Erkeklerde Liposuction'ı sevdi


Liposuction, artık kadınlar kadar erkeklerin de ilgisini çekiyor.Acıbadem Bakırköy Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Atilla Arıncı, son iki yılda dünyada liposuction uygulanan erkek sayısının yüzde 85 arttığını belirtti. Prof. Dr. Arıncı, bu artışın nedenini, günümüz toplumunda mesleki başarının genç ve dinamik bir görünümle özdeşleşmesi olarak açıkladı ve şöyle dedi: "40'lı-50'li yaşlarda alttan gelen genç ekip tarafından rekabete zorlanan erkekler için kariyerlerine destek verebileceğine inandıkları bir yenilenme sürecinden geçmek fena bir fikir değil gibi görünüyor." Erkeklerin en çok tercih ettiği estetik işlemler şöyle sıralanıyor:

LIPOSUCTION: Erkek vücudunda özellikle kilo verilse de yok olmayan, karın ve gövdenin her iki yanındaki yağ kitleleri için en ideal çözümdür. Bu yöntemle, uzun ve yorucu bir spor programından elde edilebilecek sonuçlara kısa bir süre içinde ulaşmak mümkündür.

MEME KÜÇÜLTME: Meme küçültme operasyonlarının birçoğu yağ emme yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Bu yöntem, vücutta herhangi bir iz bırakmadan uygulanabilmektedir.

GÖĞÜS VE BALDIR PROTEZLERİ: Vücutla uyumlu olan ve izsiz yöntemlerle vücuda yerleştirilebilen özel göğüs protezleri, erkeklere kolay yoldan aylarca vücut geliştirme salonlarında ter dökmüş gibi bir görüntüye sahip olma imkanını sunuyor.


ensonhaber