+ Konu Cevapla
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Kansere çözüm bulundu!

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Sağlık Haberleri Forumunda Bulunan  Kansere çözüm bulundu! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375455

  Tabip Kansere çözüm bulundu!

  Kansere çözüm bulundu!  Bu aşıyla ilaç tedavisi ihtiyacı ortadan kalkacak!

  16.09.2008 09:31

  Deneme aşamasındaki yeni bir kanser aşısı, farelerde meme kanserinin en tehlikesini yok etti.

  Amerikan "Cancer Research" dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, aşı hücrenin normal büyümesine yardımcı olan HER2 proteininin arttığı en tehlikeli meme kanserini tamamen yok etti. Bu da, aşının bilahare kadınlarda kanser tedavisinde kullanılabileceğini gösterdi. HER2 proteini, meme kanserine yakalanan kadınların aşağı yukarı dörtte birinde görülüyor.

  Tümörlü hücrelerin tekrar ortaya çıkmasını da önleyen ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi esasına dayanan aşının, sağlıklı kadınlarda da meme kanserinin ortaya çıkmasını önlemek amacıyla kullanılabileceği belirtildi.

  Araştırmayı yürüten Mişigan Üniversitesi uzmanlarından Dr. Wei-Zen Wei, aşının bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi esasına dayandığını kaydetti. Wei, "bağışıklık sisteminin, HER2 proteini reseptörlerine karşı çok sert tepki verdiğini gözlemledik. Aşı, bugünkü ilaçlara direnç gösteren tümörlere karşı da işe yaradı" ifadesini kullandı ve aşının, ilaç tedavisi ihtiyacını ortadan kaldırabileceğini vurguladı.

  Aşı, HER2 proteinini üreten genlerden ve bir bakteriden alınma inaktif bir DNA molekülüne (plazmid) entegre edilmiş bağışıklık sistemi uyarıcısından oluşuyor. Bu "plazmid" kendini kopyalayarak çoğalma yeteneğine sahip bulunuyor.

  Doktor Wei'ye göre, yan etkisi de olmayan aşı, bağışıklık sistemindeki T hücrelerine, kanser hücrelerine nasıl saldırması gerektiğini öğretiyor.

  AA

 2. #2
  Onursal Üye leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  BenCe yeMeZz xD
  Mesajlar
  7.479
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  104956763

  Tabip Kanser Aşısı Bulundu

  Kanser AŞISI bulundu


  Kanseri artık 'Ankara aşısı' yenecek.  Çiçek aşısında kullanıldığında binlerce kişiyi hastalıktan koruyan Ankara isimli virüsteki genlerin transferiyle vücudun bağışıklık sistemini uyaran aşı, kanserli hücrelerin yok edilmesini sağlıyor.

  Yıllardır kanseri durdurmak için aşı geliştirmeye uğraşan bilim adamları sonunda çözümü Ankara adlı virüste buldu. Tümörlerin büyük bölümünde bulunan 5T4 molekülünün, dışarıdan vücuda girmesini başaran bilim adamları bağışıklık sisteminin onu tanıyarak tüm kanserli hücrelerle savaşmasını ve yok etmesini sağladılar.
  3- 4 YIL İÇİNDE PİYASADA OLACAK
  Sanovi Aventis’in Fransa’nın Başkenti Paris’te bulunan Vitry Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nde düzenlenen toplantıda aşıyla ilgili cilt kanserinde başarılı sonuçlar alındığı 3-4 yıl içinde piyasada olmasının beklendiği açıklandı.

  Yüksek miktarda gen transfer edilmesini gerektiren bu uygulamada taşıyıcı olarak da geniş kapasiteye sahip, yan etkileri az ve güvenilir kabul edilen zayıflatılmış bir virüs olan Ankara seçildi. Virüs, II. Dünya Savaşı sırasında Türkiye’de Refik Saydam Hıfzıssıhha Kurumu’nun ürettiği çiçek aşısında kullanılmış, binlerce kişinin ölümünü engellediği için de Türkiye’yi onurlandırmak adına Ankara adıyla anılmıştı. Sanofi Aventis’in Oxford’daki BioMedica adlı şirketle işbirliği ile geliştirdiği aşı, insanın kendi bağışıklık sistemini kullanarak kanserli hücrelerin tamamen yok edilebilmesini amaçlıyor.

  ÜÇ KANSERDE ÇALIŞILIYOR
  Melanom (cilt) kanseri üzerinde 2007 yılından beri yürütülen klinik çalışmalarda oldukça başarılı sonuçlar alınan aşının böbrek kanserinde FAZ III çalışmalarına da başlandı. Aşının kolorektal kanserde geliştirilmesi için bir geliştirme planı üzerinde de çalışılıyor. Sanofi Aventis ile Sanofi Pasteur’un ortak yürüttükleri çalışmalarda bağışıklık yanıtının tümörün kaçış mekanizmalarını önleyecek şekilde düzenlenmesi hedefleniyor.

  MOLEKÜLÜ YAKALATIYOR
  Sanofi Pasteur Kanser Aşısı Programı Sorumlusu Dr. Neil Berinstein, klinik araştırmaları süren aşının çalışma sistemini şöyle anlattı: “Aşı, tümörlerin çoğunda bulunan tümör antijeni (molekülü) 5T4’ü hedeflemektedir. Tümörlerde bulunan 5T4 molekülü hastalığın ileriki dönemde bireyi nasıl etkileyeceğini anlamamızı da önler.
  Aşı 5T4 genini vücuda vererek vücudun bu moleküle karşı savunmaya geçebilecek bir cevap üretmesini sağlıyor. 5T4 genini ise bir vektörel virüs olan Ankara hücrelere taşıyor. Bağışıklık yanıtı 5T4 taşıyan tümör hücrelerini yok ediyor. Oxford BioMedica, 2006 yılında böbrek kanserinde Faz III çalışmalarına başlamıştır. Sanofi Aventis de aşının kolorektal kanserde geliştirilmesi için bir plan üzerinde çalışmaktadır.”

  TÜMÖR YOK OLABİLİYOR
  Aşıyla ilgili yürütülen klinik çalışmalarla ilgili bilgi veren İngiliz bilim adamları da, “Aşıyı deneyen bir hastanın tümörü 6 ay içinde tamamen yok oldu. Diğer hastaların da ya tümörleri küçülmeye başladı ya da gelişimi durdu” dedi.

  YARDIMCI MOLEKÜLLER DE HEDEF

  Star'ın haberine göre, Dr. Neil Berinstein, Sanofi Pasteur olarak çalıştıkları ikinci bir yeni jenerasyon aşının da müjdesini verdi. Yeni jenerasyon aşıda sadece kansere sebep olan çoklu moleküller değil, yardımcı-uyarıcı moleküller de hedef alınıyor.
  Şu an melanom (cilt kanseri) üzerinde çalıştıklarını belirten Dr. Berinstein, “Bağışıklık yanıtının büyüklüğünü ve kalitesini daha da güçlendirmek için immün adjuvanlar (hormon, kemoterapi, radyoterapi veya immünoterapi gibi ek tedaviler) ve immün düzenleyiciler (örneğin sitokinler) de eklenmektedir” diye konuştu. Sanofi Pasteur’un üzerinde yeni çalıştığı yeni aday aşılar klinik geliştirmenin FAZ II aşamasında...
  Sanofi Aventis yetkilileri de 2007 yılında 28 milyar euroya ulaşan satışların 4.5 milyar euroluk kısmını AR-GE alanına ayırdıklarını belirtti. Bu rakamın 429 milyon eurosu ise aşı alanına yapılan yatırıma ayrıldı.

  SITMA, TÜBERKÜLOZ VE HIV İÇİNDE ÇALIŞIYOR

  GATA Yüksek Bilim Konseyi Üyesi Prof. Dr. Levent Doğancı, 2006 yılında İnfeksiyon Dergisi’nde yazdığı makalede Ankara virüsünün hikayesini şu sözlerle anlattı:

  “Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1928 yılında kurulan Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi’nin ürettiği çiçek aşısı, 2. Dünya Savaşı sırasında savaşan ülkelerde yaygın ve etkin olarak kullanılmıştır. İnsan sağlığına hizmet eden bir yaklaşımla savaşan tarafların aşı gereksinimi bu kaynaktan karşılanmıştır. O günlerde üretilip yaygınlaştırılan aşı virüs suşuna da Ankara ismi verilerek başkentimizin ismi uluslararası bilim dünyasında kalıcı bir onur kazandırmıştır.
  Bu suş Modified Virüs Ankara (MVA) adıyla günümüzde de bu atfı gururla taşımaktadır. Bugün ise sadece çiçek hastalığıyla ilgili olarak değil; sıtma, SARS ve HIV Pozitif gibi hastalıklardan korunmada geliştirilen aşı çalışmalarında da başarıyla kullanılan bir vektör virüs olma özelliğine sahiptir.”


  ensonhaber

 3. #3
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı Ce: Kansere çözüm bulundu!

  Konular birleştirilmiştir...

 4. #4
  Demirbaş sebus Baktabul'un Çılgını sebus Baktabul'un Çılgını sebus Baktabul'un Çılgını sebus Baktabul'un Çılgını sebus Baktabul'un Çılgını sebus Baktabul'un Çılgını sebus Baktabul'un Çılgını sebus Baktabul'un Çılgını sebus Baktabul'un Çılgını sebus Baktabul'un Çılgını sebus Baktabul'un Çılgını sebus - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Mar 2008
  Bulunduğu Yer
  KuYtU KöŞeLeRdE
  Mesajlar
  910
  Blog Yazıları
  16
  Tecrübe Puanı
  36387678

  post Ce: Kansere çözüm bulundu!

  çok güzel ya emeğine sağlık

Benzer Konular

 1. Telekulağa çözüm bulundu
  By HaZzAL in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-22-2009, 10:10
 2. Kansere yol açan gen bulundu
  By HaZzAL in forum Sağlık Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-11-2009, 19:26
 3. Vitamin kansere çözüm değil
  By erhan1907 in forum Sağlık Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-11-2008, 14:24
 4. Keneye çözüm bulundu!
  By damla_13 in forum Sağlık Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-15-2008, 16:20
 5. Kansere mıknatıslı çözüm
  By Mr. NuteLLa in forum Sağlıklı Yaşam
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-21-2008, 02:03

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0