5 adımda güzelleşin


İşte 5 adımda gençlik aşısıYüz, alın ve göz çevresi çizgilerinin belirginleştiği, kaş, yanak, çene altı ve boynun sarktığı, göz kapaklarının yağ torbacıklarının belirginleştiği bir hal alır ve sonuç olarak daha yaşlı, yorgun ve çökmüş bir görünüm kazanır. Türk Böbrek Vakfı Hizmet Hastanesi Dr. G. Sevin Özgül, yeni çıkan yüz gençleştirme operasyonlarıyla artık gençleşmenin hayal olmadığını söylerek hanımlara müjde veriyor.

Göz Kapağı Estetiği

Yaş ilerledikçe üst göz kapağı derisinde bollaşma, kaş ile birlikte, bollaşan bu deride aşağı doğru sarkma oluşuyor. Alt göz kapaklarında ise deride bollaşma, kırışıklık ve göz altı torbalarının belirginleşmesi dikkat çekiyor. Göz kapağı estetiği ameliyatları alt ve üst göz kapağındaki fazla deri ve yağın alınması işlemine dayanıyor.
Dermabrazyon

Dermabrazyon, deri yüzeyindeki pürüzlü görünümü azaltmaya yönelik olarak uygulanan deriyi zımparalama işlemidir. En sık olarak, iyileşen sivilcelerin bıraktığı izlerin ya da deriden kabarık yara izlerinin azaltılması için uygulanıyor. Dermabrazyon işlemiyle derinin en yüzeysel tabakası soyuluyor. Böylece yeniden oluşan deri tabakası daha pürüzsüz ve gergin oluyor.
Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling işlemiyle cildin yıpranmamış, sağlıklı olan tabakasını örten yıpranmış tabaka, özel peeling solüsyonları ile soyularak ortaya çıkarılıyor. Sonuç ise daha canlı, taze ve gergin bir cilt oluyor. Yüzeysel tabakadaki hücrelerin dökülmesi, yeni deri hücrelerinin yapımını hızlandırdığından, cilt yüzeyi daha taze hücreler ile kaplanmış oluyor.

Botox

Botox mimik kaslarının hareketi ile ortaya çıkan yüzdeki kırışıklıkları azaltmak amacıyla en çok uygulanan yöntemlerden biri. Mimik kaslarının hareketleri sonucu alında, göz çevresinde, kaşlar arasında ve ağız çevresindeki kaslar Botox ile felç edilerek kırışıklıklar yok ediliyor.
Botox Nedir?

Botox (Botulinum toksini), bir bakteriden elde edilen toksindir. Botoks, sinir uçlannda iletimi sağlayan maddelerin salgılanmasını engelleyip, sinirler ile sinirlerin ulaştığı organlar arasındaki iletimi durdurarak etkisini gösterir. Mimik kaslanna botoks uygulanarak bu kaslann hareketleri zayıflatılabilir. Böylece yaşlı görünen yüz ifadesinde de belirgin bir düzelme sağlanır. Botoks, ayrıca terleme tedavisi için de kullanılıyor: Uygulamada, ter bezleri ile sinir uçları arasındaki iletim durdurularak ter bezlerinin çalışmasının azaltılması hedefleniyor. Vücudun en çok terleyen bölgeleri, avuç içleri ve koltuk altı bölgesidir. Aşın terleme şikâyeti olan kişilerin terleyen bölgelerine botox uygulandığında şikâyetlerinde azalma görülüyor. Botoks, enjeksiyon şeklinde uygulanıyor ve enjeksiyon anında çok hafif bir ağn hissedilebiliyor. Botox'un etkisi enjeksiyonu takiben ilk hafta içinde ortaya çıkıp ortalama ay sürüyor. Etkisini yitirdiğinde ise uygulama tekrarlanabiliyor.
Yüz Germe

Face-Lift veya Rhytidectomy, yüz ve boyun derisinin sarkması ve kırışıklıkları gibi yaşlanma belirtilerini düzeltmek ve bazen ortadan kaldırmak için uygulanan bir estetik cerrahi yöntemi. Yüz, anatomik olarak üç farklı bölgeye ayrılıyor ve gençleştirmeye yönelik olarak yapılacak cerrahi girişim için her bölge ayrı ayrı değerlendiriliyor. Üst yüz, şakak bölgesi, alın ve kaşları içeriyor; bu bölgeye uygulanan girişim üst yüz germe işlemi oluyor. Orta yüz ise yanak bölgesini içeriyor, bu bölgeye uygulanan girişim orta yüz ya da yanak germe işlemi. Alt yüz, çene altı ve boyun bölgesini içeriyor ve bu bölgeye uygulanan girişim de alt yüz ya da boyun germe işlemi olarak tanımlanıyor. Her bölgeye tek tek veya bir arada işlem uygulanabiliyor. Yüz germe ameliyatı hastanın durumuna göre izsiz olarak endoskopik yöntemle saçlı deri içinden yapılabiliyor. Bu ameliyatta amaç yüzdeki kırışıklıkları düzeltirken yüzün üç boyutlu şekillendirilmesini de sağlamak oluyor.

ensonhaber