Ramazan'da formunuzu koruyun


Formunuzu en doğal ve sağlıklı şekilde nasıl korursunuz.
Özellikle sabah yapılan sporun yağ yakımına katkısı büyük. Evde yapacağınız egzersizler de size bu sonucu sağlayabilir, bunun için üretilmiş yüksek teknolojili fitness cihazlarından faydalanabilirsiniz

Akşam yemeği ve gece boyunca atıştırdığınız yiyecekleri Ramazan ertesi kilo olarak taşımak istemiyorsanız özellikle sabah egzersiz yapmalısınız.
Sabahları yapılan spor, yağ depolarınızın kullanılmasını, yağlarınızın erimesini sağlar. Güne spor yaparak başlarsanız yağ metabolizmanızı harekete geçirirsiniz. Gece boyunca karbonhidrat depolarını boşaltan vücudumuz, yeterli enerji sarfı için yağ depolarına başvurur. Bu sırada ‘adrenalin’ ve ‘glukagon’ gibi aynı zamanda zayıflatıcı özellik taşıyan hormonlar salgılar.
Yağ yakımını sağlayan en ideal spor türü yürüyüş, bütün vücudu harekete geçiren egzersizlerdir. (koşma, yüzme gibi).

Egzersizde bir başka önemli nokta, değerlendirilebilir ve kontrol edilebilir olması. Nabız, yaktığınız kalori ve temponuzu hedeflerinize göre düzenleyip ölçebilmeniz, maksimum fayda almanızı sağlarken motivasyonunuzu da artıracaktır.

Spor salonlarına gidemiyorsanız, evinize alacağınız çok amaçlı spor cihazlarıyla formunuzu koruyabilirsiniz. Dünyada lider fitness ekipmanları üreticisi Life Fitness, evde egzersiz yapmak isteyenler için profesyonel ortamları aratmayan cihazlar geliştirdi. Life Fitness T5-0, T7-0 koşu bandı ve Life Fitness X3 cross trainer size özel hazırlanmış, yüksek teknolojili cihazlardır. Sizden gelen verileri egzersiz hedefinize göre değerlendirip harekete dönüştürürler. Ramazan ayında ve her zaman formunuzu en doğal ve güvenilir yöntemle, spor yaparak koruyun.

Life Fitness Türkiye Distribütörü EKS LTD. ŞTİ. yetkilileri, evde egzersiz için geliştirilen cihazların öncelikle motivasyona yönelik donanıma sahip olduğunu belirtiyor. Life Fitness Türkiye Ofisi’nden yapılan açıklamada: Özellikle evde yapılan egzersiz için her şeyden önce motivasyon gerektiği, bunu sağlayan unsurun da cihazın kolay kullanımı, konforu ve kullanıcının sonuç aldığını bilimsel verilerle gösterebilmesi olduğu belirtiliyor. Tüm bu ihtiyaçları karşılayan Life Fitness’da, örneğin yağ yakmak için ev tipi kardiyo cihazlarında Fat Burn programı var. Cihaz optimum yağ yakma nabzını bilimsel formüllerle hesaplıyor ve egzersiz süresince sizi o nabızda tutuyor. Böylece sizi egzersiz amacınıza en kısa yoldan ulaştırıyor.

ensonhaber