Doğarken köprücük kemiği kırıldı


Baba, Hasta Hakları Birimi ve Cumhuriyet Savcılığı'na başvurup şikayetçi oldu.Bitlis'in Tatvan ilçesinde dünyaya gelen bir bebeğin doğum sırasında sol omuz köprücük kemiğinin kırıldığı iddia edildi. Çocuğunun yaşadıklarına, doktorların umursamaz tavırlarına isyan eden baba İhsan Kılıç, Güroymak Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulundu.
Güroymak ilçesinin Haydar Mahallesi'nde yaşayan Baba İhsan Kılıç, hamile olan eşinin 30 Ekim Perşembe günü sancılarının artması üzerine önce Bitlis Devlet Hastanesi'ne, daha sonra da Tatvan Doğum ve Çocuk Bakımevi'ne götürdüğünü anlattı.
Burada eşinin doğum servisine alındığını belirten Kılıç "Eşime ilk müdahale ebeler tarafından yapıldı. Daha sonra Doğum Uzmanı Dr. Ali Ekber Şahin çağrıldı. Doğum servisine giren Dr. Şahin'in içeri girmesiyle çıkması bir oldu. Daha sonra bana doğum doktorunun duyarsızlığı yüzünden bebeğimin sol omuz köprücük kemiğinin kırıldığını söylediler. Ben de bebeğimi alıp röntgen servisine götürdüm ve gerekli işlemleri yaptırdım. Ve öğrendim ki gerçekten de bebeğimin sol omuz köprücük kemiği kırılmış. Durumu bildirmek için önce ameliyata giren doktorla görüşmek istedim. Fakat kendisini bulamayınca Hastane Başhekimi Dr. Muzaffer Ballıbey'e konuyu anlattım. Ballıbey de doğum sırasında bu tür vakaların oluşabileceğini belirterek, durumun normal olduğunu ifade etti. Kendisine 'Bebeğimi sakatladılar siz ne kadar rahatsınız' diyince, bana 'Ya bebeğini al git ya da onu çocuk yuvasına veririz' dedi" şeklinde konuştu
Tatvan Doğum ve Çocuk Bakımevi'nin hasta hakları birimine müracaat ettiğini ifade eden baba İhsan Kılıç "Ayrıca Güroymak Cumhuriyet Savcılığı'na da şikayette bulundum" dedi.
Bu arada İHA muhabirinin telefonla ulaşmak istediği Hastane Başhekimi Dr. Muzaffer Ballıbey, daha sonra ziyaretine gelinmesi halinde bir açıklama yapabileceğini iletti.

ensonhaber