Hastalıklardan çiçekle korunun

Yeşil bitkiler sadece havayı temizlemekle kalmıyor, hastalıklara karşı da bizi koruyor...Dr. Mehmet Yavuz, çiçek yetiştirilerek birçok hastalıktan korunulabileceğini söyledi.

Sürekli beton duvarlar arasında yaşamak, ev ortamında halılar üzerinde yürümek, yünlü elbise giymenin vücudumuzda elektrik birikmesine neden olduğunu belirten Dr. Mehmet Yavuz, "Bu bir nevi mikro moleküler elektrikle işleyen ve haberleşen beyin sinir hücrelerinin fonksiyonlarını bozmaktadır. Depresyon, anksiyete, panik atak, fobik bozukluklar gibi çeşitli sinir hastalıklarından korunmak için çiçek ekin ya da toprakla uğraşınız" dedi.

Dr. Mehmet Yavuz, sürekli kentlerde ve beton yığınlarında yaşayan insanların vücutlarının biriktirdiği elektriği dışarı veremediğini, bunun ise tabiri caizse vücudun elektrik sistemlerini bozarak birçok ruhsal ve bedensel hastalığa neden olduğunu söyledi. Sürekli ev ortamında halılar üzerinde yürümek ve yünlü elbiseler giymenin vücudumuzda elektrik birikmesine neden olduğunu anlatan Dr. Mehmet Yavuz, şöyle konuştu:

"Bu ise bir nevi mikro moleküler elektrikle işleyen beyin sinir hücrelerinin fonksiyonlarını bozmakta ve muhtemeldir ki; depresyon, duygu durum bozuklukları, epilepsi, migren, multipl skleroz, alzheimer, parkinson, konsantrasyon ve odaklanma bozuklukları, aritmiler ve hipertansiyon gibi birçok hastalığın gelişmesine neden olmaktadı.

Vücutta meydana gelen fazla elektrik depolanmasının oluşturduğu bu hastalıkların tedavisi için çıplak ayakla toprakta yürümek eğer bu mümkün olmuyorsa saksılardaki toprakla uğraşarak çiçek yetiştirmek gerekmektedir. Kırsal kesimlerde yukarıda bahsettiğimiz hastalıklar az görülmektedir. Hatta insanlarımızın hafta sonları tatil günleri kırsal bölgelere, piknik alanlarına koşması, iç güdüsel olarak vücudumuzun toprağa duyduğu ihtiyaçtan kaynaklanmaktadır. Bu yüzden vücudunuzu zaman zaman topraklayarak kendinizi hastalıklardan koruyunuz."

Bugün