Anüssüz bebek


Adana Kozan'da bir bebek anüsü olmadan dünyaya geldi...
Adana'nın Kozan ilçesinde, anüsü olmadan dünyaya gelen bebek, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde ameliyat edildi.

Alınan bilgiye göre, Hacer Seğmen (27), Kozan Devlet Hastanesi'nde sezaryenle bir erkek bebek dünyaya getirdi. Hastaneden bir gün sonra taburcu olan anne, iştahsız ve huzursuz olan bebeğin altını değiştirmek istediğinde anüsünün olmadığını fark etti. Mehmet ve Hacer Seğmen çifti, bebekleriyle birlikte Kozan Devlet Hastanesi acil servisine başvurdu. Burada müdahale yapılamayacağını öğrenen çift, bebeği Adana'daki Balcalı Hastanesi'ne getirdi.

Hastane yetkilileri, ameliyat edilen bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu, yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındığını ifade ettiler.

Bebeğin dayısı Medet Seğmen, durumu fark etmeden bebeği taburcu eden hastane hakkında Sağlık Bakanlığı''nın internet sitesi üzerinden şikayetçi olduklarını ifade ederek, ''Konuyla ilgili görüştüğüm hastane başhekimi de doğumdan sonra durumun aileye bildirilmesi gerektiğini ve durumun üzücü olduğunu söyleyerek, gerekli araştırmayı yapacaklarını söyledi'' dedi.


ensonhaber