Öneri 5

Yuvarlak yüz hatlarınız varsa ve uzun dalgalı saçlarınız için bir model arıyorsanız bu öneriyi dikkate alın. Saçınızı kısa katlı kestirin. Bu şekilde yüzünüz daha uzun görünür.

Öneri 6

Yepyeni bir görünüm istiyorsanız saçınızı kestirdikten sonra rengini de değiştirin. Saçlarınızı daha önce hiç boyatmadığınız bir renge boyatın. Uzun ve dalgalı saçlara gölge de çok yakışır. Bunu da deneyebilirsiniz.