Yüz yaşlanmasına son

30'lu yaşlarda yüzde ince çizgi ve kırışıklıklar belirmeye başlar.OTUZLU yaşlara gelindiğinde cildin kuruluğu ve yağ oranındaki azalmalar cildin yaşlanmasını hızlandırır ve böylelikle yüz derisinin yaşlanmasının ilk belirtileri olan ince çizgi ve kırışıklıklar belirmeye başlar.

Deri elastikiyetini kaybeder. Yüzünüzdeki kırışıklıklar ilse zaman ile daha çok derinleşerek sarkmalara neden olabilir. Doç. Dr. İbrahim Aşkar; gençlik iksiri gibi kullanılan mezolifting yöntemini merkezlerinde sıklıkla uyguladıklarını ve insanları iğnesiz ve ağrısız şekilde kısa sürede tedavi ettiklerini belirtti. Uygulamada cilde verilen vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçlar sizin kozmetik ürünler uygulayarak ulaşamayacağınız cildin alt tabakalarına ulaştırılarak bebek gibi bir cilde sahip olmanızı sağlıyor.

Doç. Dr. İbrahim Aşkar bir çok hastasının bu uygulama sonrasında hemen sonuç aldığını, ilk seansta gözle görülür değişikiler ile merkezden ayrıldıklarını belirtiyor. Mezolifting cildin gerginleştirerek eesnekliğini arttırırken, kırışıklıkları ve porları azaltır, hücre yenilenmesini arttırır, yaşlanmayı geciktirir ve cildi daha dolgun, pembe ve canlı hale getirir. Ayrıca iğnesiz mezoterapi ile yeni oluşmuş pembe renkli cilt çatlakları ile lekelerin de belirli oranda tedavisi yapılabilmektedir. Kişinin cilt ihtiyacına göre öncelikle bilgisayarlı cilt analizi yapılırarak, öncesinde fotoğraflama yapıldıktan sonra, tedavi planı yapılır. Seanslar ortalama 6–30 dakika sürer, seans sayısı ise 4–6 'dır. Herhangi bir riski olmayan iğnesiz mezolifting işlemi için yaş sınırı söz konusu değildir. Özellikle çok sigara, alkol içen kişiler, güneş, floresan lamba ve solaryuma maruz kalan kişiler, yoğun iş ve stres ortamında cildine bakamayan tüm kadın ve erkeklerde iğnesiz mezolifting kolaylıkla uygulanabilir. Mezoterapi göz altı yağ torbalarının azaltılmasında da kullanılmaya başlanmıştır.

haber3